Česko-německý benefiční běh: Ackermann-Gemeinde podpořilo Teplice

Dobročinný silvestrovský běh vynesl teplickým salesiánům téměř 5000 EUR. Většina příspěvků pocházela od německých běžců z organizace Ackermann-Gemeinde. Výtěžek podpoří Živý dům v Teplicích – nové centrum pro volnočasové aktivity a sociální služby pro děti i jejich rodiny.
Publikováno: 25. 1. 2021 11:30

Foto: Malí běžci z Německa, Sebastian Kraft

Výzvy uposlechlo celkem 59 osob. Ještě před vyběhnutím si běžci vyhledali „patrona“ svého běhu, kteří se zavázali věnovat za každý uběhnutý kilometr určitý finanční obnos. Nejmladší běžkyní byla dvouletá Johanna z okolí Landshutu, která uběhla hrdě 1,32 km. Naopak jeden z běžců z Horního Bavorska uběhl celou maratonskou vzdálenost – 42,195 km.

S nápadem uskutečnit benefiční běh přišel Martin Neudörfl z Berlína. „Přelom roku bych slavil tradičně s přáteli z Junge Aktion a Ackermann-Gemeinde v klášteře v Rohru. Na programu by byl tradiční silvestrovský běh,“ vysvětluje Neudörfl své osobní silvestrovské plány. Poté, co bylo letos silvestrovské setkání zrušeno,  měl v úmyslu zakončit uplynulý rok pouze virtuálním během v úzkém kruhu přátel. Z této myšlenky se však vyvinul velký benefiční běh. Díky Ackermann-Gemeinde se dozvěděl o projektu teplických salesiánů, kteří se k iniciativě ihned připojili. „Salesiány známe a věříme, že jejich práce pro děti a mládež přispívá ke zlepšení situace v severních Čechách,“ vysvětluje Matthias Dörr, jednatel Ackermann-Gemeinde. „Salesiáni jsou navíc velmi sportovní řád, takže všechno ladí velmi dobře dohromady.“

Vyhlášení vítězů benefičního silvestrovského běhu proběhne 7. srpna v Praze na Vyšehradě v rámci česko-německého setkání Ackermann-Gemeinde. Ve třech soutěžních kategoriích nejde o rychlost nebo uběhnutou vzdálenost. Podrobnosti vysvětluje organizátor akce Martin Neudörfl: „Hledáme nejaktivnějšího multiplikátora s nejvíce patrony a nejradostnějšího běžce s nejhezčím úsměvem na tváři v cílové rovince.“ „Kromě toho bude v kategorii „mezigenerační dialog“ vyznamenán největší věkový rozdíl mezi běžcem a jeho patronem,“ dodává Martin Neudörfl.

Tento projekt byl naprostým úspěchem, což dokládá také výtěžek akce, který se díky běžcům podařilo získat. „Máme obrovskou radost nejen ze získaných prostředků, ale především z navázání spolupráce s německou stranou. Přeshraniční spolupráce totiž spojuje lidi a to je to, o co se snaží i naše středisko – propojovat lidi napříč sociálním spektrem, vzděláním či životními názory,“ hodnotí akci Vendulka Drobná, ředitelka Salesiánského střediska Štěpána Trochty.

Salesiáni jsou součástí nadnárodní „firmy“ působící ve 130 zemích světa. V Teplicích pracují již 30 let. Děti do salesiánského střediska chodí na doučování, kroužky, jezdí na akce a tábory. Mládeži salesiáni pomáhají se studiem, hledáním práce a různými těžkostmi, které přichází s jejich věkem. Zkušenosti při výchově dětí nabízí i rodičům. Pro školy organizují programy na zlepšení vztahů ve třídách i prevenci proti šikaně. 

Zdroj: TZ

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Komentář C. V. Pospíšila: Naprosto nevědecké „přemalby“ obrazu historického Ježíše

Přinášíme vám komentář profesora Ctirada Václava Pospíšila, teologa a kněze, ve kterém se zamýšlí (nejen) nad doku-dramatem Poslední dny Ježíše Krista, který nedávno odvysílala Česká televize.
26.02.2021

COMECE: Princip nediskriminace nesmí rozostřovat limity EU

Zvláštní péče o dítě před i po jeho narození je součástí mezinárodních právních standardů. Ani legislativa Evropské unie ani Evropská konvence o lidských právech nepředvídají právo na potrat. Zákony o interrupcích jsou v kompetenci právních systémů jednotlivých členských zemí - to jsou hlavní argumenty, s nimiž se vedení Komise evropských biskupských konferencí (COMECE) ohradilo proti rezoluci Evropského parlamentu z 26. listopadu ohledně změny potratového zákona v Polsku.
26.02.2021

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop na adrese eshop.cirkev.cz. V novém e-shopu je možné zakoupit nejen knihy, ale i mešní víno, liturgické předměty či klášterní produkty, nyní nově vše v jednom společném nákupním košíku. Přinese také zásadní změnu v distribuci zboží, a to díky tisícovkám výdejních míst Zásilkovny po celé ČR a na Slovensku, čímž se zvýší a zlevní dostupnost sortimentu celého Karmelitánského nakladatelství.
25.02.2021

Bývalý vatikánský velvyslanec v Bagdádu o nadcházející cestě Svatého otce do Iráku

Během své funkce apoštolského nuncia sloužil kardinál Fernando Filoni mezi lety 2001 až 2006 také v Iráku. Po vypuknutí války odmítl opustit svůj úřad a zůstal v zemi po celou dobu konfliktu, navzdory četným výbuchům a sebevražedným útokům. Plánovaná návštěva papeže Františka se uskuteční ve dnech 5. - 8. března. Bude to vůbec poprvé, co papež tuto zemi navštíví, a podle kardinála Filoniho bude jeho cesta „dobrou příležitostí k mezináboženskému dialogu“ a k tomu, „aby dodal křesťanům nadšení a odvahu“.
25.02.2021

Připomínáme si 71. výročí úmrtí P. Josefa Toufara

Na dnešní připadá 71. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara, který 25. února 1950 zemřel na následky krutého mučení ze strany Státní policie.
25.02.2021