Do pokladniček Tříkrálové sbírky můžete přispět do neděle, poté ještě online

Více než 14 milionů korun již věnovali dárci do statických pokladniček letošní Tříkrálové sbírky. Tyto pokladničky, umístěné v sídlech Charit, na místních úřadech, v některých obchodech ale také v kostelech, jsou letos náhradou za skupinky dětí, převlečené za bájné tři krále. Kvůli pandemii nemoci covid-19 a souvisejících přijatých opatření letos tříkráloví koledníci vůbec nemohli vyjít do ulic. Tříkrálové sbírka se tak koná právě pomocí statických pokladniček a to až do neděle 24. ledna. Současně probíhá v online prostředí, kde sbírka pokračuje až do 30. dubna.
Publikováno: 22. 1. 2021 15:45

Do „statických“ tříkrálových pokladniček věnovali dárci 14 283 685 Kč. „Další výsledky očekáváme příští týden, až budou pokladničky na místních úřadech úředně rozpečetěny,“ říká koordinátorka sbírky Gabriela Víšová. „Všem, kdo do sbírky přispěli a kdo se podílejí na její organizaci v této nelehké době, srdečně děkujeme!“

Další příspěvky přišly od diváků Tříkrálového koncertu, vysílaného 10. ledna na ČT1. Přinesl zábavu, živé hudební výstupy a také reportáže o tom, jak peníze z Tříkrálové sbírky pomáhají. Díky dárcům a jejich dárcovským SMS koncert vynesl částku 2 163 861 Kč. Další podpora od dárců prostřednictvím DMS KOLEDA činí 3 236 113 Kč.
Výsledky průběžně uveřejňujeme na webových stránkách.

Celkový výtěžek letošní Tříkrálové sbírky zatím nelze odhadnout, podle dílčích údajů je však zřejmé, že oproti předchozím ročníkům bude letošní výnos výrazně nižší. Kvůli panujícím opatřením nemohli koledníci lidem osobně roznést požehnání, zazpívat u jejich domovů a poprosit je o dar do pokladniček, a to má svůj negativní dopad. „Věříme však, že do sbírky ještě mnozí z vás a Vašich známých přispějete, ať už do některé z pokladniček ve vašem okolí anebo online, přes mobil či webové stránky. Moc Vás o to prosíme. Na vaše dary čekají tisíce lidí v nouzi,“ vyzývá Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika.      

Aby o koledu nikdo nepřišel, i kdyby ji zažil jen v online prostoru, je na stránkách www.trikralovasbirka.cz připraveno video se zpívajícími koledníky, požehnání od Mons. Josefa Suchára, faráře a koledníka z Neratova. Na webu je také možné stáhnout kalendář a grafiku samolepky. Po vytištění samolepky na speciální samolepicí papír ji lze nalepit nad vchodové dveře. Na webu je také několik možností, jak do sbírky přispět. Kde všude vybrané peníze pomohou, se dočtete v záměrech jednotlivých diecézních charit.

Tříkrálová sbírka žije také na sociálních sítích Facebook, Youtube a Instagram.


Historie Tříkrálové sbírky

Zkušební běh sbírky se uskutečnil v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi. V celostátním měřítku se koleduje od roku 2001, v roce 2021 probíhá 21. ročník. Výtěžek Tříkrálové sbírky každoročně stoupá. V současné době je nejúspěšnější sbírkovou akcí v České republice.

Sbírka je otevřená celoročně – přispívat lze na účet na účet 66008822/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 777, a to bankovním převodem i kartou on-line. Jednorázově i trvale lze sbírku podpořit zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60 či DMS KOLEDA 90, DMS TRV KOLEDA 30, DMS TRV KOLEDA 60 či DMS TRV KOLEDA 90. Přispívat lze také na webu www.trikralovasbirka.cz, kde bude až do 30. dubna otevřena aplikace online pokladnička.

Zdroj: TZ Charita ČR

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Komentář C. V. Pospíšila: Naprosto nevědecké „přemalby“ obrazu historického Ježíše

Přinášíme vám komentář profesora Ctirada Václava Pospíšila, teologa a kněze, ve kterém se zamýšlí (nejen) nad doku-dramatem Poslední dny Ježíše Krista, který nedávno odvysílala Česká televize.
26.02.2021

COMECE: Princip nediskriminace nesmí rozostřovat limity EU

Zvláštní péče o dítě před i po jeho narození je součástí mezinárodních právních standardů. Ani legislativa Evropské unie ani Evropská konvence o lidských právech nepředvídají právo na potrat. Zákony o interrupcích jsou v kompetenci právních systémů jednotlivých členských zemí - to jsou hlavní argumenty, s nimiž se vedení Komise evropských biskupských konferencí (COMECE) ohradilo proti rezoluci Evropského parlamentu z 26. listopadu ohledně změny potratového zákona v Polsku.
26.02.2021

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop na adrese eshop.cirkev.cz. V novém e-shopu je možné zakoupit nejen knihy, ale i mešní víno, liturgické předměty či klášterní produkty, nyní nově vše v jednom společném nákupním košíku. Přinese také zásadní změnu v distribuci zboží, a to díky tisícovkám výdejních míst Zásilkovny po celé ČR a na Slovensku, čímž se zvýší a zlevní dostupnost sortimentu celého Karmelitánského nakladatelství.
25.02.2021

Bývalý vatikánský velvyslanec v Bagdádu o nadcházející cestě Svatého otce do Iráku

Během své funkce apoštolského nuncia sloužil kardinál Fernando Filoni mezi lety 2001 až 2006 také v Iráku. Po vypuknutí války odmítl opustit svůj úřad a zůstal v zemi po celou dobu konfliktu, navzdory četným výbuchům a sebevražedným útokům. Plánovaná návštěva papeže Františka se uskuteční ve dnech 5. - 8. března. Bude to vůbec poprvé, co papež tuto zemi navštíví, a podle kardinála Filoniho bude jeho cesta „dobrou příležitostí k mezináboženskému dialogu“ a k tomu, „aby dodal křesťanům nadšení a odvahu“.
25.02.2021

Připomínáme si 71. výročí úmrtí P. Josefa Toufara

Na dnešní připadá 71. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara, který 25. února 1950 zemřel na následky krutého mučení ze strany Státní policie.
25.02.2021