banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Jednotný vizuální styl a grafika

Nevíte si rady jakou formu sdělení zvolit vzhledem k jeho povaze a cílové skupině? Jaké jsou zásady tvorby letáků, plakátů, příspěvků na sociálních sítích a na webu? Chcete správně zadat práci grafikům? Jednodenní kurz je určen primárně pro církevní zaměstnance, kteří se zajímají o vizuální prezentaci své organizace, ať už se jedná o farnost, charitu, řeholní společenství nebo komunitní centrum. Obsahem kurzu jsou také základy typografie a specifika tiskových technologií.
Publikováno: 8. 7. 2021 10:30

FOTO: PIXABAY

Pro koho je kurz určen?

Kurz organizujeme primárně pro církevní zaměstnance, PR pracovníky Charit, řeholníky a řeholnice.

Jaký je termín kurzu?

Termín vypíšeme v průběhu roku, registrace zájemců je ale již nyní otevřena.

Přihlašovat se můžete na vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 600,- Kč.

Co se na školení dozvíte?

Jak na vlastní grafickou tvorbu nebo jak správně zadat práci profesionálovi? Školení vás seznámí se základy práce s grafickým materiálem za účelem propagace nebo komunikace s veřejností s ohledem na jednotný vizuální styl instituce. Jednotný vizuální styl pomáhá šířit povědomí o Vaší organizaci a přispívá k lepší orientaci pro veřejnost.

  • Jak na jednotný, přehledný a atraktivní design vizuálního materiálu – letáků nebo příspěvků na webu či sociálních sítích.
  • Jak dosáhnout cíle, aby tiskoviny, ač určené pro různé příležitosti a směřované k různým cílovým skupinám, působily jednotně a jednoznačně odkazovaly na organizaci, kterou reprezentují.
  • Na co dávat pozor při výběru loga, barevnosti či písma s ohledem na žánr tiskoviny a cílovou skupinu pro kterou je určena.
  • Jaká jsou specifika formátů pro tisk a web – print vs. screen.
  • V čem spočívá typografická tiskovina, obrazová tiskovina nebo kombinovaná tiskovina.
  • Příklady si ukážeme na konkrétních letácích a tiskovinách přímo od Vás.

Pár slov o lektorovi

Jakub Krč (* 1973) zběhl od bohemistiky k typografii. Od poloviny 90. let se věnuje knižní typografii a sazbě, a to jak prakticky (knižní úpravy pro řadu českých nakladatelů, třeba Malvern či Torst), tak osvětou (mj. spoluzakládal Unii grafického designu a mezinárodní revue Typo). Provozuje grafické studio Lacerta (www.sazba.cz) a pro Univerzitu Karlovu (Nakladatelství Karolinum) hlídá dodržování manuálu a řemeslnou úroveň vydávaných knih a e-knih.

Co si máte vzít s sebou?

Vystačíte si s papírem a tužkou, notebook není potřeba, ale může se Vám hodit.

Vaše případné dotazy ke kurzu rádi zodpovíme na vzdelavani@cirkev.cz.

Kdy jsme kurz organizovali v minulosti?

  • 16. 12. 2020, 9.30 - 15.30, Praha
  • 5. 12. 2019, 9.30 - 16.00, Praha
  • 23. 10. 2018, 9.30 - 16.00, Praha
Autor článku:
Daniel Chytil

Další aktuality

Papež při tiskovce v letadle: Potrat je vražda, církev musí být nablízku a soucitná, ne politická

Během zpátečního letu z Bratislavy do Říma papež hovořil s novinářským doprovodem při obvyklé tiskové konferenci. Spíše než k právě zakončenému pobytu na Slovensku se vyjádřil k aktuálním tématům – od očkování proti Covidu-19 přes vzrůstající antisemitismus a postoj církve k potratům a redefinici manželství po odmítání eucharistie politikům, kteří prosazují potratové zákony.
16.09.2021

V předvečer svatováclavské pouti projde Prahou průvod s Palladiem za požehnání a pokoj

U příležitosti svátku hlavního patrona české země sv. Václava, Dne české státnosti a také k uctění 1100. výročí mučednické smrti české kněžny sv. Ludmily pořádá Hnutí duchovní obnovy národa s Kolegiátní kapitulou sv. Kosmy a Damiána ve Staré Boleslavi a ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským Svatováclavské putování Prahou s Palladiem země české. Uskuteční se v Praze v pondělí 27. září 2021 a účastníci při něm budou prosit za požehnání a pokoj Praze i celé vlasti.
16.09.2021

Arcibiskup Graubner bude celebrovat mši svatou při pouti Policie ČR

Ve čtvrtek 7. října 2021 se v olomoucké katedrále sv. Václava uskuteční mše svatá za Policii ČR: policisty, občanské zaměstnance a policisty, kteří položili svůj život při výkonu služby. Od 16.00 ji zde bude celebrovat arcibiskup Jan Graubner, předseda České biskupské konference.
16.09.2021

Šaštín: Poslední den cesty papeže na Slovensku

Na slavnost Panny Marie Sedmibolestné, patronky Slovenska, dnes dorazilo na mši se Svatým otcem Františkem do Šaštína téměř 60 tisíc poutníků. Papež František slavil bohoslužbu po společné modlitbě se slovenskými biskupy v bazilice Panny Marie Sedmibolestné v Šaštíně na závěr čtyřdenní pastorační cesty na Slovensku. Po mši následovalo rozloučení na bratislavském letišti a Svatý otec odletěl zpět do Říma.
15.09.2021

Biskup Nuzík: Eucharistický kongres je příležitost k oživení víry

Za svou návštěvou Budapešti, kde byl 11. a 12. září 2021 přítomen závěrečným dnům Mezinárodního eucharistického kongresu, se ohlíží olomoucký pomocný biskup Josef Nuzík.
15.09.2021