Arcidiecézní charita Praha vyhlašuje sbírku respirátorů pro potřebné

Od úterý 23. února vstoupí v platnost povinnost používat v obchodech, veřejné dopravě a nemocnicích respirátory, nanoroušky či dvě chirurgické roušky. Pro lidi, kteří jsou v hmotné nouzi, může být obtížné toto nařízení naplnit. Arcidiecézní charita Praha chce pomoci a vyhlašuje sbírku respirátorů pro potřebné.
Publikováno: 19. 2. 2021 20:45

„Lidi s nižšími příjmy – seniory, rodiny s dětmi, samoživitele a lidi s postižením – chceme podpořit v tom, aby se mohli chránit před nákazou koronaviru v souladu s aktuálními nařízeními,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha, která ve svých sociálních službách pomáhá více než 12 tisícům potřebných. „Obracíme se na veřejnost s prosbou o pomoc. Můžete-li darovat respirátory nebo přispět finančním darem na jejich nákup, prosíme, zapojte se do sbírky.“

Arcidiecézní charita Praha přijímá od soboty 20. února respirátory v originálním neporušeném balení na těchto adresách svých služeb a projektů:

 • Pernerova 20, Praha-Karlín
  Centrum sociální pomoci lidem v nouzi, otevřeno nonstop
 • Renoirova 614/7, Praha 5-Hlubočepy
  Azylový dům Gloria, otevřeno od 9-17 hodin
 • Na Prádle 192, Brandýs nad Labem-St. Boleslav
  Azylový dům sv. Gerarda, otevřeno od 9-17 hodin
 • Lázeňská 61/1, 250 01 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
  Domov sv. Václava, otevřeno nonstop
 • Slaviborské náměstí 4/3, Praha-Čakovice
  Centrum pro tělesně postižené Fatima, otevřeno 9-17 hodin
 • Charitní 26, Mukařov, Praha-východ
  Domov pro seniory kardinála Berana, otevřeno od 9-17 hodin
 • Ulrychova 1874/10, Praha 6-Břevnov
  Domov sv. Rodiny, otevřeno nonstop
 • Libocká 268/6, Praha-Liboc
  Domov sv. Rodiny, otevřeno nonstop
 • Záběhlická 60/72, Praha 10
  Penzion U sv. Kryštofa, otevřeno od 9-17 hodin mimo víkendy
 • Hradčanské náměstí 56/16, Praha 1-Hradčany
  Arcibiskupství pražské, otevřeno od 9-17 hodin

 

Počet sběrných míst plánujeme rozšířit.

Finanční dar na nákup respirátorů pro potřebné je možné zaslat na bankovní účet Arcidiecézní charity Praha číslo 749986/5500, variabilní symbol 1920. Děkujeme za pomoc.

(Zdroj: Charita Praha)
Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Komentář C. V. Pospíšila: Naprosto nevědecké „přemalby“ obrazu historického Ježíše

Přinášíme vám komentář profesora Ctirada Václava Pospíšila, teologa a kněze, ve kterém se zamýšlí (nejen) nad doku-dramatem Poslední dny Ježíše Krista, který nedávno odvysílala Česká televize.
26.02.2021

COMECE: Princip nediskriminace nesmí rozostřovat limity EU

Zvláštní péče o dítě před i po jeho narození je součástí mezinárodních právních standardů. Ani legislativa Evropské unie ani Evropská konvence o lidských právech nepředvídají právo na potrat. Zákony o interrupcích jsou v kompetenci právních systémů jednotlivých členských zemí - to jsou hlavní argumenty, s nimiž se vedení Komise evropských biskupských konferencí (COMECE) ohradilo proti rezoluci Evropského parlamentu z 26. listopadu ohledně změny potratového zákona v Polsku.
26.02.2021

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop na adrese eshop.cirkev.cz. V novém e-shopu je možné zakoupit nejen knihy, ale i mešní víno, liturgické předměty či klášterní produkty, nyní nově vše v jednom společném nákupním košíku. Přinese také zásadní změnu v distribuci zboží, a to díky tisícovkám výdejních míst Zásilkovny po celé ČR a na Slovensku, čímž se zvýší a zlevní dostupnost sortimentu celého Karmelitánského nakladatelství.
25.02.2021

Bývalý vatikánský velvyslanec v Bagdádu o nadcházející cestě Svatého otce do Iráku

Během své funkce apoštolského nuncia sloužil kardinál Fernando Filoni mezi lety 2001 až 2006 také v Iráku. Po vypuknutí války odmítl opustit svůj úřad a zůstal v zemi po celou dobu konfliktu, navzdory četným výbuchům a sebevražedným útokům. Plánovaná návštěva papeže Františka se uskuteční ve dnech 5. - 8. března. Bude to vůbec poprvé, co papež tuto zemi navštíví, a podle kardinála Filoniho bude jeho cesta „dobrou příležitostí k mezináboženskému dialogu“ a k tomu, „aby dodal křesťanům nadšení a odvahu“.
25.02.2021

Připomínáme si 71. výročí úmrtí P. Josefa Toufara

Na dnešní připadá 71. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara, který 25. února 1950 zemřel na následky krutého mučení ze strany Státní policie.
25.02.2021