Lupa
Obsah
Portál
Reklama

První proces blahořečení jezuitského kněze v Čechách

Datum publikace2. 1. 2021, 15.30
TiskTisk

4. ledna 2021 bude slavnostní mší v kostele sv. Ignáce v Praze ukončena diecézní fáze procesu beatifikace jezuitského kněze, mučedníka P. Adolfa Kajpra.

Foto: archiv Vojtěcha Novotného

Otec Kajpr dlouhodobě působil u sv. Ignáce. Byl za svou činnost vězněn jak za fašistů v koncentračních táborech, tak za komunistů. Nakonec v komunistické věznici v Leopoldově zemřel.

Pro Českou jezuitskou provincii je to historická událost. Před slavnostní mší bude v kostele sv. Ignáce závěrečné zasedání tribunálu pro beatifikaci. Po tomto zasedání budou všechny podklady předány Svatému stolci v Římě.

Jak závěrečné zasedání, tak slavnostní mši bude kostel sv. Ignáce streamovat (16.45 a 17.30). Vzhledem k epidemiologické situaci je počet přímých účastníků omezen a jednání ani bohoslužbu nelze natáčet.

Autor článku: TS ČBK
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou