banner sekce
Sekce

Mládež

Únorové zasedání Sekce pro mládež.

Mrazivého 11.února proběhlo zasedání Sekce pro mládež. V bodech programu zazněla témata jako Týden modliteb za mládež, Světový den mládeže, Celostátní setkání mládeže, diecézní setkání mládeže a další.
Publikováno: 11. 2. 2021 15:36

Zasedání Sekce se původně mělo konat na pražském ADCM Nazaretě. Ovšem kvůli neustále se prodlužujícím omezením pohybu a setkávání osob se konalo online. Aktivně se zapojili jak zástupci z řad laiků, tak také kněží z Diecézních center pro mládež ze všech osmi diecézí. 

Setkání zahájil svým slovem o. Kamil Strak ze sekretariátu Sekce pro mládež. "Jsme v době, kdy máme obavy z budoucnosti, vše se mění ze dne na den. Bratr Alois z komunity Taizé nás vybízí, ať máme stále naději v době příznivé i nepříznivé."
Úvodní modlitby se ujal P. Vojtěch Smolka z pražského Nazareta.

V prvním bloku programu představovali zástupci z jednotlivých diecézí svoji aktuální činnost pro mládež. Pro své animátory, zástupce pro mládež a kaplany pro mládež uskutečňují online setkání. Touto formou se snaží udržet kontakt mezi mladými a být s nimi ve spojení i ve společné modlitbě.

S blížící se popeleční středou jednotlivé diecéze představily, jaké aktivity zamýšlí na postní dobu. Inspirace brzy najdete v dalším článku.

Důležitou informací je to, že termín oslavy Světového dne mládeže se přesouvá ze soboty před Květnou neděli na sobotu před slavnosti Ježíše Krista Krále, která pro rok 2021 připadá na 20.listopad. Rok 2021 je vzhledem ke změnám brán jako přechodný. Tudíž v některých diecézích letos nemusí být nutně dodrženo datum pro pořádání diecézních setkání mládeže.
V důsledku toho se přesouvá také týden modliteb za mládež na 14. - 21. 11. 2021, který předchází Světovému dni mládeže.  

Diecézní setkání mládeže v jednotlivých diecézích v roce 2021

Arcidiecéze olomoucká - Arcidiecézní setkání mládeže online 27.3.

Diecéze ostravsko-opavská - sobota před slavností Krista Krále

Diecéze brněnská - letní diecézní setkání 10. - 15.8.

Diecéze plzeňská - sobota před slavností Krista Krále

Diecéze českobudějovická - sobota před Květnou nedělí, podzimní na Krista Krále

Diecéze litoměřická - lední setkání mládeže 10. - 15. a podzimní setkání na Krista Krále

Arcidiecéze pražská - sobota před slavností Krista Krále

Diecéze královehradecká - sobota před Květnou nedělí a podzimní na Krista Krále

Autor článku:
Sekce pro mládež