Emeritní papež poděkoval svému nástupci za josefovský rok

Benedikt XVI. ocenil rok sv. Josefa, který vyhlásil papež František. Apoštolský list „Patris corde”, který toto jubileum doprovází, si přečetl „s mimořádnou vděčností" a „nejniternější shodou”, řekl emeritní papež německému týdeníku „Die Tagespost”.
Publikováno: 9. 4. 2021 10:45

Foto: Vatican Media

Podle Benedikta XVI. se jedná o „velice jednoduchý text, který vychází ze srdce a dotýká se srdcí, v čemž právě spočívá jeho veliká hloubka”. Františkův list by měl přispět k „hlubšímu uctívání světců všeobecně a svatého Josefa obzvláště”, soudí emeritní papež v rozhovoru pro německý týdeník a popisuje oslavy jmenin v rodině Ratzingerových, kde se na ně kladl větší důraz než na narozeniny.

„Především svátek sv. Josefa jsme velice ctili, jako tatínkovy a mé jmeniny,” vypráví třiadevadesátiletý emeritní papež a vzpomíná na to, jak maminka kladla zvláštní prostírání s vyšitým jménem na slavnostně prostřený stůl, který zdobila prvosenka, jako první posel jara, ohlašovaného devatenáctým březnem. „K snídani jsme pili zrnkovou kávu, kterou měl tatínek v oblibě, ale běžně jsme si ji nemohli dovolit, a mimořádnost této slavnosti dokresloval maminčin dort s cukrovou polevou. Maminka vždy našetřila i na nějakou důležitou knihu, kupříkladu nějaký svazek z nakladatelství Herder”, uzavírá emeritní papež v listu Tagespost.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež František ustanovil službu laického katechety

Svatý stolec zveřejnil dnes 11. května 2021 Motu proprio „Antiquum ministerium“, kterým papež František ustanovuje službu laického katechety. Cílem je podpořit evangelizaci současného světa zdola, v laickém prostředí, aniž bychom - jak zdůrazňuje papež - upadali do klerikalizace.
11.05.2021

Aplikace Noc kostelů pro Android

Pro návštěvníky letošní Noci kostelů je k dispozici další možnost, jak si předem naplánovat vlastní program z široké nabídky, kterou pořadatelé chystají. Kromě již tradičních webových stránek www.nockostelu.cz a různých tiskovin je možné využít také aplikaci pro zařízení se systémem Android.
11.05.2021

Aktualizovaný program: Oslavy 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého - Nepomuk 2021

Přinášíme vám aktualizovaný program oslav 300 let od blahořečení sv. Jana Nepomuckého, kterého si v květnu 2021 připomene město Nepomuk. Jedná se o největší událost v novodobé historii této obce, ve které se celosvětově nejznámější český světec kolem roku 1340 narodil.
11.05.2021

Biskup František Radkovský bude sloužit zádušní mši za oběti koronaviru

V neděli 16. května od 18:00 bude pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka sloužena mše svatá za oběti pandemie covid-19. Mši svatou bude v kostele Povýšení sv. Kříže v Karlových Varech-Rybářích celebrovat biskup František Radkovský.
11.05.2021

Ztišení u Pánových nohou pro zdravotníky a dobrovolníky ve zdravotnictví

Na zájem a přání zdravotníků zastavit se, načerpat síly, ztišit se, ale i vzájemně se obohatit, reaguje „Jsme blízko vám – Institut klinické pastorační péče“ svou nabídkou připravovaných akcí.
11.05.2021