Národní pouť za hospice 2021

Přijměte pozvání na Národní pouť za hospice, která se uskuteční v sobotu 12. června 2021 na Velehradě.
Publikováno: 19. 3. 2021 15:30

Organizátoři zvou na pouť za Boží pomoc, ochranu a požehnání pro hospice v České republice - přijďte je podpořit, potřebují Vaši duchovní podporu!

Program sestává z přednášky MUDr. M. Svatošové a PhDr. Mgr. R. Huneše, MBA na téma "Poslání hospiců v dnešním světě". Následovat bude poutní mše svatá, jejímž hlavním celebrantem bude mons. Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský. Na místě bude také možné zakoupit publikace a výrobky s hospicovou tématikou.

Více informací na: http://asociacehospicu.cz/

Zdroj: TZ

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

6. neděle velikonoční - neděle modliteb za pronásledované křesťany

Blíží se 6. neděle velikonoční (9.5.), která bude v katolické církvi věnována modlitbám za pronásledované křesťany.
23.04.2021

Papež ke Dni země: Příroda nás potřebuje

Pandemie a klimatické problémy ukazují, že nemáme času na zbyt, přišel čas jednat, říká papež František ve videoposelství u příležitosti Dne země, který se tradičně slaví měsíc a dva dny po jarní rovnodennosti.
23.04.2021

Biskup Josef Nuzík k Roku rodiny Amoris laetitia

V době, kdy Svatý otec, stejně jako veliká část křesťanů, věnuje velkou pozornost současné pandemii a tomu, aby se při hledání řešení nezapomínalo na nejpotřebnější, současně vyhlašuje Rok rodiny připomínající jeho exhortaci Radost z lásky. K prožívání Roku rodiny Amoris laetitia v české a moravské církevní provincii zve delegát pro rodinu České biskupské konference Mons. Josef Nuzík.
22.04.2021

Globální „maraton“ modlitby růžence v měsíci květnu za ukončení pandemie COVID-19

Papežská rada pro novou evangelizaci ve středu 21. dubna uvedla, že „pro hlubokou touhu Svatého otce bude měsíc květen věnován modlitebnímu maratonu na téma ‘Modlitba k Bohu stoupala ustavičně z celé církve'“.
22.04.2021

Osmdesát let od skonu prvního československého kardinála Karla Kašpara

Ve středu 21. dubna uplynulo 80 let od úmrtí prvního československého kardinála Karla Kašpara. Jak významnou roli sehrál 32. pražský arcibiskup v našich moderních dějinách?
22.04.2021