Tříkrálová sbírka nekončí, do kasiček je možné přispívat až do 24. ledna. Děkujeme!

Datum publikace15. 1. 2021, 18.15

Jen v našich regionech Charity zapečetily přes tři tisíce pokladniček, do kterých mohou lidé ještě celý příští týden darovat na pomoc nemocným a potřebným ve svých regionech. Kasičky jsou umístěné v charitních centrech a také na dalších veřejně přístupných místech jako jsou úřady, kostely, obchody, lékárny, různé provozovny a instituce. Mapu těchto míst a kontakty najdou dárci na našich stránkách www.hk.caritas.cz. Online koledníci na tříkrálovém webu www.trikralovasbirka.cz budou rozdávat radost a pomáhat dokonce až do Velikonoc.

„Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu, že i v této nelehké době myslí na nemocné a potřebné. Díky také všem, kteří Charitám umožnili umístit tříkrálovou kasičku – úřadům, farnostem, obchodům, lékárnám, firmám, různým provozovnám a institucím jako jsou i školky, zdravotnická zařízení nebo hasičské sbory. A doufáme, že za rok koledníci zase vyrazí do ulic a popřejí lidem naživo,“ říká Ing. Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

U kasiček najdou dárci i drobné dárky, požehnané křídy nebo samolepky na dveře K+M+B+2021 a informační letáček místní Charity o využití výtěžku Tříkrálové sbírky. Aktuální informace zveřejňují Charity na svých webech a sociálních sítích. V Hradci Králové a okolí je možné přinášet dary do pokladničky v sídle Diecézní charity (Velké náměstí 37/46), Oblastní charity (Komenského 266), na úřadech, v kostelích, prodejnách Mňam mňam a dalších obchodech či provozovnách - více také na www.charitahk.cz.

Kde koleda pomůže

Například Oblastní charita v Hradci Králové darované peníze použije na výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách a další služby. Hospicovou péči z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří také Charity v Červeném Kostelci, Pardubicích, Poličce a Litomyšli. V Rychnově nad Kněžnou z příspěvků obnoví vybavení Stacionáře sv. Františka, kde pomáhají lidem s handicapem a seniorům. Na Náchodsku, Orlickoústecku i v dalších regionech z darovaných peněz podpoří Charitní pečovatelskou službu, která pomáhá potřebným i v době covidové. Charity v Trutnově, Dobrušce a Studenci z vybraných prostředků nakoupí zdravotní pomůcky na pomoc svým klientům terénních služeb. Oblastní charita Havlíčkův Brod z části výnosu sbírky pořídí svozové auto pro imobilní klienty centra Petrklíč. Na Jičínsku z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc znevýhodněným dětem, seniorům a handicapovaným.

Část výtěžku věnují naše Charity také na humanitární projekty na pomoc indickým dětem v nouzi, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové. Přehled všech záměrů a také průběžné výsledky letošní Tříkrálové sbírky najdete na www.hk.caritas.cz a www.trikralovasbirka.cz.

Doprovodné tříkrálové akce a soutěže

Letošní mimořádnou online koledu zpestřují rozmanité akce pro koledníky a dárce. Na Hradecku se celé rodiny s dětmi zapojily do akce „Zpívejte s námi tříkrálovou koledu“ a natočily své koledy, aby se tříkrálové poselství rozšířilo do co nejvíce domácností (videa jsou k zhlédnutí na www.charitahk.cz). V Pardubicích na Tři krále zahájili sbírku online i s požehnáním (více na www.pardubice.charita.cz) a v Přelouči odvysílali po síti Tříkrálový koncert žáků místní ZUŠ (více na www.prelouc.charita.cz). V Litomyšli školáci soutěžili o nejhezčí malovanou kolednickou tašku, takže jsou vybaveni na příští rok (více na www.litomysl.charita.cz). Na Pardubicku pomáhaly s malováním tříkrálových letáčků i děti z mateřské školky. V Jičíně, Ústí nad Orlicí, Poličce a v dalších místech natočili i vlastní kolednické video.

Každá koruna pomáhá. Děkujeme!

Online koledníci budou rozdávat radost a pomáhat na www.trikralovasbirka.cz až do Velikonoc. Věříme, že vás potěší stejně jako by stáli u vašeho prahu. Až vám zazpívají, přehrajte si požehnání od Mons. Josefa Suchára z Neratova, stáhněte si dárek a podpořte, prosím, Charitu, která pomáhá nemocným a potřebným ve vašem regionu (stačí vyplnit název města, obce nebo PSČ). Pomozte s návštěvou ONLINE koledy také svým rodičům a prarodičům. Sdílejte koledu i na Facebooku nebo Instagramu jako každý správný KING.

Do Tříkrálové sbírky je možné přispívat i odesláním dárcovské SMS: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777 (více na www.darcovskasms.cz) nebo finančním darem na sbírkový účet číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777.

Na tříkrálovém Facebooku Instagramu se mohou lidé zapojit také do Kolednické výzvy a natočit vlastní originální koledu, nebo do Aukce o unikátní tříkrálové igráčky (do 21. ledna). Více také na www.trikralovasbirka.cz.

Děkujeme rovněž všem divákům, kteří přispěli do sbírky v průběhu Tříkrálového koncertu, jenž odvysílala Česká televize v neděli 10. ledna na ČT. Díky i všem interpretům za podporu dobročinné akce svým uměním i v této krizové době.

Bližší informace najdete na www.hk.caritas.cz a na Facebooku.

Zdroj: TZ Charita HK

Autor článku: Tereza Myslilová