Církev zve k prožití „24 hodin pro Pána“ i alternativními formami

Z pátku na sobotu 12. - 13. března se v církvi slaví postní kající iniciativa s názvem „24 hodin pro Pána“. Její letošní motto tvoří slova žalmu: "On ti odpouští všechny nepravosti" (Ž 103,3). Už tradičně se tato kající postní akce zaměřená na svátost smíření koná před čtvrtou postní nedělí, jejíž latinský název „Laetare“ je předzvěstí velikonoční radosti.
Publikováno: 12. 3. 2021 14:00

Foto: Vatican News

Akce „24 hodin pro Pána“ je pro věřící zejména pozváním připravit se na Velikonoce důkladnou zpovědí. Tradiční slavení hromadných kajících liturgií spojených s individuální zpovědí však momentální pandemická situace v mnoha zemích neumožňuje.

Papežská rada pro novou evangelizaci zohlednila současné složité okolnosti pořádání hromadných akcí a nabídla inspirativní textové materiály v elektronické podobě (v hlavních světových jazycích), které nabízejí duchovní podněty farnostem, křesťanským komunitám i jednotlivcům.

Kromě návodu, jak se správně zpovídat, v nich najdeme také podněty z Božího slova 4. postní neděle na způsob „lectio divina“, dále myšlenky papeže Františka a také dva příběhy ze života o nesení těžkého kříže v podobě nemoci ve spojení s Kristem.

Prvním příběhem je osobní svědectví amerického novináře a hollywoodského autora maďarského původu Joeho Eszterhasa o jeho obrácení poté, co mu jako 57letému v roce 2001 diagnostikovali onkologické onemocnění.

Druhý příběh vypráví o duchovní cestě mladé italské houslistky, historičky umění a blogerky Carlotty Nobile, která jako 25letá podlehla v zápase s melanomem.

Materiál v angličtině ve formátu PDF najdete zde

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021