banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Jednotný vizuální styl a grafika

Nevíte si rady jakou formu sdělení zvolit vzhledem k jeho povaze a cílové skupině? Jaké jsou zásady tvorby letáků, plakátů, příspěvků na sociálních sítích a na webu? Chcete správně zadat práci grafikům? Jednodenní kurz je určen primárně pro církevní zaměstnance, kteří se zajímají o vizuální prezentaci své organizace, ať už se jedná o farnost, charitu, řeholní společenství nebo komunitní centrum. Obsahem kurzu jsou také základy typografie a specifika tiskových technologií.
Publikováno: 8. 7. 2021 10:30

FOTO: PIXABAY

Pro koho je kurz určen?

Kurz organizujeme primárně pro církevní zaměstnance, PR pracovníky Charit, řeholníky a řeholnice.

Jaký je termín kurzu?

Termín vypíšeme v průběhu roku, registrace zájemců je ale již nyní otevřena.

Přihlašovat se můžete na vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 600,- Kč.

Co se na školení dozvíte?

Jak na vlastní grafickou tvorbu nebo jak správně zadat práci profesionálovi? Školení vás seznámí se základy práce s grafickým materiálem za účelem propagace nebo komunikace s veřejností s ohledem na jednotný vizuální styl instituce. Jednotný vizuální styl pomáhá šířit povědomí o Vaší organizaci a přispívá k lepší orientaci pro veřejnost.

  • Jak na jednotný, přehledný a atraktivní design vizuálního materiálu – letáků nebo příspěvků na webu či sociálních sítích.
  • Jak dosáhnout cíle, aby tiskoviny, ač určené pro různé příležitosti a směřované k různým cílovým skupinám, působily jednotně a jednoznačně odkazovaly na organizaci, kterou reprezentují.
  • Na co dávat pozor při výběru loga, barevnosti či písma s ohledem na žánr tiskoviny a cílovou skupinu pro kterou je určena.
  • Jaká jsou specifika formátů pro tisk a web – print vs. screen.
  • V čem spočívá typografická tiskovina, obrazová tiskovina nebo kombinovaná tiskovina.
  • Příklady si ukážeme na konkrétních letácích a tiskovinách přímo od Vás.

Pár slov o lektorovi

Jakub Krč (* 1973) zběhl od bohemistiky k typografii. Od poloviny 90. let se věnuje knižní typografii a sazbě, a to jak prakticky (knižní úpravy pro řadu českých nakladatelů, třeba Malvern či Torst), tak osvětou (mj. spoluzakládal Unii grafického designu a mezinárodní revue Typo). Provozuje grafické studio Lacerta (www.sazba.cz) a pro Univerzitu Karlovu (Nakladatelství Karolinum) hlídá dodržování manuálu a řemeslnou úroveň vydávaných knih a e-knih.

Co si máte vzít s sebou?

Vystačíte si s papírem a tužkou, notebook není potřeba, ale může se Vám hodit.

Vaše případné dotazy ke kurzu rádi zodpovíme na vzdelavani@cirkev.cz.

Kdy jsme kurz organizovali v minulosti?

  • 16. 12. 2020, 9.30 - 15.30, Praha
  • 5. 12. 2019, 9.30 - 16.00, Praha
  • 23. 10. 2018, 9.30 - 16.00, Praha
Autor článku:
Daniel Chytil

Další aktuality

Homilie arcibiskupa Jana Graubnera z poutní mše svaté ve Staré Boleslavi

Přinášíme homilii pražského arcibiskupa a předsedy ČBK Mons. Jana Graubnera, kterou pronesl 28. září při příležitosti svátku svatého Václava během poutní mše svaté ve Staré Boleslavi.
29.09.2022

Ve Staré Boleslavi si lidé připomněli poutní mší svatého Václava

Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí si dnes lidé poutní mší, kterou vyvrcholila Národní svatováclavská pouť, připomněli odkaz českého patrona svatého Václava. Nedaleko kostela, kde byl před 1087 lety kníže zavražděn, se mše v silném vytrvalém dešti účastnily stovky lidí schovaných pod deštníky a v pláštěnkách. Bohoslužbu sloužil pražský arcibiskup Jan Graubner, koncelebrovali apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo, čeští a moravští biskupové a řada kněží.
29.09.2022

Červená středa 2022 – postavme se za svou víru!

Budovy nasvícené na červeno, lidé se svíčkami v ulicích, všichni propojení modlitbou či jinou připomínkou za ty, kteří trpí ve světě pro svou víru. Více než 130 farností, sborů a synagog se v loňském roce zapojilo k mezinárodní iniciativě Červená středa, která se v České republice letos pořádá již pátým rokem, a to 23. listopadu 2022.
28.09.2022

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022