banner sekce
Sekce

Školství

Dík za nezištnou a obětavou službu potřebným

U příležitosti roku sv. Josefa jako dík za nezištnou a obětavou službu potřebným věnují všem zdravotníkům studenti a pedagogové hudební výchovy Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách píseň JOZÍFEK. Odkaz na ni naleznete níže. Jde vlastně o modlitbu ke svatému Josefovi z dílny pana sbormistra Josefa Zajíčka a studentů školy. Jedná se o autorské dílo pana Zajíčka, současně je to dílo studentů v době distančního studia, vytvořené na dálku jako unikátní koláž domácích nahrávek a věnovaná všem, kteří pomáhají.
Publikováno: 17. 3. 2021 9:15

https://youtu.be/PXYw1ai9Ytc

Pomáhají všichni zdravotníci školy.  Pomáhají všechny vyučující, které vedou odborné praxe a jsou tedy i sestřičky. A pomáhají všechny studentky čtvrtého ročníku oboru Zdravotnický asistent. Všechny pomáhají v nemocnicích dlouhodobě a všechny již nyní překračují pomyslnou příčku, kterou pro možné maturitní úlevy nastavilo MŠMT ve výši 160 hodin odpracovaných při povinném nasazení nebo dobrovolnické činnosti v době od 12.října 2020 do 17. května 2021. Některé studentky školy již mají v tuto chvíli odpracováno více než 300 hodin.

Současně řada studentů školy i z pedagogických oborů pomáhá například v očkovacím centru v Odrách při administrativních pracích, vyučující jsou zapojené znovu i zde a očkují. Další studenti pomáhají také v sociálních zařízeních.

Autor článku:
Mgr. Marta Vacušková

Další aktuality

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021

Celostátní přehlídka církevních škol v zájmové umělecké činnosti

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České v Odrách zve všechny základní a střední školy k účasti na Celostátní přehlídce církevních škol v zájmové umělecké činnosti ve dnech 22. - 24. 3. 2022.
21.09.2021

Kvalifikační studium pro asistenty pedagoga

Evangelická akademie – zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků nabízí Kvalifikační studium pro asistenty pedagoga. Podzimní běh kurzu se uskuteční od 17. září 2021. S dotazy se obracejte na tel.: 272 761 609; e-mail: cimrmannova@eapraha.cz, studijni@eapraha.cz. Přihlášky nejpozději 4. 9. 2021
30.08.2021

Bratrská škola hledá třídní učitelku/učitele

Bratrská škola v Praze – Holešovicích hledá třídní učitelku/učitele s aprobací 1. stupně ZŠ do 5. třídy a vychovatelku/vychovatele do družiny. Své nabídky posílejte buď přímo řediteli školy Mgr. R. Konopovi : rostislav.konopa@bratrska.cz, tel.: 724 025 354 nebo H. Wernischová : wernischova@e-cirkev.cz . tel.: 605 237 342
30.08.2021

Angličtina se sestrou Bernadetou

Sestra Bernadeta OP prožila rok v komunitě sester dominikánek v Cambridge, kde si, jak sama říká, "hrála jako děti, které se neumí vyjádřit." Angličtinu si oblíbila tak, že by ráda své zkušenosti předala dál a nabízí výuku tohoto jazyka. Na jejích hodinách si tedy budete především “hrát a hodně povídat, hodně mluvit o tom, co jste prožili, co vás baví, co děláte, čím žijete...budete společně hledat způsob, jak se vyjádřit, rozmluvit se a domluvit - třeba i s protinožci."
27.08.2021