V den papežova svátku očkují ve Vatikánu lidi bez domova druhou dávkou vakcíny proti covid-19

V den svátku Svatého otce Františka, křestním jménem Jorgeho - Jiřího, přicházejí do Vatikánu stovky lidí v nouzi. Ve vatikánské aule Pavla VI. se dnes 23. dubna začalo druhé kolo očkování proti nemoci covid-19. První dávka vakcíny Pfizer byla podána 1200 bezdomovcům a chudým již v týdnu před Velikonocemi.
Publikováno: 23. 4. 2021 13:45

Foto: Vatican News, anglická sekce

Den papežova svátku je ve Vatikánu tradičně dnem pracovního volna. Jeho křestní jméno Jorge je španělskou verzí jména Jiří. Liturgická vzpomínka svatého mučedníka Jiřího se v církvi celosvětově slaví o den dříve než u nás. V naší církevní oblasti je 23. duben vyhrazen sv. Vojtěchovi, čímž se vzpomínka na sv. Jiřího přesunula na následující den.

Papež překvapil lidi v nouzi

Dnes se Svatý otec také osobně objevil v Aule Pavla VI., aby překvapil lidi bez domova a chudé během jejich očkování druhou dávkou vakcíny Pfizer. Podle tiskového úřadu Svatého stolce strávil papež s přítomnými přibližně půl hodiny. Prošel posluchárnou, pozdravil lidi a dobrovolníkům nabídl velké čokoládové velikonoční vajíčko „s ohledem na epidemiologická nařízení“. Přítomní pak zazpívali papeži Františkovi píseň k jeho svátku a on je poté povzbudil v jejich práci.

Vatikán začal zdarma nabízet vakcíny pro lidi v nouzi již letos v lednu. Ve stejnou dobu se začali očkovat také vatikánští zaměstnanci.

Zdroj: TK KBS a Vatican News, anglická sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Fotogalerie: Mše svatá ke cti sv. Ludmily v bazilice sv. Jiří

Ve čtvrtek 16. září 2021 proběhla v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě slavnostní mše svatá ke cti svaté Ludmily. Hlavním celebrantem byl Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký. Po celou dobu bohoslužby byla v bazilice vystavena k uctění lebka mučednice. Liturgii doprovodila zpěvem Schola Gregoriana Pragensis. Přinášíme fotogalerii.
17.09.2021

Papežská mše zahájí plenární zasedání evropských biskupů

Svatý stolec dnes zveřejnil program papežských bohoslužeb v měsících září a říjnu. Papež František bude hlavním celebrantem mší svatých u příležitosti plenárního zasedání CCEE, zahájení biskupské synody a biskupského svěcení.
17.09.2021

Budapešť a Slovensko: apoštolská cesta v jedné minutě

Krátká videomozaika jako ohlédnutí za 34. mezinárodní apoštolskou cestou papeže Františka do Budapešti a na Slovensko. Římský biskup ji zakončil poděkováním před ikonou Salus Populi Romani v bazilice Panny Marie Větší.
17.09.2021

Vědci rekonstruovali obličej sv. Ludmily

Díky moderním vědeckým a technickým metodám můžeme při příležitosti jubilejního roku, ve kterém si připomínáme 1100 let od smrti svaté Ludmily, pohlédnout této světici do tváře. Mezinárodní tým odborníků z České republiky a Brazílie digitálně z jednotlivých segmentů znovu sestavil obličejovou část lebky kněžny Ludmily a celosvětově uznávaný specialista na rekonstrukci obličeje člověka podle lebky, Cícero Moraes, následně rekonstruoval Ludmilin obličej.
16.09.2021

Čeští biskupové na mši svaté s papežem Františkem v Šaštíně

Ve středu 15. září 2021 dorazila řada poutníků do slovenského Šaštína, kde se poblíž baziliky Sedmibolestné Panny Marie v 10.00 hodin konala mše svatá s papežem Františkem. Mezi poutníky byli také biskupové a generální vikáři z Čech i Moravy. Po skončení bohoslužby měli čeští poutníci příležitost se u šaštínské baziliky setkat se svými biskupy a kněžími. Přinášíme fotogalerii.
16.09.2021