Sestra Becquart a otec Marín de San Martín novými podsekretáři Biskupské synody

Papež František jmenoval dva nové podsekretáře Biskupské synody, španělského augustiniána otce Luise Marín de San Martín a francouzskou řeholnici Nathalie Becquart. Je to vůbec poprvé, co bude tento úřad zastávat žena.
Publikováno: 8. 2. 2021 14:45

Sestra Nathalie Becquart se narodila ve francouzském Fontainebleau v roce 1969. Vystudovala ekonomickou školu  v Paříži (HEC Paris), posléze teologii v tamním jezuitském Centru Sèvres a na vysoké škole sociálních studií rovněž sociologii. Na Bostonské teologické koleji (Boston College School of Theology and Ministry) se specializovala na eklesiologická studia se zvláštním zaměřením na synodalitu. V roce 1995 vstoupila do řeholního institutu La Xavière, Misiionářky Krista Ježíše, kde o deset let později složila věčné sliby. Působila mimo jiné jako ředitelka Sítě ignaciánské mládeže ve Francii, národní koordinátorka pro skauting v chudých a multikulturních městských čtvrtích a naposled jako ředitelka Národní služby pro evangelizaci mladých a povolání (SNEJV) při Francouzské biskupské konferenci. V roce 2016 se podílela na přípravě vatikánské synody pro mladé jako hlavní koordinátorka pre-synody, které se následně zúčastnila jako auditorka. Od května roku 2019 byla poradkyní Generálního sekretariátu biskupské synody.

Otec Luis Marín de San Martín O.S.A. se narodil v roce 1961 v Madridu. První sliby v augustiniánském řádu složil v roce 1982, po nichž o tři roky později následovaly věčné sliby, a v roce 1988 byl vysvěcen na kněze. Teologická studia završená doktorátem z teologie absolvoval na madridské Papežské univerzitě. V rámci řádu zastával nejrůznější úřady: byl spirituálem v semináři, poradcem provinciála, představeným kláštera Santa María de la Vid, profesorem teologie v augustiniánských centrech v Los Negrales,  Escorialu a Valladolidu a od roku 2004 přednášel na severošpanělské teologické fakultě v Burgosu. Je generálním archivářem řádu, asistentem generálního představeného a ředitelem Institutu augustiniánské spirituality. Papež František jej spolu s novou funkcí jmenoval rovněž biskupem s titulárním stolcem v Sulianě (v dnešním Tunisku).

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Homilie arcibiskupa Jana Graubnera z poutní mše svaté ve Staré Boleslavi

Přinášíme homilii pražského arcibiskupa a předsedy ČBK Mons. Jana Graubnera, kterou pronesl 28. září při příležitosti svátku svatého Václava během poutní mše svaté ve Staré Boleslavi.
29.09.2022

Ve Staré Boleslavi si lidé připomněli poutní mší svatého Václava

Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí si dnes lidé poutní mší, kterou vyvrcholila Národní svatováclavská pouť, připomněli odkaz českého patrona svatého Václava. Nedaleko kostela, kde byl před 1087 lety kníže zavražděn, se mše v silném vytrvalém dešti účastnily stovky lidí schovaných pod deštníky a v pláštěnkách. Bohoslužbu sloužil pražský arcibiskup Jan Graubner, koncelebrovali apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo, čeští a moravští biskupové a řada kněží.
29.09.2022

Červená středa 2022 – postavme se za svou víru!

Budovy nasvícené na červeno, lidé se svíčkami v ulicích, všichni propojení modlitbou či jinou připomínkou za ty, kteří trpí ve světě pro svou víru. Více než 130 farností, sborů a synagog se v loňském roce zapojilo k mezinárodní iniciativě Červená středa, která se v České republice letos pořádá již pátým rokem, a to 23. listopadu 2022.
28.09.2022

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022