banner sekce
Sekce

Mládež

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Únor by měl být o sněhu, prázdninách, plesích a stužkování maturantů. No, všechno je jinak, to víme a cítíme. Ale IN! se bude snažit ze všech sil, vám zpříjemnit tento zimní čas. Protože, co jiného si jako křesťané můžeme přát, o co se snažit, než o vnitřní pokoj a lásku. A to není závislé na době a okolnostech, ale na našem srdci.
Publikováno: 29. 1. 2021 10:42

Víra

Když se řekne láska, nejspíš se všem úplně automaticky vybaví zamilovanost, vztah mezi mužem a ženou, chození na rande, držení se za ruce... Láska má ale mnoho podob a velkou roli hraje také v Bibli. Vždyť podle Ježíšových slov je přece láska největší přikázání. A protože je tento rok vyhlášen jako rok Božího slova, připravili jsme si tento článek jako příchuť toho, co vlastně v Bibli můžeme najít.

Zajímavosti

Podcast je jednoduše řečeno zvukový záznam, který si můžete pustit přes internet. Takže zatímco naši rodiče a prarodiče poslouchají rádio, mladí a nejen oni, poslouchají podcasty. Na rozdíl od rádia mají ale podcasty jednu nespornou výhodu (a možná i nevýhodu): Můžeme je poslouchat kdykoliv a kdekoliv a nemusíme čekat, až bude náš oblíbený pořad někde ve vysílání. Takže, jaké jsou, co od nich čekat, kde je najít a jak vybírat. To vám prozradí redaktorka Martina

Duchovní rubrika

Náš duchovní seriál, který nás tento školní rok provází částmi Mše svaté se tento měsíc přiblížil ke svému vrcholu. „Chleba a víno neseme, přijmi ty dary, prosíme,“ zpívá se v jedné písni. A právě na to, proč se chleba a víno přináší, a co se potom při mši svaté dál odehrává, jsme se zeptali Mons. Jana Balíka.  I vás zajímá, proč se v obětním původu přináší chléb a víno a ne třeba ryba a voda?

Rady a tipy

Noční můra většiny z nás - prezentace, referát, projekt. Rozklepou se vám nohy strachem už jen při té představě? Tak se na to společně pojďme podívat. Jak vytvořit dobrou prezentaci, ale hlavně, jak prezentování před celou třídou zvládnout? Je to umění, které když ovládnete, otevře vám mnohé dveře. Tak směle do toho! V únorovém čísle máme rady a tipy, jak to zvládnout.

 Postní povzbuzení

Postní doba se blíží a my ji tentokrát chceme prožít opravdověji. Papež František při svých promluvách dává úžasné návody, jak na to. Naše letošní postní povzbuzení je jeho slovy inspirováno.

Na každý týden postní doby je jedna kartička, jedno malé zamyšlení a jedna modlitba.

 Malá ukázka a navnadění, že postní doba jde prožít opravdu jinak. 1/ týden: Zastav svůj pohled

Díváme se a nevidíme, mluvíme, ale nechválíme, dotýkáme se, ale nehladíme.

Pojď tento týden hledět na ostatní s porozuměním. Nenech se zlákat touhou na někoho vykřiknout, utrousit nehezkou poznámku. Zastav své rty, které by tak rády uštědřily „ránu“, zastav své oči, které vyhledávají chybu, zastav své ruce, které chtějí ublížit.

 V únorovém čísle je toho samozřejmě ještě velká spousta... Například 14 neuvěřitelných kuriozit ze světa líčení  a kosmetiky, rady, jak si zútulnit pokojíček, soutěž o CD skupiny Srdcaři,  sladké dobroty bez cukru a to nejlepší na závěr.:) Úžasný fotoromán o lásce, který jsme fotili se studenty Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži.

 Pěkné počtení přeje redakce IN!

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Varování (nejen) mladých křesťanů před online studiem Bible se sektou Sinčchondžhi

Sekta Sinčchondžhi (Shincheonji), která v minulých letech cílila především na mladé křesťany v pražských ulicích, se v posledních měsících přizpůsobila přesunu do online prostředí. Nadále sice využívá možnosti oslovování křesťanů na základě osobních kontaktů (oslovování rodiny a přátel studenta, případně mladých v jeho farnosti a jiném společenství), ale ve velké míře nyní ke kontaktování využívá sociálních sítí: jedná se především o Instagram, ale používá rovněž Facebook, Pinterest a další sítě.
10.08.2021

Proběhl akreditovaný kurz hlavních vedoucích dětských táborů

V prvním víkendu měsíce června proběhl kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů, do kterého se letos zúčastnilo dvacet vedoucích.
09.06.2021

Novou zábavou bylo streamování modliteb a mší

Diecézní centrum života mládeže MAMRE (DCŽM Mamre) je fara v Osové Bítýšce, která již více než dvacet let slouží všem mladým lidem. Na faře neustále žije a pracuje tým dvou kněží a čtyři mladí laičtí spolupracovníci. V akademickém roku 2020/2021 to jsou konkrétně: P. Juris Jeniš, P. Tomáš Žižkovský, Dan Fiala, Domča Forbelská, Lukáš Mráz a Maruška Kyliánová, která se podělila o své zkušenosti na DCŽM Mamre.
04.06.2021

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Čas slunce, prvního ovoce a volnosti. Konečně můžeme vydechnout úlevou a nadechnout se z plných plic. Nejen venku, ale i v červnovém IN! najdete spoustu slunce, zajímavostí, zodpovězených dotazů, ale také zamyšlení o tom, co znamená jít s Pánem.
28.05.2021

Úřad pro laiky: Diecézní den mládeže je „epochální pastorační prioritou“

Úřad pro laiky, rodinu a život dnes zveřejnil nový pastorační dokument, který se zaměřuje na slavení Světového dne mládeže na diecézní úrovni. Příručku, kterou 22. dubna – ve výroční den předání kříže Světových dní mládeže – schválil papež František, dnes představili její autoři ze zmíněného vatikánského úřadu v Tiskovém středisku Svatého stolce.
19.05.2021