Modleme se a podpořme během postu mladé kněze v misiích

Datum publikace18. 2. 2021, 9.00

V postní době jsme vyzýváni, abychom si něco odřekli, více se modlili a mysleli na ty, kteří se bez naší pomoci neobejdou. Papežská misijní díla vám nyní nabízejí možnost zapojit se do postní modlitební aktivity, která se nese v duchu slov, kterými Bůh volal svatého Františka z Assisi, když se modlil v kostelíku sv. Damiána: „Jdi a obnov můj dům a získávej lid!“

Foto: www.missio.cz
Misijní postní modlitba s almužnou

Nemůžeme naráz obnovit celý svět; proměňujme alespoň své nitro a podpořme ty, kteří mohou zmírňovat obrovskou chudobu, těžké životní podmínky a vzdálenost mezi Bohem a člověkem: podpořme mladé kněze a bohoslovce v Zambii. Vyjděme ze své nucené pandemické samoty, poklekněme spolu se sv. Františkem před křížem ze San Damiana a zapojme se do duchovního společenství s lidmi, jimž jde o stejnou věc. Modlit se můžeme, každý den postního období, anebo si vybrat jen jeden den v týdnu. Můžeme se modlit sami doma nebo ve společenství – ať už farním nebo ve své rodině.

Během postu lze také odkládat finanční dary a následně je věnovat africkým bohosloveckým seminářům na formaci nových kněží. Kněz je pro mnoho nemocných či zoufalých lidí první osobou, na kterou se v misiích obracejí. Při krizových situacích hledají prvotní naději, útěchu a jistotu právě u řeholníků a kněží.

Jak se zapojit?

a) Stáhněte  si přílohy z webu PMD, vytiskněte si je a použijte k postní kontemplaci (pro období od 17. února do 3. dubna).

b) Objednejte si již vytištěné materiály v Národní kanceláři – po přijetí objednávky vám bude poštou zaslán kontemplativní kříž vytištěný na pevnějším papíře, modlitební texty a informace o misijním projektu, který je s touto aktivitou spojený. Vyžádat si můžete více kusů a podělit se o ně se svou rodinou či přáteli.

Jak podpořit mladé kněze?

Mysleme v postní době na bohoslovce, kteří se rozhodli přinášet Krista trpícím a přehlíženým. Spojme se s nimi v modlitbě a podpořme jejich úsilí také finančním darem, který jim umožní další studium:

Číslo účtu PMD: 72540444/2700, variabilní symbol 30, do poznámky ZAMBIE.

Za všechny, kteří se k postní modlitbě s almužnou přidají, bude v zambijském semináři sv. Dominika během velikonočních svátků odsloužena mše svatá.

VYPROŠUJEME VÁM POŽEHNANÝ ČAS POSTNÍ DOBY.

Autor článku: TS ČBK