Dominikánský breviář také pro iOS

Projekt online Liturgie hodin (Denní modlitby církve) breviar.cz opět přináší novinky na webu i aktualizace aplikací Breviář pro mobilní zařízení s Apple iOS a Google Android. Aplikace jsou bezplatné a dostupné na AppStore a Google Play.
Publikováno: 29. 3. 2021 13:45

Foto: breviar.cz

Aplikace pro iOS (tedy pro iPhony a iPady, verze 1.6) po více než 2 letech přináší mnohá vylepšení, zejmnéna podporu pro nativní tmavý režim iOS. Je dostupný také kompletní text dominikánského breviáře; pro český breviář byl doplněn kalendář a vlastní texty pro bosé karmelitány (OCD).

Web je dostupný na adrese http://breviar.cz. K dispozici jsou plné texty Denní modlitby církve v českém překladu a propria, tedy kalendáře a vlastní texty, v češtině pro 5 řeholních rodin (premonstráti, kapucíni, salesiáni, františkáni, bosí karmelitáni) a také dominikánský breviář (hymny a žalmy v Renčově překladu).

(Text: Juraj Vidéky)

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

6. neděle velikonoční - neděle modliteb za pronásledované křesťany

Blíží se 6. neděle velikonoční (9.5.), která bude v katolické církvi věnována modlitbám za pronásledované křesťany.
23.04.2021

Papež ke Dni země: Příroda nás potřebuje

Pandemie a klimatické problémy ukazují, že nemáme času na zbyt, přišel čas jednat, říká papež František ve videoposelství u příležitosti Dne země, který se tradičně slaví měsíc a dva dny po jarní rovnodennosti.
23.04.2021

Biskup Josef Nuzík k Roku rodiny Amoris laetitia

V době, kdy Svatý otec, stejně jako veliká část křesťanů, věnuje velkou pozornost současné pandemii a tomu, aby se při hledání řešení nezapomínalo na nejpotřebnější, současně vyhlašuje Rok rodiny připomínající jeho exhortaci Radost z lásky. K prožívání Roku rodiny Amoris laetitia v české a moravské církevní provincii zve delegát pro rodinu České biskupské konference Mons. Josef Nuzík.
22.04.2021

Globální „maraton“ modlitby růžence v měsíci květnu za ukončení pandemie COVID-19

Papežská rada pro novou evangelizaci ve středu 21. dubna uvedla, že „pro hlubokou touhu Svatého otce bude měsíc květen věnován modlitebnímu maratonu na téma ‘Modlitba k Bohu stoupala ustavičně z celé církve'“.
22.04.2021

Osmdesát let od skonu prvního československého kardinála Karla Kašpara

Ve středu 21. dubna uplynulo 80 let od úmrtí prvního československého kardinála Karla Kašpara. Jak významnou roli sehrál 32. pražský arcibiskup v našich moderních dějinách?
22.04.2021