Komunita Sant´Egidio uspořádala na Boží hod vánoční oběd pro chudé

Dne 25. 12., na Hod Boží, se v 11.30 a 13.00 hodin uskutečnil již 23. ročník Vánočního oběda. Hosty vánočního oběda byli letos převážně lidé bez domova a lidé na okraji společnosti. Slavnostní oběd pro ně připravila Komunita Sant'Egidio, celosvětové hnutí katolické církve. Oběd již tradičně požehnal arcibiskup pražský, kardinál Dominik Duka. Oproti minulým letům vánoční oběd probíhal na nádvoří Františkánského kláštera na Jugmannově náměstí, při zachování protiepidemických opatření.
Publikováno: 26. 12. 2020 11:45

Foto: Roman Albrecht, Člověk a Víra

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Česko-německý benefiční běh: Ackermann-Gemeinde podpořilo Teplice

Dobročinný silvestrovský běh vynesl teplickým salesiánům téměř 5000 EUR. Většina příspěvků pocházela od německých běžců z organizace Ackermann-Gemeinde. Výtěžek podpoří Živý dům v Teplicích – nové centrum pro volnočasové aktivity a sociální služby pro děti i jejich rodiny.
25.01.2021

Křesťanský ekumenický web signály.cz připravil vzdělávací semináře pro mládež

Křesťanský ekumenický web signály.cz připravil v rámci celoročního projektu digitální evangelizace vzdělávací semináře pro mládež. Nejen pro studenty středních a vysokých škol se bude každý měsíc konat seminář zaměřený na otázky dnešní mládeže nejen ve víře, ale i v běžném životě.
25.01.2021

Videokázání (nejen) pro děti P. Romana Vlka - 3. neděle v mezidobí

Přinášíme vám pravidelné videokázání P. Romana Vlka ke 3. neděli v mezidobí.
25.01.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 25. do 31. ledna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a České televizi.
25.01.2021

Papež František rozdal Bible a vyzval k modlitbě za bezdomovce zemřelé zimou

Promluvu před polední modlitbu Anděl Páně pronesl papež František z knihovny Apoštolského paláce. Zamýšlel se nad evangelijním úryvkem ze sv. Marka, které nám ukazuje "předání štafety" Janem Křitelem Ježíši, připomněl dnešní Neděli Božího slova a vyzval k modlitbě za bezdomovce.
24.01.2021