V den papežova svátku očkují ve Vatikánu lidi bez domova druhou dávkou vakcíny proti covid-19

V den svátku Svatého otce Františka, křestním jménem Jorgeho - Jiřího, přicházejí do Vatikánu stovky lidí v nouzi. Ve vatikánské aule Pavla VI. se dnes 23. dubna začalo druhé kolo očkování proti nemoci covid-19. První dávka vakcíny Pfizer byla podána 1200 bezdomovcům a chudým již v týdnu před Velikonocemi.
Publikováno: 23. 4. 2021 13:45

Foto: Vatican News, anglická sekce

Den papežova svátku je ve Vatikánu tradičně dnem pracovního volna. Jeho křestní jméno Jorge je španělskou verzí jména Jiří. Liturgická vzpomínka svatého mučedníka Jiřího se v církvi celosvětově slaví o den dříve než u nás. V naší církevní oblasti je 23. duben vyhrazen sv. Vojtěchovi, čímž se vzpomínka na sv. Jiřího přesunula na následující den.

Papež překvapil lidi v nouzi

Dnes se Svatý otec také osobně objevil v Aule Pavla VI., aby překvapil lidi bez domova a chudé během jejich očkování druhou dávkou vakcíny Pfizer. Podle tiskového úřadu Svatého stolce strávil papež s přítomnými přibližně půl hodiny. Prošel posluchárnou, pozdravil lidi a dobrovolníkům nabídl velké čokoládové velikonoční vajíčko „s ohledem na epidemiologická nařízení“. Přítomní pak zazpívali papeži Františkovi píseň k jeho svátku a on je poté povzbudil v jejich práci.

Vatikán začal zdarma nabízet vakcíny pro lidi v nouzi již letos v lednu. Ve stejnou dobu se začali očkovat také vatikánští zaměstnanci.

Zdroj: TK KBS a Vatican News, anglická sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021

Biskup Wasserbauer: Je třeba naslouchat obětem zneužívání

Přinášíme přepis rozhovoru Johany Bronkové z české redakce Vatican News s biskupem Zdenkem Wasserbauerem, který se ve Varšavě účastní konference o zneužívání dětí v církvi.
22.09.2021

Papež František: Návštěva Budapešti a Slovenska byla „pouť modlitby, naděje“

Při dnešní pravidelné audienci papež František vzpomínal na svou cestu do Budapešti a na Slovensko, kterou nazval poutí ke kořenům modlitby a naděje.
22.09.2021

Svatý otec: Synodalita vyjadřuje podstatu církve

V promluvě k věřícím římské diecéze papež František popisuje synodální proces, který má začít v říjnu, a důležitost diecéze při společné práci církve, která se cítí být součástí "jednoho velkého lidu".
22.09.2021

Přenosy z pohřbu otce biskupa Esterky

Poslední rozloučení s emeritním brněnským pomocným biskupem Mons. ThDr. Petrem Esterkou, který zemřel po dlouhé nemoci v Kalifornii (USA) 10. srpna 2021, se bude konat při mších svatých v pátek 24. září 2021. V 9.30 hodin bude za účasti brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla předsedat apoštolský nuncius v České republice Mons. Charles Daniel Balvo, bohoslužbě v 15.00 hodin v kostele sv. Václava v Dolních Bojanovicích bude předsedat brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.
22.09.2021