Lupa
Obsah
Portál
Reklama

V den papežova svátku očkují ve Vatikánu lidi bez domova druhou dávkou vakcíny proti covid-19

Datum publikace23. 4. 2021, 13.45
TiskTisk

V den svátku Svatého otce Františka, křestním jménem Jorgeho - Jiřího, přicházejí do Vatikánu stovky lidí v nouzi. Ve vatikánské aule Pavla VI. se dnes 23. dubna začalo druhé kolo očkování proti nemoci covid-19. První dávka vakcíny Pfizer byla podána 1200 bezdomovcům a chudým již v týdnu před Velikonocemi.

Foto: Vatican News, anglická sekce

Den papežova svátku je ve Vatikánu tradičně dnem pracovního volna. Jeho křestní jméno Jorge je španělskou verzí jména Jiří. Liturgická vzpomínka svatého mučedníka Jiřího se v církvi celosvětově slaví o den dříve než u nás. V naší církevní oblasti je 23. duben vyhrazen sv. Vojtěchovi, čímž se vzpomínka na sv. Jiřího přesunula na následující den.

Papež překvapil lidi v nouzi

Dnes se Svatý otec také osobně objevil v Aule Pavla VI., aby překvapil lidi bez domova a chudé během jejich očkování druhou dávkou vakcíny Pfizer. Podle tiskového úřadu Svatého stolce strávil papež s přítomnými přibližně půl hodiny. Prošel posluchárnou, pozdravil lidi a dobrovolníkům nabídl velké čokoládové velikonoční vajíčko „s ohledem na epidemiologická nařízení“. Přítomní pak zazpívali papeži Františkovi píseň k jeho svátku a on je poté povzbudil v jejich práci.

Vatikán začal zdarma nabízet vakcíny pro lidi v nouzi již letos v lednu. Ve stejnou dobu se začali očkovat také vatikánští zaměstnanci.

Zdroj: TK KBS a Vatican News, anglická sekce

Autor článku: TS ČBK
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou