banner sekce
Sekce

Mládež

Únorové zasedání Sekce pro mládež.

Mrazivého 11.února proběhlo zasedání Sekce pro mládež. V bodech programu zazněla témata jako Týden modliteb za mládež, Světový den mládeže, Celostátní setkání mládeže, diecézní setkání mládeže a další.
Publikováno: 11. 2. 2021 15:36

Zasedání Sekce se původně mělo konat na pražském ADCM Nazaretě. Ovšem kvůli neustále se prodlužujícím omezením pohybu a setkávání osob se konalo online. Aktivně se zapojili jak zástupci z řad laiků, tak také kněží z Diecézních center pro mládež ze všech osmi diecézí. 

Setkání zahájil svým slovem o. Kamil Strak ze sekretariátu Sekce pro mládež. "Jsme v době, kdy máme obavy z budoucnosti, vše se mění ze dne na den. Bratr Alois z komunity Taizé nás vybízí, ať máme stále naději v době příznivé i nepříznivé."
Úvodní modlitby se ujal P. Vojtěch Smolka z pražského Nazareta.

V prvním bloku programu představovali zástupci z jednotlivých diecézí svoji aktuální činnost pro mládež. Pro své animátory, zástupce pro mládež a kaplany pro mládež uskutečňují online setkání. Touto formou se snaží udržet kontakt mezi mladými a být s nimi ve spojení i ve společné modlitbě.

S blížící se popeleční středou jednotlivé diecéze představily, jaké aktivity zamýšlí na postní dobu. Inspirace brzy najdete v dalším článku.

Důležitou informací je to, že termín oslavy Světového dne mládeže se přesouvá ze soboty před Květnou neděli na sobotu před slavnosti Ježíše Krista Krále, která pro rok 2021 připadá na 20.listopad. Rok 2021 je vzhledem ke změnám brán jako přechodný. Tudíž v některých diecézích letos nemusí být nutně dodrženo datum pro pořádání diecézních setkání mládeže.
V důsledku toho se přesouvá také týden modliteb za mládež na 14. - 21. 11. 2021, který předchází Světovému dni mládeže.  

Diecézní setkání mládeže v jednotlivých diecézích v roce 2021

Arcidiecéze olomoucká - Arcidiecézní setkání mládeže online 27.3.

Diecéze ostravsko-opavská - sobota před slavností Krista Krále

Diecéze brněnská - letní diecézní setkání 10. - 15.8.

Diecéze plzeňská - sobota před slavností Krista Krále

Diecéze českobudějovická - sobota před Květnou nedělí, podzimní na Krista Krále

Diecéze litoměřická - lední setkání mládeže 10. - 15. a podzimní setkání na Krista Krále

Arcidiecéze pražská - sobota před slavností Krista Krále

Diecéze královehradecká - sobota před Květnou nedělí a podzimní na Krista Krále

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

7D: MOUDROST

Při biřmování jsme byli obdarováni sedmi dary Ducha svatého. Ale co teď s nimi? Jak něco tak abstraktního pojmout? Co když moje vnímání těchto darů končí u toho, že je umím na požádání bezchybně vyjmenovat, ale jejich roli ve svém životě vlastně vůbec nechápu? Nebo co když ani moc nevím, co že to je, vyjmenuji stěží tři, ale k čemu mi mohou sloužit, to je pro mě velkou záhadou? Pak si přečtěte tento článek a další, které budou následovat. Připravili jsme sérii textů, které budou představovat jednotlivé dary Ducha svatého a ukážou vám, jak o nich můžete přemýšlet. Texty pro vás připravil P. Tomáš Žižkovský, kaplan v Diecézním centru života mládeže Mamre.
02.03.2021

Březnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Březnový IN! je plný jara, naděje i povzbuzení
02.03.2021

A/DCM a postní doba?

Shrnuli jsme pro vás přehled toho, co si pro mladé připravují diecézní centra mládeže z jednotlivých diecézí.
17.02.2021

Papež František a jeho tvorba

Papež František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio SJ (* 1936, Buenos Aires), byl zvolen 13. března 2013. Stal se prvním papežem původem z Ameriky, ale též z řad jezuitů. Vydal již několik encyklik a exhortací, které vám blíže představíme.
16.02.2021

20 let webu signaly.cz

Web signaly.cz jsou s námi již 20 let. V přiloženém videu nás Kateřina Sedláčková provede historií webu od samého začátku.
15.02.2021