Františkáni ze Svaté země nabízí během postní doby virtuální křížovou cestu

S ohledem na epidemickou situaci připravili bratři františkáni z kustodie Svaté země virtuální alternativu křížové cesty. Uvědomili si, že ani letos poutníci nemají možnost do Svaté země dorazit, a tak chtějí poskytnout věřícím způsob, jak se připojit ke křížové cestě, která je spojí s jeruzalémskou Via Dolorosa.
Publikováno: 19. 2. 2021 14:30

S ohledem na epidemickou situaci zahájila františkánská kustodie Svaté země virtuální projekt Křížová cesta s názvem „Hic – On the Way of the Cross“ určený pro všechny, kteří během letošní postní doby nemohou putovat do Svaté země. 

Daleko od sebe, přesto společně v modlitbě

V rozhovoru pro Vatican News řekl bratr Francesco Patton OFM, kustod Svaté země, že vzhledem k protiepidemickým opatřením a nemožnosti projít si fyzicky jeruzalémskou křížovou cestu Via Dolorosa se rozhodli ji zpřístupnit virtuálně.  "Jedná se o cestu, která obasuhe zamyšlení o tradičních zastaveních křížové cesty s meditacemi, které mohou pomoci věrným poutníkům po celém světě najít nejhlubší smysl svého života, své existence,“ dodal bratr Patton.


Videa pro každé zastavení v různých jazycích 

Ve 13 krátkých videích vždy promlouvá jeden z bratrů ve svém rodném jazyce. Mezi jazyky, kterými bratři hovoří, jsou angličtina, tamilština, tagalština, indonéština, němčina, italština, španělština a mandarínština. Videa byla natáčena na různých místech, mimo jiné v Sýrii, Jeruzalémě, Řecku a Tel Avivu v Izraeli. Jsou to místa, kudy Ježíš kráčel po křížové cestě. Bratr Patton dodal, že videa jsou obohacena o obrázky a detaily, které lidem pomáhají porozumět místům, o nichž se mluví v evangeliích tak, aby se tajemství křížové cesty dostalo do současnosti.

Videa budou zveřejňována každé úterý a pátek do 30. března, tj. do úterý Svatého týdne, a jsou přístupná na sociálních sítích kustodie Svaté země.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.
15.06.2021

Katolický týdeník: Libuše Šafránková se vrací domů

Jako na půvabnou Popelku, laskavou filmovou maminku, šarmantní dámu i hluboce věřící ženu budeme vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou. Zemřela 9. června v 68 letech.
15.06.2021

Národní plán obnovy je schválen vládou

Národní plán obnovy (NPO), ve kterém chce stát investovat zhruba 200 miliard korun 17. května 2021 schválila vláda. Z EU by měla ČR získat na investice 172 miliard korun.
15.06.2021