banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Jednotný vizuální styl a grafika

Nevíte si rady jakou formu sdělení zvolit vzhledem k jeho povaze a cílové skupině? Jaké jsou zásady tvorby letáků, plakátů, příspěvků na sociálních sítích a na webu? Chcete správně zadat práci grafikům? Jednodenní kurz je určen primárně pro církevní zaměstnance, kteří se zajímají o vizuální prezentaci své organizace, ať už se jedná o farnost, charitu, řeholní společenství nebo komunitní centrum. Obsahem kurzu jsou také základy typografie a specifika tiskových technologií.
Publikováno: 4. 1. 2021 14:30

FOTO: PIXABAY

Pro koho je kurz určen?

Kurz organizujeme primárně pro církevní zaměstnance, PR pracovníky Charit, řeholníky a řeholnice.

Jaký je termín kurzu?

Termín vypíšeme v průběhu roku, registrace zájemců je ale již nyní otevřena.

Přihlašovat se můžete na vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 600,- Kč.

Co se na školení dozvíte?

Jak na vlastní grafickou tvorbu nebo jak správně zadat práci profesionálovi? Školení vás seznámí se základy práce s grafickým materiálem za účelem propagace nebo komunikace s veřejností s ohledem na jednotný vizuální styl instituce. Jednotný vizuální styl pomáhá šířit povědomí o Vaší organizaci a přispívá k lepší orientaci pro veřejnost.

  • Jak na jednotný, přehledný a atraktivní design vizuálního materiálu – letáků nebo příspěvků na webu či sociálních sítích.
  • Jak dosáhnout cíle, aby tiskoviny, ač určené pro různé příležitosti a směřované k různým cílovým skupinám, působily jednotně a jednoznačně odkazovaly na organizaci, kterou reprezentují.
  • Na co dávat pozor při výběru loga, barevnosti či písma s ohledem na žánr tiskoviny a cílovou skupinu pro kterou je určena.
  • Jaká jsou specifika formátů pro tisk a web – print vs. screen.
  • V čem spočívá typografická tiskovina, obrazová tiskovina nebo kombinovaná tiskovina.
  • Příklady si ukážeme na konkrétních letácích a tiskovinách přímo od Vás.

Pár slov o lektorovi

Jakub Krč (* 1973) zběhl od bohemistiky k typografii. Od poloviny 90. let se věnuje knižní typografii a sazbě, a to jak prakticky (knižní úpravy pro řadu českých nakladatelů, třeba Malvern či Torst), tak osvětou (mj. spoluzakládal Unii grafického designu a mezinárodní revue Typo). Provozuje grafické studio Lacerta (www.sazba.cz) a pro Univerzitu Karlovu (Nakladatelství Karolinum) hlídá dodržování manuálu a řemeslnou úroveň vydávaných knih a e-knih.

Co si máte vzít s sebou?

Vystačíte si s papírem a tužkou, notebook není potřeba, ale může se Vám hodit.

Vaše případné dotazy ke kurzu rádi zodpovíme na vzdelavani@cirkev.cz.

Kdy jsme kurz organizovali v minulosti?

  • 16. 12. 2020, 9.30 - 15.30, Praha
  • 5. 12. 2019, 9.30 - 16.00, Praha
  • 23. 10. 2018, 9.30 - 16.00, Praha
Autor článku:
Daniel Chytil

Další aktuality

Farnosti mohou uspořádat veřejné projekce historického filmu Fatima

Společnost Foxx Media Group, s. r. o. nabízí zájemcům možnost zorganizovat veřejnou projekci historického dramatu Fatima. „U příležitosti výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě vám nabízíme možnost vrátit se v čase do roku 1917 a připomenout si příběh o síle víry, jehož poselství stále trvá," avizuje Alexandra Lederleitnerová ze společnosti.
14.05.2021

Noc kostelů na YouTube

Krátký videospot na kanále YouTube je pozvánkou na 13. ročník Noci kostelů, která se bude konat v pátek 28. května 2021.
14.05.2021

Nový vyslanec EU pro náboženskou svobodu

Nového zvláštního vyslance EU pro náboženskou svobodu ve světě jmenovala Evropská komise. Je jím někdejší kyperský eurokomisař Christos Stylianidis (63).
13.05.2021

V pražské katedrále sv. Víta byl instalován relikviář sv. Jana Pavla II.

Nový relikviář obsahující krev sv. Jana Pavla II. byl ve středu 12. května, v předvečer 40. výročí atentátu na tohoto polského papeže, instalován v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.
13.05.2021

Oltář z brněnské katedrály byl instalován v kapli Papežské koleje Nepomucenum

Oltář z brněnské katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově má již za sebou poslední etapu svého putování. V těchto dnech ho sochař Petr Váňa nainstaloval do kolejní kaple Nepomucena v Římě. Ještě před měsícem sloužil svému účelu v kněžišti katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově. Přinášíme vám také fotogalerii z jeho instalace.
13.05.2021