První proces blahořečení jezuitského kněze v Čechách

4. ledna 2021 bude slavnostní mší v kostele sv. Ignáce v Praze ukončena diecézní fáze procesu beatifikace jezuitského kněze, mučedníka P. Adolfa Kajpra.
Publikováno: 2. 1. 2021 15:30

Foto: archiv Vojtěcha Novotného

Otec Kajpr dlouhodobě působil u sv. Ignáce. Byl za svou činnost vězněn jak za fašistů v koncentračních táborech, tak za komunistů. Nakonec v komunistické věznici v Leopoldově zemřel.

Pro Českou jezuitskou provincii je to historická událost. Před slavnostní mší bude v kostele sv. Ignáce závěrečné zasedání tribunálu pro beatifikaci. Po tomto zasedání budou všechny podklady předány Svatému stolci v Římě.

Jak závěrečné zasedání, tak slavnostní mši bude kostel sv. Ignáce streamovat (16.45 a 17.30). Vzhledem k epidemiologické situaci je počet přímých účastníků omezen a jednání ani bohoslužbu nelze natáčet.

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021

Prezentace Mezinárodního sympózia o teologii kněžství

Fundamentální teologii kněžství se bude věnovat mezinárodní sympózium, které bylo dnes představené v Tiskovém středisku Svatého stolce. Jeho pořadatelem je Kongregace pro biskupy a náplánováno bylo na únor příštího roku (17. – 10. 2. 2022).
12.04.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. dubna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
12.04.2021