Vzniká nové „katolické“ gymnázium

Ve Světicích u Říčan vzniká nové katolické gymnázium NAVIS. Ačkoli půjde o soukromou školu, podle jejího ředitele Jana Vepřeka zde budou studenti formováni podle principů katolické morálky.
Publikováno: 28. 1. 2021 11:30

Foto: www.zsnavis.cz

Otevřeně se hlásíme ke své křesťanské, katolické identitě. Jsme gymnázium, které má zájem o osobnostní formaci mladých lidí a které chce budovat odpovědnou svobodu člověka,“ říká ředitel Jan Vepřek, podle něhož bude proto hrát ve výuce studentů významnou roli etika. Škola se však bude věnovat i důkladné výuce jazyků (Navis navázal spolupráci se školami v Irsku, USA či Španělsku – na prestižní španělské školy bude studentům umožněno vyjíždět na studijní pobyty), či rozvoji analytického a kritického myšlení v hodinách matematiky a informačních technologií.

Čtyřleté gymnázium zahájí pro studenty ve věku 15 – 19 let svou činnost 1. září letošního roku. Do každého ročníku přitom vedení školy plánuje přijmout maximálně 20 studentů.
Jsme škola soukromá, a proto na pokrytí nákladů budeme vybírat školné ve výši 6.000 Kč za měsíc,“ uzavírá Jan Vepřek.

Více najdete ZDE.

Záznam dne otevřených dveří online nově vznikajícího Gymnázia NAVIS můžete zhlédnout zde:

 

Zdroj: www.apha.cz

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Komentář C. V. Pospíšila: Naprosto nevědecké „přemalby“ obrazu historického Ježíše

Přinášíme vám komentář profesora Ctirada Václava Pospíšila, teologa a kněze, ve kterém se zamýšlí (nejen) nad doku-dramatem Poslední dny Ježíše Krista, který nedávno odvysílala Česká televize.
26.02.2021

COMECE: Princip nediskriminace nesmí rozostřovat limity EU

Zvláštní péče o dítě před i po jeho narození je součástí mezinárodních právních standardů. Ani legislativa Evropské unie ani Evropská konvence o lidských právech nepředvídají právo na potrat. Zákony o interrupcích jsou v kompetenci právních systémů jednotlivých členských zemí - to jsou hlavní argumenty, s nimiž se vedení Komise evropských biskupských konferencí (COMECE) ohradilo proti rezoluci Evropského parlamentu z 26. listopadu ohledně změny potratového zákona v Polsku.
26.02.2021

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop na adrese eshop.cirkev.cz. V novém e-shopu je možné zakoupit nejen knihy, ale i mešní víno, liturgické předměty či klášterní produkty, nyní nově vše v jednom společném nákupním košíku. Přinese také zásadní změnu v distribuci zboží, a to díky tisícovkám výdejních míst Zásilkovny po celé ČR a na Slovensku, čímž se zvýší a zlevní dostupnost sortimentu celého Karmelitánského nakladatelství.
25.02.2021

Bývalý vatikánský velvyslanec v Bagdádu o nadcházející cestě Svatého otce do Iráku

Během své funkce apoštolského nuncia sloužil kardinál Fernando Filoni mezi lety 2001 až 2006 také v Iráku. Po vypuknutí války odmítl opustit svůj úřad a zůstal v zemi po celou dobu konfliktu, navzdory četným výbuchům a sebevražedným útokům. Plánovaná návštěva papeže Františka se uskuteční ve dnech 5. - 8. března. Bude to vůbec poprvé, co papež tuto zemi navštíví, a podle kardinála Filoniho bude jeho cesta „dobrou příležitostí k mezináboženskému dialogu“ a k tomu, „aby dodal křesťanům nadšení a odvahu“.
25.02.2021

Připomínáme si 71. výročí úmrtí P. Josefa Toufara

Na dnešní připadá 71. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara, který 25. února 1950 zemřel na následky krutého mučení ze strany Státní policie.
25.02.2021