Cesta 121 pomáhá kněžím v boji s koronavirem

Umožnit lidem, aby se o Velikonocích zúčastnili bohoslužby bez strachu z koronaviru, chtějí lidé z Cesty 121. Během tohoto týdne proto začali na všechna biskupství v České republice rozvážet domácí neinvazivní testy od společnosti Lepu Medical. A není to jediná pomoc, kterou sdružení kněžím a farnostem nabízí.
Publikováno: 19. 3. 2021 11:30

„V čase koronaviru jede Cesta 121 naplno: rozvážíme kněžím do farností léky, vitamíny, roušky nebo respirátory. Teď se snažíme rozvést celkem šest tisíc testů a chceme to stihnout do Velikonoc, aby se nikdo nemusel bát jít do kostela. Řadě z nás to určitě bude umožněno, a budeme-li přistupovat i ke svatému přijímání, nemusíme mít strach, že pan farář má koronavirus, protože se předtím doma může otestovat,“ vysvětluje předseda sdružení Antonín Randa.

Od začátku pandemie už Cesta 121 kněžím v celé zemi poskytla například 3,6 tisíc litrů dezinfekce, po 4 tisících balení vitamínů C a D, 4 tisíce balíčků zinku, 2 tisíce nanoroušek a 12 tisíc respirátorů FFP2. „Celkové náklady na tuto pomoc dosud činí bezmála dva miliony korun. Jsme proto vděční za každý příspěvek – kontakty lidé naleznou na našem webu www.cesta121.cz,“ dodává Randa.

„Jsme za tuto podporu z Cesty 121 nesmírně rádi,“ říká olomoucký pomocný biskup a generální vikář Josef Nuzík a pokračuje: „Epidemie koronaviru je tu s námi už více než rok: změnila život rodinám, farnostem i kněžím, znemožňuje lidem se setkávat, pro mnohé to znamená velké omezení, protože kostel je pro ně místem jistoty a obnovy sil a nemají do něj obvyklý přístup. Poskytnutá pomoc z Cesty 121 umožňuje kněžím ve farnostech lépe pokračovat ve svém poslání a službě, aniž by sebe i své farníky vystavovali zbytečnému riziku. Za tyto prostředky jsme my i naši kněží vděčni. Díky všem, kteří sdružení Cesta 121 tvoří a podporují, aby mohla tyto a další služby našim kněžím nabízet.“

Zdroj: Arcibiskupství olomoucké

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021