banner sekce
Sekce

Mládež

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Únor by měl být o sněhu, prázdninách, plesích a stužkování maturantů. No, všechno je jinak, to víme a cítíme. Ale IN! se bude snažit ze všech sil, vám zpříjemnit tento zimní čas. Protože, co jiného si jako křesťané můžeme přát, o co se snažit, než o vnitřní pokoj a lásku. A to není závislé na době a okolnostech, ale na našem srdci.
Publikováno: 29. 1. 2021 10:42

Víra

Když se řekne láska, nejspíš se všem úplně automaticky vybaví zamilovanost, vztah mezi mužem a ženou, chození na rande, držení se za ruce... Láska má ale mnoho podob a velkou roli hraje také v Bibli. Vždyť podle Ježíšových slov je přece láska největší přikázání. A protože je tento rok vyhlášen jako rok Božího slova, připravili jsme si tento článek jako příchuť toho, co vlastně v Bibli můžeme najít.

Zajímavosti

Podcast je jednoduše řečeno zvukový záznam, který si můžete pustit přes internet. Takže zatímco naši rodiče a prarodiče poslouchají rádio, mladí a nejen oni, poslouchají podcasty. Na rozdíl od rádia mají ale podcasty jednu nespornou výhodu (a možná i nevýhodu): Můžeme je poslouchat kdykoliv a kdekoliv a nemusíme čekat, až bude náš oblíbený pořad někde ve vysílání. Takže, jaké jsou, co od nich čekat, kde je najít a jak vybírat. To vám prozradí redaktorka Martina

Duchovní rubrika

Náš duchovní seriál, který nás tento školní rok provází částmi Mše svaté se tento měsíc přiblížil ke svému vrcholu. „Chleba a víno neseme, přijmi ty dary, prosíme,“ zpívá se v jedné písni. A právě na to, proč se chleba a víno přináší, a co se potom při mši svaté dál odehrává, jsme se zeptali Mons. Jana Balíka.  I vás zajímá, proč se v obětním původu přináší chléb a víno a ne třeba ryba a voda?

Rady a tipy

Noční můra většiny z nás - prezentace, referát, projekt. Rozklepou se vám nohy strachem už jen při té představě? Tak se na to společně pojďme podívat. Jak vytvořit dobrou prezentaci, ale hlavně, jak prezentování před celou třídou zvládnout? Je to umění, které když ovládnete, otevře vám mnohé dveře. Tak směle do toho! V únorovém čísle máme rady a tipy, jak to zvládnout.

 Postní povzbuzení

Postní doba se blíží a my ji tentokrát chceme prožít opravdověji. Papež František při svých promluvách dává úžasné návody, jak na to. Naše letošní postní povzbuzení je jeho slovy inspirováno.

Na každý týden postní doby je jedna kartička, jedno malé zamyšlení a jedna modlitba.

 Malá ukázka a navnadění, že postní doba jde prožít opravdu jinak. 1/ týden: Zastav svůj pohled

Díváme se a nevidíme, mluvíme, ale nechválíme, dotýkáme se, ale nehladíme.

Pojď tento týden hledět na ostatní s porozuměním. Nenech se zlákat touhou na někoho vykřiknout, utrousit nehezkou poznámku. Zastav své rty, které by tak rády uštědřily „ránu“, zastav své oči, které vyhledávají chybu, zastav své ruce, které chtějí ublížit.

 V únorovém čísle je toho samozřejmě ještě velká spousta... Například 14 neuvěřitelných kuriozit ze světa líčení  a kosmetiky, rady, jak si zútulnit pokojíček, soutěž o CD skupiny Srdcaři,  sladké dobroty bez cukru a to nejlepší na závěr.:) Úžasný fotoromán o lásce, který jsme fotili se studenty Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži.

 Pěkné počtení přeje redakce IN!

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

7D: MOUDROST

Při biřmování jsme byli obdarováni sedmi dary Ducha svatého. Ale co teď s nimi? Jak něco tak abstraktního pojmout? Co když moje vnímání těchto darů končí u toho, že je umím na požádání bezchybně vyjmenovat, ale jejich roli ve svém životě vlastně vůbec nechápu? Nebo co když ani moc nevím, co že to je, vyjmenuji stěží tři, ale k čemu mi mohou sloužit, to je pro mě velkou záhadou? Pak si přečtěte tento článek a další, které budou následovat. Připravili jsme sérii textů, které budou představovat jednotlivé dary Ducha svatého a ukážou vám, jak o nich můžete přemýšlet. Texty pro vás připravil P. Tomáš Žižkovský, kaplan v Diecézním centru života mládeže Mamre.
02.03.2021

Březnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Březnový IN! je plný jara, naděje i povzbuzení
02.03.2021

A/DCM a postní doba?

Shrnuli jsme pro vás přehled toho, co si pro mladé připravují diecézní centra mládeže z jednotlivých diecézí.
17.02.2021

Papež František a jeho tvorba

Papež František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio SJ (* 1936, Buenos Aires), byl zvolen 13. března 2013. Stal se prvním papežem původem z Ameriky, ale též z řad jezuitů. Vydal již několik encyklik a exhortací, které vám blíže představíme.
16.02.2021

20 let webu signaly.cz

Web signaly.cz jsou s námi již 20 let. V přiloženém videu nás Kateřina Sedláčková provede historií webu od samého začátku.
15.02.2021