Česko-německý benefiční běh: Ackermann-Gemeinde podpořilo Teplice

Dobročinný silvestrovský běh vynesl teplickým salesiánům téměř 5000 EUR. Většina příspěvků pocházela od německých běžců z organizace Ackermann-Gemeinde. Výtěžek podpoří Živý dům v Teplicích – nové centrum pro volnočasové aktivity a sociální služby pro děti i jejich rodiny.
Publikováno: 25. 1. 2021 11:30

Foto: Malí běžci z Německa, Sebastian Kraft

Výzvy uposlechlo celkem 59 osob. Ještě před vyběhnutím si běžci vyhledali „patrona“ svého běhu, kteří se zavázali věnovat za každý uběhnutý kilometr určitý finanční obnos. Nejmladší běžkyní byla dvouletá Johanna z okolí Landshutu, která uběhla hrdě 1,32 km. Naopak jeden z běžců z Horního Bavorska uběhl celou maratonskou vzdálenost – 42,195 km.

S nápadem uskutečnit benefiční běh přišel Martin Neudörfl z Berlína. „Přelom roku bych slavil tradičně s přáteli z Junge Aktion a Ackermann-Gemeinde v klášteře v Rohru. Na programu by byl tradiční silvestrovský běh,“ vysvětluje Neudörfl své osobní silvestrovské plány. Poté, co bylo letos silvestrovské setkání zrušeno,  měl v úmyslu zakončit uplynulý rok pouze virtuálním během v úzkém kruhu přátel. Z této myšlenky se však vyvinul velký benefiční běh. Díky Ackermann-Gemeinde se dozvěděl o projektu teplických salesiánů, kteří se k iniciativě ihned připojili. „Salesiány známe a věříme, že jejich práce pro děti a mládež přispívá ke zlepšení situace v severních Čechách,“ vysvětluje Matthias Dörr, jednatel Ackermann-Gemeinde. „Salesiáni jsou navíc velmi sportovní řád, takže všechno ladí velmi dobře dohromady.“

Vyhlášení vítězů benefičního silvestrovského běhu proběhne 7. srpna v Praze na Vyšehradě v rámci česko-německého setkání Ackermann-Gemeinde. Ve třech soutěžních kategoriích nejde o rychlost nebo uběhnutou vzdálenost. Podrobnosti vysvětluje organizátor akce Martin Neudörfl: „Hledáme nejaktivnějšího multiplikátora s nejvíce patrony a nejradostnějšího běžce s nejhezčím úsměvem na tváři v cílové rovince.“ „Kromě toho bude v kategorii „mezigenerační dialog“ vyznamenán největší věkový rozdíl mezi běžcem a jeho patronem,“ dodává Martin Neudörfl.

Tento projekt byl naprostým úspěchem, což dokládá také výtěžek akce, který se díky běžcům podařilo získat. „Máme obrovskou radost nejen ze získaných prostředků, ale především z navázání spolupráce s německou stranou. Přeshraniční spolupráce totiž spojuje lidi a to je to, o co se snaží i naše středisko – propojovat lidi napříč sociálním spektrem, vzděláním či životními názory,“ hodnotí akci Vendulka Drobná, ředitelka Salesiánského střediska Štěpána Trochty.

Salesiáni jsou součástí nadnárodní „firmy“ působící ve 130 zemích světa. V Teplicích pracují již 30 let. Děti do salesiánského střediska chodí na doučování, kroužky, jezdí na akce a tábory. Mládeži salesiáni pomáhají se studiem, hledáním práce a různými těžkostmi, které přichází s jejich věkem. Zkušenosti při výchově dětí nabízí i rodičům. Pro školy organizují programy na zlepšení vztahů ve třídách i prevenci proti šikaně. 

Zdroj: TZ

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Papež: Děkuji tomuto chlapci za lekci o svobodě a bezprostřednosti

Při středeční audienci v aule Pavla VI. ještě před vlastní katechezí papež František reagoval na předchozí příhodu, kdy na pódium vyběhl desetiletý zvídavý chlapec, chytil jej za ruce a začal poskakovat, zajímal se o bílé papežovo solideum a poté se uvelebil vedle něj na židli, kterou mu hbitě uvolnil regent Papežského domu, mons. Sapiena.
21.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 8. Zkušenosti loňských organizátorů

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 8. video: Zkušenosti loňských organizátorů (David Patras, husité Vinohrady a Daniel Chytil, farnost Stodůlky, Praha)
20.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 7. Prezentace možností nasvětlování

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 7. video: Matěj Zikmundovský (profesionální nasvětlovač): Prezentace možností nasvětlování
20.10.2021

Papež František: Svoboda se rodí a roste v Boží lásce

Papež František na středeční generální audienci pokračoval v katechezi o Dopisu svatého Pavla Galaťanům a zdůraznil, že křesťanská svoboda se projevuje ve službě druhým.
20.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 6. Petr Jan Vinš: Zpráva ACN

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 5. video: Petr Jan Vinš (generální sekretář Ekumenické rady církví v ČR): Stručný výtah ze zprávy ACN
20.10.2021