V den papežova svátku očkují ve Vatikánu lidi bez domova druhou dávkou vakcíny proti covid-19

V den svátku Svatého otce Františka, křestním jménem Jorgeho - Jiřího, přicházejí do Vatikánu stovky lidí v nouzi. Ve vatikánské aule Pavla VI. se dnes 23. dubna začalo druhé kolo očkování proti nemoci covid-19. První dávka vakcíny Pfizer byla podána 1200 bezdomovcům a chudým již v týdnu před Velikonocemi.
Publikováno: 23. 4. 2021 13:45

Foto: Vatican News, anglická sekce

Den papežova svátku je ve Vatikánu tradičně dnem pracovního volna. Jeho křestní jméno Jorge je španělskou verzí jména Jiří. Liturgická vzpomínka svatého mučedníka Jiřího se v církvi celosvětově slaví o den dříve než u nás. V naší církevní oblasti je 23. duben vyhrazen sv. Vojtěchovi, čímž se vzpomínka na sv. Jiřího přesunula na následující den.

Papež překvapil lidi v nouzi

Dnes se Svatý otec také osobně objevil v Aule Pavla VI., aby překvapil lidi bez domova a chudé během jejich očkování druhou dávkou vakcíny Pfizer. Podle tiskového úřadu Svatého stolce strávil papež s přítomnými přibližně půl hodiny. Prošel posluchárnou, pozdravil lidi a dobrovolníkům nabídl velké čokoládové velikonoční vajíčko „s ohledem na epidemiologická nařízení“. Přítomní pak zazpívali papeži Františkovi píseň k jeho svátku a on je poté povzbudil v jejich práci.

Vatikán začal zdarma nabízet vakcíny pro lidi v nouzi již letos v lednu. Ve stejnou dobu se začali očkovat také vatikánští zaměstnanci.

Zdroj: TK KBS a Vatican News, anglická sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.
22.09.2022

Křížová cesta s oběťmi sexuálního zneužívání

Pomodleme se tuto křížovou cestu za oběti sexuálního zneužívání v církvi i mimo ni. Nesme je při této modlitbě všechny ve své mysli i srdci.
22.09.2022