Komunita Sant´Egidio pohostí na Hod Boží vánoční při Vánočním obědě na 200 lidí na okraji společnosti. Vánoční oběd proběhne při zachování protiepidemických opatření.

Datum publikace22. 12. 2020, 10.00

Dne 25. 12., na Hod Boží, se v 11.30 a 13.00 hodin uskuteční již 23. ročník Vánočního oběda. Hosty vánočního oběda budou letos převážně lidé bez domova a lidé na okraji společnosti. Slavnostní oběd pro ně připravila Komunita Sant'Egidio, celosvětové hnutí katolické církve. Oběd již tradičně požehná arcibiskup pražský, kardinál Dominik Duka. Oproti minulým letům bude vánoční oběd probíhat na nádvoří Františkánského kláštera na Jugmannově náměstí, při zachování protiepidemických opatření.

Bude se podávat rybí polévka a řízek se salátem. Jako dezert pak vánoční cukroví a ovoce.  Pro každého hosta je rovněž připraven vánoční dárek.

Organizátoři očekávají účast cca 200 pozvaných hostů a 60 dobrovolníků. Hosté i dobrovolníci budou rozdělení na etapy, aby byla dodržena všechna opatření. Sváteční menu roznesou dobrovolníci i na místa, kde lidé bez přístřeší žijí, vánoce tedy „přijdou za nimi“.

„Ani na chvíli nás nenapadlo, že bychom letos vánoční oběd zrušili. Naopak, celý Advent intenzivně pracujeme, abychom vymysleli způsob, jak vánoce s chudými oslavit a dát tak vědět, že dobro a solidaritu ani pandemie nezastaví. Jde to, i při samozřejmém dodržení všech protiepidemických opatření,“ říká Jan Janda, člen komunity S. Egidio a jeden z hlavních organizátorů.

S. Egidio ostatně přineslo vánoční radost i před vánoci, a to seniorům v domovech pro seniory, uspořádalo totiž koncerty pod okny. Dne 23.12. odpoledne si mohli koledy a vánoční písně s profesionálními hudebníky za svým oknem zazpívat na 300 seniorů.

Zdroj: Komunita Sant´Egidio

Autor článku: TS ČBK