Pražská arcidiecéze spustila nový katechetický web

Středisko pro katechezi a výuku náboženství AP připravilo od 1. března 2021 nový přehledné webové stránky (nejen) pro katechety a učitele náboženství.
Publikováno: 2. 3. 2021 13:15

Katecheté a učitelé náboženství zde najdou kompletní nabídku informací a materiálů, které mohou využít pro svou službu v církvi, ať už se jedná o přehled pořádaných akcí včetně možnosti přihlášení na ně, nově vytvářené jednotlivé pomůcky i celé cykly, přehled vydané literatury, katalogy, půjčovny, formuláře a legislativní dokumenty a mnoho dalšího.

Všem zájemcům pak stránky nabízí přehled činnosti střediska, aktuality a po registraci rovněž možnost bezplatného přístupu k pomůckám, které je možno využít v rodinách, ve školách nebo pro soukromou potřebu.

Nabídka se bude dále rozšiřovat i podle podnětů a zpětné vazby, za kterou správci stránek předem děkují!

Zdroj: AP
 

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

6. neděle velikonoční - neděle modliteb za pronásledované křesťany

Blíží se 6. neděle velikonoční (9.5.), která bude v katolické církvi věnována modlitbám za pronásledované křesťany.
23.04.2021

Papež ke Dni země: Příroda nás potřebuje

Pandemie a klimatické problémy ukazují, že nemáme času na zbyt, přišel čas jednat, říká papež František ve videoposelství u příležitosti Dne země, který se tradičně slaví měsíc a dva dny po jarní rovnodennosti.
23.04.2021

Biskup Josef Nuzík k Roku rodiny Amoris laetitia

V době, kdy Svatý otec, stejně jako veliká část křesťanů, věnuje velkou pozornost současné pandemii a tomu, aby se při hledání řešení nezapomínalo na nejpotřebnější, současně vyhlašuje Rok rodiny připomínající jeho exhortaci Radost z lásky. K prožívání Roku rodiny Amoris laetitia v české a moravské církevní provincii zve delegát pro rodinu České biskupské konference Mons. Josef Nuzík.
22.04.2021

Globální „maraton“ modlitby růžence v měsíci květnu za ukončení pandemie COVID-19

Papežská rada pro novou evangelizaci ve středu 21. dubna uvedla, že „pro hlubokou touhu Svatého otce bude měsíc květen věnován modlitebnímu maratonu na téma ‘Modlitba k Bohu stoupala ustavičně z celé církve'“.
22.04.2021

Osmdesát let od skonu prvního československého kardinála Karla Kašpara

Ve středu 21. dubna uplynulo 80 let od úmrtí prvního československého kardinála Karla Kašpara. Jak významnou roli sehrál 32. pražský arcibiskup v našich moderních dějinách?
22.04.2021