Dominikánský breviář také pro iOS

Datum publikace29. 3. 2021, 13.45

Projekt online Liturgie hodin (Denní modlitby církve) breviar.cz opět přináší novinky na webu i aktualizace aplikací Breviář pro mobilní zařízení s Apple iOS a Google Android. Aplikace jsou bezplatné a dostupné na AppStore a Google Play.

Foto: breviar.cz

Aplikace pro iOS (tedy pro iPhony a iPady, verze 1.6) po více než 2 letech přináší mnohá vylepšení, zejmnéna podporu pro nativní tmavý režim iOS. Je dostupný také kompletní text dominikánského breviáře; pro český breviář byl doplněn kalendář a vlastní texty pro bosé karmelitány (OCD).

Web je dostupný na adrese http://breviar.cz. K dispozici jsou plné texty Denní modlitby církve v českém překladu a propria, tedy kalendáře a vlastní texty, v češtině pro 5 řeholních rodin (premonstráti, kapucíni, salesiáni, františkáni, bosí karmelitáni) a také dominikánský breviář (hymny a žalmy v Renčově překladu).

(Text: Juraj Vidéky)

Autor článku: TS ČBK