Chráněné dílny získaly prestižní audit firmy WEEELABEX

Audit renomované mezinárodní organizace WEEELABEX pro velké domácí spotřebiče úspěšně ukončila Charita Opava, respektive její Chráněné dílny. Charita Opava je mezi řadou evropských firem teprve sedmou českou firmou, která se stala držitelem tohoto prestižního auditu.
Publikováno: 15. 1. 2021 9:30

„Celkový výsledek auditu je velice dobrý a proto je Charita Opava doporučena pro certifikaci,“ uvádí v oznamovacím dopise auditor organizace WEEELABEX Daniel Pícha. Audit si zadala nezisková společnost Elektrowin, která provozuje kolektivní systém pro zpětný odběr, oddělený sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Patří mezi dlouholeté a důležité partnery Charity Opava, jejímž Chráněných dílnám dodává spotřebiče k likvidaci a přispívá tak k zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

„Děkuji všem zúčastněným za spolupráci a panu Schaffartzikovi gratuluji k vynikajícímu výsledku, kterému zejména pomohla i nová provozovna a související technické zázemí a samozřejmě také zkušenosti pracovníků,“ dodává Daniel Pícha s odkazem na nově zrekonstruované prostory, kam se nedávny sestěhovaly téměř všechny chráněné dílny Charity Opava.

S gratulací se připojila také provozní ředitelka společnosti Elektrowin Tereza Ulverová. „Mám velikou radost a panu Schaffartzikovi gratuluji,“ píše. „Ani na chvilku jsem nepochybovala, že by Charita Opava měla mít se získáním certifikátu problémy,“ doplňuje s uznáním. A uznání připojuje také předseda představenstva Elektrowinu Roman Tvrzník. „Připojuji se ke gratulaci p. Schaffazikovi. Obzvláště v dnešní hektické době je to obdivuhodný výsledek,“ uvádí a dodává, že je velmi rád, že se počátkem října mohl osobně zúčastnit slavnostního otevření nových prostor Chráněných dílen Charity Opava. „Nové prostory rozhodně prospěly ke zdárnému průběhu auditu,“ potvrzuje a svůj vzkaz uzavírá přáním, aby jeho spolupracovníci Charitě Opava aktivně pomohli s odbytem materiálů, které zvýší procento recyklace.

Zdroj: Charita Opava

 

 

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Komentář C. V. Pospíšila: Naprosto nevědecké „přemalby“ obrazu historického Ježíše

Přinášíme vám komentář profesora Ctirada Václava Pospíšila, teologa a kněze, ve kterém se zamýšlí (nejen) nad doku-dramatem Poslední dny Ježíše Krista, který nedávno odvysílala Česká televize.
26.02.2021

COMECE: Princip nediskriminace nesmí rozostřovat limity EU

Zvláštní péče o dítě před i po jeho narození je součástí mezinárodních právních standardů. Ani legislativa Evropské unie ani Evropská konvence o lidských právech nepředvídají právo na potrat. Zákony o interrupcích jsou v kompetenci právních systémů jednotlivých členských zemí - to jsou hlavní argumenty, s nimiž se vedení Komise evropských biskupských konferencí (COMECE) ohradilo proti rezoluci Evropského parlamentu z 26. listopadu ohledně změny potratového zákona v Polsku.
26.02.2021

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop na adrese eshop.cirkev.cz. V novém e-shopu je možné zakoupit nejen knihy, ale i mešní víno, liturgické předměty či klášterní produkty, nyní nově vše v jednom společném nákupním košíku. Přinese také zásadní změnu v distribuci zboží, a to díky tisícovkám výdejních míst Zásilkovny po celé ČR a na Slovensku, čímž se zvýší a zlevní dostupnost sortimentu celého Karmelitánského nakladatelství.
25.02.2021

Bývalý vatikánský velvyslanec v Bagdádu o nadcházející cestě Svatého otce do Iráku

Během své funkce apoštolského nuncia sloužil kardinál Fernando Filoni mezi lety 2001 až 2006 také v Iráku. Po vypuknutí války odmítl opustit svůj úřad a zůstal v zemi po celou dobu konfliktu, navzdory četným výbuchům a sebevražedným útokům. Plánovaná návštěva papeže Františka se uskuteční ve dnech 5. - 8. března. Bude to vůbec poprvé, co papež tuto zemi navštíví, a podle kardinála Filoniho bude jeho cesta „dobrou příležitostí k mezináboženskému dialogu“ a k tomu, „aby dodal křesťanům nadšení a odvahu“.
25.02.2021

Připomínáme si 71. výročí úmrtí P. Josefa Toufara

Na dnešní připadá 71. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara, který 25. února 1950 zemřel na následky krutého mučení ze strany Státní policie.
25.02.2021