banner sekce
Sekce

Mládež

Březnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Březnový IN! je plný jara, naděje i povzbuzení
Publikováno: 2. 3. 2021 15:22

 Je tu jaro, březen a nová výzva IN!

Alfréd je prostě knihomol. Nejen, že knihy miluje a čte, občas něco s chutí i napíše. A protože je teď naším „kolegou“, rozhodl se našim čtenářkám dát do těla. Tedy spíše do hlavy – tedy, knihou… Ale ne, já se do toho zamotala. Zkrátka, od teď až do konce školního roku si budou moci naše čtenářky s Alfrédem projít různé literární žánry, zjistit o nich něco nového, zapojit se do jeho čtenářské výzvy a nakonec i něco vyhrát. Myslím, že to stojí za to!

 Zažeň chmury

Možná víte, že na našich webovkách in.cz máme poradnu, kam se chodí dívky svěřit  se svými starostmi. Poslední dobou vidíme, že přibývá dotazů na to, jak si poradit s různými strachy, úzkostmi a nejrůznějšími nepříjemnými stavy. Není divu. Prevít virus nás všechny zavřel

doma, a to nikomu na náladě nepřidá. Je ale rozdíl v tom, jestli jsme jen mrzuté nebo se nám obyčejně po někom stýská, a v tom, jestli zažíváme stavy, které nás nějak omezují nebo vyřazují z provozu. Připravili jsme článek, který jak doufáme, může pomoci všem, kteří chtějí svůj život v tomto posunout k lepšímu .

 Jarní tvoření

Hurá, je jaro a nevím jak vy, ale my v redakci se na  toto období  vždy těšíme. Nejen na sluníčko a první květy, ale i na tvoření jarních dekorací. V tomto čísle se podíváme na jarní dekorace, kde vajíčka použijeme trošku jinak než jen na zavěšení na větvičky nebo pro koledníky. Pusťte se s námi do dekorace na sváteční stůl.

 Dary máme každý

Každý z nás chce být uznávaný. Mít pocit, že něco umí, zvládá, dokáže a něčemu rozumí. Někdy se však stane, že více než na sebe a na své dary, koukáme na druhé a tiše závidíme. Je tak těžké se přestat srovnávat, poměřovat a s druhými se měřit. V tomto článku jsme se snažili poodhalit, jak objevit své dary a zároveň se radovat z darů těch druhých.

 Láska má mnoho podob

V minulých číslech jsme si povídali o různých podobách lásky, platonické, přátelské a teď je řada podívat se na lásku mezi dívkou a chlapcem. Je přirozené a dobré v dospívání

toužit po blízkosti druhého člověka, po lásce, po vztahu. Možná vás občas napadá, čím to je, že  ještě nedávno naši malou holčičku kluci ve škole nezajímali a teď už jí nepřipadají tak „mimo“ jako předtím. Co se změnilo? A co to vlastně znamená s někým chodit?

 Tvoje místo ve farnosti

Farnost by měla být pro každého druhou rodinou. Měli bychom v ní najít své místo. Jak se zapojují do farního života naše čtenářky, na to jsme se ptali prostřednictvím instagramové ankety. Zúčastnilo se vás necelých 200. Jak se tedy zapojit a kam? S kým se poradit a je to vůbec potřeba? Ale abychom měli i pohled z druhé strany, zeptali jsme se také kněží.

 

Jarní dny plné klidu a radostného očekávání Velikonoc přeje za redakci IN! Majka

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Konference o mládeži 2021

Konference o mládeži proběhne online z důvodů nepříznivé situace pro setkávání a to 6.5.2021. Letošním tématem je Mladí v dnešním světě. Promluví zde odborníci z řad pracovníků s mládeži, specialistů na online prostor a psychologů.
08.04.2021

Akreditovaný kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů

Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s. (AKSM) organizují kurz pro hlavní vedoucí táborů či jiných prázdninových pobytů pro děti (s akreditací MŠMT).
31.03.2021

Dubnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Duben, měsíc kdy se už opravdu probouzí jaro. Vítáme vše krásné, nový život, jako by nás sama příroda zvala ke chvále Boha. A do toho všeho krásně zapadá slavení Velikonoc, velikonoční oktáv i neděle Božího milosrdenství. Pojďme se tento měsíc radovat, chválit a věřit.
30.03.2021

7D: ROZUM

Jak se stát rozumným člověkem? A co to vlastně znamená být rozumný? Pokud vám toto abstraktní slovo není tak úplně jasné, máme pro vás pár myšlenek, které vám jej snad pomohou lépe uchopit. Následující článek je dalším ze série textů o sedmi darech Ducha svatého; tentokrát se zamýšlí nad darem rozumu a nad tím, jak jej v životě vnímat. Pokud vám unikl předchozí článek o moudrosti.
23.03.2021

Do Plzně mě táhlo nejen pivo

Diecézní centrum mládeže v Plzni založil v roce 1993 první plzeňský biskup Mons. František Radkovský, aby jménem plzeňského biskupa sloužilo mladým lidem. Jeho posláním je pomáhat mladým poznávat Boha a žít s Ním. Prakticky to znamená podporovat společenství mladých ve farnostech, připravovat různé akce a spolupracovat se všemi, kteří v plzeňské diecézi s mladými lidmi pracují. Tento akademický rok se do DCM týmu přidala Sára Kolbová, která se s námi podělila o to, jak svoji službu vnímá a co DCM v Plzni v této době i mimo ni nabízí.
16.03.2021