Videoposelství papeže Františka na měsíc duben

Ve videoposelství na měsíc duben vyzval papež František k modlitbě za ty, kdo bojují za ochranu základních lidských práv lidí ve všech částech světa.
Publikováno: 7. 4. 2021 13:45

Ve videoposelství papež František říká:

„Ochrana základních lidských práv vyžaduje odvahu a odhodlání. Mám na mysli aktivní boj proti chudobě, nerovnosti, nedostatku práce, půdy a bydlení, sociálních a pracovních práv. Myslete na to, že základní lidská práva často nejsou pro každého stejná. Existují lidé první třídy, druhé třídy, třetí třídy a lidé, kteří jsou považováni za zbytky. Ne. Musí být pro všechny stejné. A na některých místech může ochrana důstojnosti lidí znamenat jít do vězení, a to i bez soudu. Nebo to může vést k očerňování. Každá lidská bytost má právo na integrální rozvoj a toto základní právo nemůže žádná země popřít.
Modlíme se za ty, kteří riskují své životy v boji za základní práva v diktaturách, autoritářských režimech a dokonce i v demokraciích, které jsou v krizi, aby viděli, že jejich oběti a jejich práce přinášejí hojné ovoce.“

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

6. neděle velikonoční - neděle modliteb za pronásledované křesťany

Blíží se 6. neděle velikonoční (9.5.), která bude v katolické církvi věnována modlitbám za pronásledované křesťany.
23.04.2021

Papež ke Dni země: Příroda nás potřebuje

Pandemie a klimatické problémy ukazují, že nemáme času na zbyt, přišel čas jednat, říká papež František ve videoposelství u příležitosti Dne země, který se tradičně slaví měsíc a dva dny po jarní rovnodennosti.
23.04.2021

Biskup Josef Nuzík k Roku rodiny Amoris laetitia

V době, kdy Svatý otec, stejně jako veliká část křesťanů, věnuje velkou pozornost současné pandemii a tomu, aby se při hledání řešení nezapomínalo na nejpotřebnější, současně vyhlašuje Rok rodiny připomínající jeho exhortaci Radost z lásky. K prožívání Roku rodiny Amoris laetitia v české a moravské církevní provincii zve delegát pro rodinu České biskupské konference Mons. Josef Nuzík.
22.04.2021

Globální „maraton“ modlitby růžence v měsíci květnu za ukončení pandemie COVID-19

Papežská rada pro novou evangelizaci ve středu 21. dubna uvedla, že „pro hlubokou touhu Svatého otce bude měsíc květen věnován modlitebnímu maratonu na téma ‘Modlitba k Bohu stoupala ustavičně z celé církve'“.
22.04.2021

Osmdesát let od skonu prvního československého kardinála Karla Kašpara

Ve středu 21. dubna uplynulo 80 let od úmrtí prvního československého kardinála Karla Kašpara. Jak významnou roli sehrál 32. pražský arcibiskup v našich moderních dějinách?
22.04.2021