První postní pátek: Modlitba za oběti zneužívání

První pátek postní doby se církev v modlitbě obzvláště zaměřuje na oběti sexuálního zneužívání – upozorňuje na to nová webová stránka Papežské komise pro ochranu nezletilých. Modlitba je součástí procesu uzdravení pro oběti zneužívání, ale také pro jejich rodiny a pro celou komunitu věřících.
Publikováno: 19. 2. 2021 9:15

Foto: Vatican News

V mnoha místních církvích proběhnou tento pátek zvláštní modlitby a bohoslužby. V Irsku budou například rozsvíceny svíce v katedrálách a farních kostelech, v Polsku či ve Skotsku jsou na pátek 19. února připraveny zvláštní liturgie.

Na konci roku 2016 papež František napsal Biskupským konferencím celého světa s prosbou, aby zvolili během liturgického roku vhodný moment, kdy místní církve budou v modlitbě pamatovat na oběti zneužívání. Modlitba je také významnou příležitostí jak obrátit pozornost celé církve k realitě zneužívání a pobízet k bdělosti a prevenci, zdůrazňují stránky vatikánského úřadu www.tutelaminorum.org.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Svatý otec: Dialog s Bohem je milost naší víry

Při pravidelné středeční audienci hovořil papež František o tom, že díky Ježíši a modlitbě máme přístup k Nejsvětější Trojici. Pokračoval tak ve svém cyklu katechezí věnovaných právě tématu modlitby, přičemž tento týden se zaměřil na vztah mezi modlitbou a Trojicí.
03.03.2021

Abeceda křesťanské víry P. Stanislava Přibyla - 14. díl K - Kříž

Dalším písmenem v abecedě je písmeno K jako Kříž. Kříž je znamením utrpení Ježíše Krista. Původně byl kříž především krutý popravčí nástroj, ale tím, že Ježíš přijal smrt na kříži a vstal z mrtvých, se kříž stal znamením naší spásy. Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.
03.03.2021

Papež František: Zpověď promlouvá o nekonečném Božím milosrdenství

Vatikánská nadace „Celosvětové sítě modlitby s papežem“ zveřejnila březnové videoposelství, kterým papež František doprovází evangelizační úmysl na tento měsíc. Tentokrát se věnuje svátosti smíření a František v něm vyzdvihuje radost, která pramení z tohoto setkání s Božím soucitem a láskou.
03.03.2021

Katolický týdeník: Texaský biskup Čechoameričan

Nového pomocného biskupa s českými kořeny dostala arcidiecéze San Antonio v Texasu. Je jím církevní právník a dosavadní generální vikář diecéze Victoria GARY JANAK. Krátce po svém jmenování poskytl Katolickému týdeníku rozhovor.
03.03.2021

Výzvy REACT EU už v březnu

Dne 26. února 2021 schválil Monitorovací výbor Integrovaného regionální operačního programu harmonogram výzev na rok 2021, obsahující výzvy REACT EU a hodnotící kritéria pro výzvy REACT EU.
02.03.2021