První proces blahořečení jezuitského kněze v Čechách

4. ledna 2021 bude slavnostní mší v kostele sv. Ignáce v Praze ukončena diecézní fáze procesu beatifikace jezuitského kněze, mučedníka P. Adolfa Kajpra.
Publikováno: 2. 1. 2021 15:30

Foto: archiv Vojtěcha Novotného

Otec Kajpr dlouhodobě působil u sv. Ignáce. Byl za svou činnost vězněn jak za fašistů v koncentračních táborech, tak za komunistů. Nakonec v komunistické věznici v Leopoldově zemřel.

Pro Českou jezuitskou provincii je to historická událost. Před slavnostní mší bude v kostele sv. Ignáce závěrečné zasedání tribunálu pro beatifikaci. Po tomto zasedání budou všechny podklady předány Svatému stolci v Římě.

Jak závěrečné zasedání, tak slavnostní mši bude kostel sv. Ignáce streamovat (16.45 a 17.30). Vzhledem k epidemiologické situaci je počet přímých účastníků omezen a jednání ani bohoslužbu nelze natáčet.

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.
22.09.2022

Křížová cesta s oběťmi sexuálního zneužívání

Pomodleme se tuto křížovou cestu za oběti sexuálního zneužívání v církvi i mimo ni. Nesme je při této modlitbě všechny ve své mysli i srdci.
22.09.2022