banner sekce
Sekce

Mládež

Únorové zasedání Sekce pro mládež.

Mrazivého 11.února proběhlo zasedání Sekce pro mládež. V bodech programu zazněla témata jako Týden modliteb za mládež, Světový den mládeže, Celostátní setkání mládeže, diecézní setkání mládeže a další.
Publikováno: 11. 2. 2021 15:36

Zasedání Sekce se původně mělo konat na pražském ADCM Nazaretě. Ovšem kvůli neustále se prodlužujícím omezením pohybu a setkávání osob se konalo online. Aktivně se zapojili jak zástupci z řad laiků, tak také kněží z Diecézních center pro mládež ze všech osmi diecézí. 

Setkání zahájil svým slovem o. Kamil Strak ze sekretariátu Sekce pro mládež. "Jsme v době, kdy máme obavy z budoucnosti, vše se mění ze dne na den. Bratr Alois z komunity Taizé nás vybízí, ať máme stále naději v době příznivé i nepříznivé."
Úvodní modlitby se ujal P. Vojtěch Smolka z pražského Nazareta.

V prvním bloku programu představovali zástupci z jednotlivých diecézí svoji aktuální činnost pro mládež. Pro své animátory, zástupce pro mládež a kaplany pro mládež uskutečňují online setkání. Touto formou se snaží udržet kontakt mezi mladými a být s nimi ve spojení i ve společné modlitbě.

S blížící se popeleční středou jednotlivé diecéze představily, jaké aktivity zamýšlí na postní dobu. Inspirace brzy najdete v dalším článku.

Důležitou informací je to, že termín oslavy Světového dne mládeže se přesouvá ze soboty před Květnou neděli na sobotu před slavnosti Ježíše Krista Krále, která pro rok 2021 připadá na 20.listopad. Rok 2021 je vzhledem ke změnám brán jako přechodný. Tudíž v některých diecézích letos nemusí být nutně dodrženo datum pro pořádání diecézních setkání mládeže.
V důsledku toho se přesouvá také týden modliteb za mládež na 14. - 21. 11. 2021, který předchází Světovému dni mládeže.  

Diecézní setkání mládeže v jednotlivých diecézích v roce 2021

Arcidiecéze olomoucká - Arcidiecézní setkání mládeže online 27.3.

Diecéze ostravsko-opavská - sobota před slavností Krista Krále

Diecéze brněnská - letní diecézní setkání 10. - 15.8.

Diecéze plzeňská - sobota před slavností Krista Krále

Diecéze českobudějovická - sobota před Květnou nedělí, podzimní na Krista Krále

Diecéze litoměřická - lední setkání mládeže 10. - 15. a podzimní setkání na Krista Krále

Arcidiecéze pražská - sobota před slavností Krista Krále

Diecéze královehradecká - sobota před Květnou nedělí a podzimní na Krista Krále

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Ostatky bl. Carla Acutise - možnost zapůjčení

Na Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 nám do České republiky byly zapůjčeny ostatky blahoslaveného Carla Acutise. Tyto ostatky je možno nyní zapůjčit k uctívání a modlitbě.
19.09.2022

Týden modliteb za mládež 2022

V týdnu od 13. do 20.11. 2022 bude probíhat Týden modliteb za mládež - TMM22. Smysl Týdne modliteb za mládež je spojit vzájemný čas, který máme a modlit se k Bohu. Za co? Především prosit Ducha Svatého o poznání, jakými cestami či způsoby svědčit o životě s Kristem a jak předávat víru dál.
15.09.2022

Přihlašování na SDM Lisabon 2022

Informace pro mládež k SDM Lisabon 2023
14.09.2022