banner sekce
Sekce

Mládež

Březnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Březnový IN! je plný jara, naděje i povzbuzení
Publikováno: 2. 3. 2021 15:22

 Je tu jaro, březen a nová výzva IN!

Alfréd je prostě knihomol. Nejen, že knihy miluje a čte, občas něco s chutí i napíše. A protože je teď naším „kolegou“, rozhodl se našim čtenářkám dát do těla. Tedy spíše do hlavy – tedy, knihou… Ale ne, já se do toho zamotala. Zkrátka, od teď až do konce školního roku si budou moci naše čtenářky s Alfrédem projít různé literární žánry, zjistit o nich něco nového, zapojit se do jeho čtenářské výzvy a nakonec i něco vyhrát. Myslím, že to stojí za to!

 Zažeň chmury

Možná víte, že na našich webovkách in.cz máme poradnu, kam se chodí dívky svěřit  se svými starostmi. Poslední dobou vidíme, že přibývá dotazů na to, jak si poradit s různými strachy, úzkostmi a nejrůznějšími nepříjemnými stavy. Není divu. Prevít virus nás všechny zavřel

doma, a to nikomu na náladě nepřidá. Je ale rozdíl v tom, jestli jsme jen mrzuté nebo se nám obyčejně po někom stýská, a v tom, jestli zažíváme stavy, které nás nějak omezují nebo vyřazují z provozu. Připravili jsme článek, který jak doufáme, může pomoci všem, kteří chtějí svůj život v tomto posunout k lepšímu .

 Jarní tvoření

Hurá, je jaro a nevím jak vy, ale my v redakci se na  toto období  vždy těšíme. Nejen na sluníčko a první květy, ale i na tvoření jarních dekorací. V tomto čísle se podíváme na jarní dekorace, kde vajíčka použijeme trošku jinak než jen na zavěšení na větvičky nebo pro koledníky. Pusťte se s námi do dekorace na sváteční stůl.

 Dary máme každý

Každý z nás chce být uznávaný. Mít pocit, že něco umí, zvládá, dokáže a něčemu rozumí. Někdy se však stane, že více než na sebe a na své dary, koukáme na druhé a tiše závidíme. Je tak těžké se přestat srovnávat, poměřovat a s druhými se měřit. V tomto článku jsme se snažili poodhalit, jak objevit své dary a zároveň se radovat z darů těch druhých.

 Láska má mnoho podob

V minulých číslech jsme si povídali o různých podobách lásky, platonické, přátelské a teď je řada podívat se na lásku mezi dívkou a chlapcem. Je přirozené a dobré v dospívání

toužit po blízkosti druhého člověka, po lásce, po vztahu. Možná vás občas napadá, čím to je, že  ještě nedávno naši malou holčičku kluci ve škole nezajímali a teď už jí nepřipadají tak „mimo“ jako předtím. Co se změnilo? A co to vlastně znamená s někým chodit?

 Tvoje místo ve farnosti

Farnost by měla být pro každého druhou rodinou. Měli bychom v ní najít své místo. Jak se zapojují do farního života naše čtenářky, na to jsme se ptali prostřednictvím instagramové ankety. Zúčastnilo se vás necelých 200. Jak se tedy zapojit a kam? S kým se poradit a je to vůbec potřeba? Ale abychom měli i pohled z druhé strany, zeptali jsme se také kněží.

 

Jarní dny plné klidu a radostného očekávání Velikonoc přeje za redakci IN! Majka

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Ostatky bl. Carla Acutise - možnost zapůjčení

Na Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 nám do České republiky byly zapůjčeny ostatky blahoslaveného Carla Acutise. Tyto ostatky je možno nyní zapůjčit k uctívání a modlitbě.
19.09.2022

Týden modliteb za mládež 2022

V týdnu od 13. do 20.11. 2022 bude probíhat Týden modliteb za mládež - TMM22. Smysl Týdne modliteb za mládež je spojit vzájemný čas, který máme a modlit se k Bohu. Za co? Především prosit Ducha Svatého o poznání, jakými cestami či způsoby svědčit o životě s Kristem a jak předávat víru dál.
15.09.2022

Přihlašování na SDM Lisabon 2022

Informace pro mládež k SDM Lisabon 2023
14.09.2022