Papež František: Zpověď promlouvá o nekonečném Božím milosrdenství

Vatikánská nadace „Celosvětové sítě modlitby s papežem“ zveřejnila březnové videoposelství, kterým papež František doprovází evangelizační úmysl na tento měsíc. Tentokrát se věnuje svátosti smíření a František v něm vyzdvihuje radost, která pramení z tohoto setkání s Božím soucitem a láskou.
Publikováno: 3. 3. 2021 10:15

Videonahrávka začíná záběrem papeže, který se sám ubírá do zpovědnice, aby, jak říká, „vyléčil a uzdravil svou duši“:

„Když se jdu vyzpovídat, činím tak kvůli uzdravení a léčbě duše, abych načerpal více duchovního zdraví a přenesl se z ubohosti do slitovnosti. Jádrem zpovědi nejsou hříchy, které vyznáváme, nýbrž Boží láska, již přijímáme a které máme ustavičně zapotřebí. Středem zpovědi je Ježíš, který nás očekává, vyslechne nás a odpouští. Pamatujme, že v Božím srdci jsme nejprve my a až poté naše chyby. Modleme se, abychom prožívali svátost smíření s obnovenou vroucností a mohli zakoušet nekonečné Boží milosrdenství. A modleme se, aby Bůh své církvi dával milosrdné kněze, a nikoli trýznitele.”

Vybízí papež František v měsíci březnu. Jak zdůrazňuje ředitel Papežské nadace Celosvětové sítě modlitby s papežem, o. Fréderic Fornos, SJ, papež se za milost milosrdných kněží nemodlí poprvé. Jako dobrý pastýř totiž ví, nakolik lidé ve svém utrpení a hříchu potřebují slitovné Boží služebníky. V apoštolském listě Misericordia et misera v závěru mimořádného Roku milosrdenství (2016) vyzval kněze, aby jako Ježíš projevovali soucit a trpělivost. A před modlitbou Anděl Páně v neděli 14. února požádal o poděkování a potlesk pro takové milosrdné zpovědníky.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

6. neděle velikonoční - neděle modliteb za pronásledované křesťany

Blíží se 6. neděle velikonoční (9.5.), která bude v katolické církvi věnována modlitbám za pronásledované křesťany.
23.04.2021

Papež ke Dni země: Příroda nás potřebuje

Pandemie a klimatické problémy ukazují, že nemáme času na zbyt, přišel čas jednat, říká papež František ve videoposelství u příležitosti Dne země, který se tradičně slaví měsíc a dva dny po jarní rovnodennosti.
23.04.2021

Biskup Josef Nuzík k Roku rodiny Amoris laetitia

V době, kdy Svatý otec, stejně jako veliká část křesťanů, věnuje velkou pozornost současné pandemii a tomu, aby se při hledání řešení nezapomínalo na nejpotřebnější, současně vyhlašuje Rok rodiny připomínající jeho exhortaci Radost z lásky. K prožívání Roku rodiny Amoris laetitia v české a moravské církevní provincii zve delegát pro rodinu České biskupské konference Mons. Josef Nuzík.
22.04.2021

Globální „maraton“ modlitby růžence v měsíci květnu za ukončení pandemie COVID-19

Papežská rada pro novou evangelizaci ve středu 21. dubna uvedla, že „pro hlubokou touhu Svatého otce bude měsíc květen věnován modlitebnímu maratonu na téma ‘Modlitba k Bohu stoupala ustavičně z celé církve'“.
22.04.2021

Osmdesát let od skonu prvního československého kardinála Karla Kašpara

Ve středu 21. dubna uplynulo 80 let od úmrtí prvního československého kardinála Karla Kašpara. Jak významnou roli sehrál 32. pražský arcibiskup v našich moderních dějinách?
22.04.2021