Vyjde nová kniha o sv. Ludmile

Při příležitosti letošního 1 100. výročí od umučení přemyslovské kněžny svaté Ludmily vychází unikátní publikace věnovaná této významné osobnosti českých dějin.
Publikováno: 11. 1. 2021 11:00

Bohatě ilustrovaná publikace o 130 stranách je inspirovaná gotickou iluminací středověkých manuskriptů. Velkoryse pojaté ilustrace na vysoce kvalitním papíře plasticky vykreslují pozoruhodný životní příběh sv. Ludmily a zobrazují souvislé historické děje z jejího života. 

Kniha vychází v pevné vazbě o rozměrech 210 x 240 mm, s ražbou filigránu na přední a zadní straně obalu. Texty starých kronik jsou v ní převyprávěny jazykem dnešní doby. 

„Život sv. Ludmily je spojován s příchodem křesťanství, slovanské liturgie a slovanským písemnictvím do českých zemí. Stále však zůstává ve stínu pověsti o sv. Václavu. I její příběh si je ale zasluhuje naši plnou pozornost. Abychom odstranili tuto historickou nespravedlnost či přehlížení, dokončujeme knihu o této silné ženě našich dějin, pramáti rodu Přemyslovců, první kněžně, kterou známe jménem; Legendu o sv. Ludmile, legendu o „Železné lady“ našich dějin,“ říká vydavatel publikace Frank Nekovar.

V současnosti máte možnost provést předobjednání této knihy a být tak mezi prvními, kdo ji exkluzivně obdrží vzápětí po vydání (předpokládaný termín jaro 2021). Knihu v ceně 698 Kč je možno předobjednat na www.lipaslovanska.cz.

Zdroj: AP

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Do pokladniček Tříkrálové sbírky můžete přispět do neděle, poté ještě online

Více než 14 milionů korun již věnovali dárci do statických pokladniček letošní Tříkrálové sbírky. Tyto pokladničky, umístěné v sídlech Charit, na místních úřadech, v některých obchodech ale také v kostelech, jsou letos náhradou za skupinky dětí, převlečené za bájné tři krále. Kvůli pandemii nemoci covid-19 a souvisejících přijatých opatření letos tříkráloví koledníci vůbec nemohli vyjít do ulic. Tříkrálové sbírka se tak koná právě pomocí statických pokladniček a to až do neděle 24. ledna. Současně probíhá v online prostředí, kde sbírka pokračuje až do 30. dubna.
22.01.2021

Američtí biskupové: Těšíme se na spolupráci, vhod i nevhod

Američtí biskupové ujišťují o své modlitbě za nového prezidenta Spojených států a připravenosti spolupracovat s jeho administrativou. Očekávají, že jako v případě každého prezidentksého mandátu budou oblasti, ve kterých se budou shodovat a úzce spolupracovat, ale také jiné, v nichž se názory budou zásadně lišit a střetávat.
22.01.2021

Papež uznal heroické ctnosti profesora Lejeuna, objevitele příčiny Downova syndromu

Papež František schválil zveřejnění nových dekretů Kongregace pro svatořečení. Jeden z nich uznává heroické ctnosti francouzského genetika a obránce života profesora Jérôma Lejeuna. Pokud bude uznán zázrak na jeho přímluvu, může být započten mezi blahoslavené.
22.01.2021

Poselství Svatého otce Františka k 29. světovému dni nemocných

Přinášíme vám poselství Svatého otce k 29. světovému dni nemocných, který si připomínáme 11. února 2021 na svátek Panny Marie Lurdské. „Jenom jeden je váš Mistr, a vy všichni jste bratři“ (Mt 23,8). Základem péče o nemocné je vztah důvěry.
22.01.2021

Modernizační fond podporuje obnovitelné zdroje energie

Modernizační fond je nový finanční nástroj, který čerpá prostředky zejména z emisních povolenek. Pro ČR je předpokládaná alokace cca 150 mld. Kč. Prostředky budou směřovat do teplárenství, obnovitelných zdrojů energie, energetických úspor, čisté mobility a komunitní energetiky.
21.01.2021