Valentinská pouť z Brna v přímém přenosu TV Noe

Datum publikace9. 2. 2021, 14.00

Dne 14. února se po celém světě slaví svátek svatého Valentina, patrona mládeže a šťastného sňatku. Namísto rozšířeného komerčního svátku nabízíme možnost oslavit tento svátek duchovně. Zveme vás na desátý ročník Valentinské poutě v kostele svatého Michala v Brně, která bude slavena v neděli 14. února 2021 v 10.00 hodin.

Valentinskou pouť v kostele sv: Michala v Brně, kde je uchováván obraz sv. Valentina, je letos  možné prožít také v přímém přenosu TV Noe nebo na jejím YouTube kanále.

Po mši, které bude předsedat rektor kostela sv. Michala a biskupský vikář pro pastoraci a vzdělávání  P. Roman Kubín, následuje přednáška stálého jáhna Jana Špilara na téma  „Vše, co jste chtěli vědět o vztazích a bojíte se zeptat.“ Během přednášky Jan Špilar odpoví na vybrané dotazy, které můžete již nyní posílat přes formulář. Poté proběhne jeho talkshow, kterou bude moderovat Hana Strašáková.
Celý program hudebně doprovodí dívčí brněnská skupina Break Falls.

„Valentin byl patrně v Římě knězem za panování císaře Claudia II. Gothica (268 až 270). Původně byl podle legendy lékařem. Podle císařova názoru ženatí muži v armádě nepodávali tak dobré výsledky jako svobodní, a z toho důvodu budoucím vojákům zakazoval uzavírat manželství. Valentin však zamilované tajně sezdával. Právě proto je považován za patrona zamilovaných. Za to, že obracel mnohé na křesťanskou víru, byl sťat mečem,“ uvádí P. Roman Kubín.

Na Valentinské pouti u sv. Michala se každoročně scházejí zamilované páry i ti, kteří teprve  hledají své životní povolání. Prosíme při ní  o posilu a ochranu na jejich cestě, prosíme o vzájemnou úctu v našich vztazích, v našich rodinách, abychom uměli vzdávat díky Bohu v radosti, odpouštět si ve slabostech, znovu se vzájemně podpírat v těžkostech.“

Autor článku: Martina Jandlová