Brněnské biskupství vydalo nový katalog

Reedice publikace „Katalog brněnské diecéze – neproměnná část“, kterou letos vydalo Biskupství brněnské, obsahuje kromě základních údajů z původního vydání z roku 2007 aktualizovaných k 1. lednu 2021, navíc nově zejména podrobnější popis všech sakrálních objektů, a to nejen kostelů a kaplí, ale i kapliček, zvonic a dalších objektů, které se nacházejí na území farností brněnské diecéze.
Publikováno: 6. 4. 2021 9:00

U farností i kostelů jsou  v katalogu uvedeny informace o jejich historickém vývoji. Územní členění farností a rozdělení městských farností bylo doplněno o města Jihlavu a Mikulov. Polohu každé farnosti v rámci diecéze naznačují náhledové mapky a k dispozici je také administrativní mapa celé brněnské diecéze. V rejstřících lze nalézt mj. seznam patrocinií kostelů a kaplí, přehled adoračních dní farností a rejstřík obcí a sídel.

Katalog je možné objednat na Recepci Biskupství brněnského, Petrov 4, 601 43 Brno, nebo e-mailem recepce@biskupstvi.cz. Cena je 500,- Kč, včetně DPH.

 

 

Autor článku:
Martina Jandlová

Související články

Další aktuality

6. neděle velikonoční - neděle modliteb za pronásledované křesťany

Blíží se 6. neděle velikonoční (9.5.), která bude v katolické církvi věnována modlitbám za pronásledované křesťany.
23.04.2021

Papež ke Dni země: Příroda nás potřebuje

Pandemie a klimatické problémy ukazují, že nemáme času na zbyt, přišel čas jednat, říká papež František ve videoposelství u příležitosti Dne země, který se tradičně slaví měsíc a dva dny po jarní rovnodennosti.
23.04.2021

Biskup Josef Nuzík k Roku rodiny Amoris laetitia

V době, kdy Svatý otec, stejně jako veliká část křesťanů, věnuje velkou pozornost současné pandemii a tomu, aby se při hledání řešení nezapomínalo na nejpotřebnější, současně vyhlašuje Rok rodiny připomínající jeho exhortaci Radost z lásky. K prožívání Roku rodiny Amoris laetitia v české a moravské církevní provincii zve delegát pro rodinu České biskupské konference Mons. Josef Nuzík.
22.04.2021

Globální „maraton“ modlitby růžence v měsíci květnu za ukončení pandemie COVID-19

Papežská rada pro novou evangelizaci ve středu 21. dubna uvedla, že „pro hlubokou touhu Svatého otce bude měsíc květen věnován modlitebnímu maratonu na téma ‘Modlitba k Bohu stoupala ustavičně z celé církve'“.
22.04.2021

Osmdesát let od skonu prvního československého kardinála Karla Kašpara

Ve středu 21. dubna uplynulo 80 let od úmrtí prvního československého kardinála Karla Kašpara. Jak významnou roli sehrál 32. pražský arcibiskup v našich moderních dějinách?
22.04.2021