Papež František přijal rezignaci kardinála Roberta Saraha

Datum publikace20. 2. 2021, 20.15

Papež František dnes přijal rezignaci kardinála Roberta Saraha jako prefekta Kongregace pro bohoslužbu a svátosti.

Kardinál Sarah se narodil v Guineji v roce 1945. Na kněze byl vysvěcen 20. července 1969 a arcibiskupem arcidiecéze Conakry byl jmenován papežem sv. Janem Pavlem II. již v roce 1979, kdy mu bylo 34 let. V ten den byl nejmladším biskupem na světě.
V roce 2001 byl jmenován sekretářem Kongregace pro evangelizaci národů a v roce 2010 byl papežem  Benediktem XVI. jmenován předsedou Papežské rady „Cor Unum“, která koordinuje charitativní činnost katolické církve. Ve stejném roce byl jmenován kardinálem s titulem Diakonie sv. Jana Boska na Via Tuscolana v Římě.
Dne 23. listopadu 2014 ho papež František jmenoval prefektem Kongregace pro bohoslužbu a svátosti a právě 20. 2. 2021 přijal Svatý otec jeho rezignaci na tuto funkci.

Zdroj: Vatican News

Autor článku: Tereza Myslilová