Svatý otec svolal na 3. května kardinálskou konzistoř, která bude hlasovat o sedmi kanonizacích

Nejbližší kardinálská konzistoř se uskuteční ve Vatikánu 3. května tohoto roku. Bude věnovaná hlasování o svatořečení sedmi osobností, mezi nimiž je i bl. Charles de Foucauld.
Publikováno: 26. 4. 2021 14:30

Foto: Vatican Media

Jak dnes informoval Mons. Guido Marini, papežský ceremoniář pro liturgické oslavy, Svatý otec bude v pondělí 3. května 2021 od 10.00 hodin v Sále konzistoře Apoštolského paláce předsedat slavení dopolední liturgie hodin a řádné veřejné konzistoři o kauzách svatořečení sedmi blahoslavených mužů a žen.

Prvním z nich je indický laik a mučedník bl. Lazar Devasahayam (1712-1752), který jako konvertita z hinduismu položil svůj život za víru ve své rodné zemi na jihu Indie.

Druhým v pořadí je francouzský kněz bl. César de Bus (1544-1607), zakladatel Kongregace kněží křesťanské nauky.

Třetím je italský kněz bl. Luigi Maria Palazzolo (1827-1886), zakladatel řeholní kongregace Sester chudých (Institut Palazzolo).

Čtvrtým je italský kněz bl. Giustino Maria Russolillo (1891-1955), zakladatel Společnosti Božích povolání a Kongregace sester Božích povolání.

Jako pátý figuruje v seznamu francouzský misionář bl. Charles de Foucauld (1858-1916), který byl zavražděný v Alžíru v roce 1916.

Dále je to rodačka z Itálie, působící v Latinské Americe, řádová sestra bl. Marie Františka od Ježíše, vlastním jménem Anna Maria Rubatto (1844-1904), zakladatelka kapucínských terciářek v severoitalském Loanu.

Sedmou v pořadí, která uzavírá seznam kandidátů svatořečení, je italská řeholnice bl. Marie Dominica Mantovani (1862-1934), spoluzakladatelka a první generální představená Institutu malých sester Svaté rodiny.

Zdroj: Vatican News, anglická a slovenská sekce 

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Vědci rekonstruovali obličej sv. Ludmily

Díky moderním vědeckým a technickým metodám můžeme při příležitosti jubilejního roku, ve kterém si připomínáme 1100 let od smrti svaté Ludmily, pohlédnout této světici do tváře. Mezinárodní tým odborníků z České republiky a Brazílie digitálně z jednotlivých segmentů znovu sestavil obličejovou část lebky kněžny Ludmily a celosvětově uznávaný specialista na rekonstrukci obličeje člověka podle lebky, Cícero Moraes, následně rekonstruoval Ludmilin obličej.
16.09.2021

Čeští biskupové na mši svaté s papežem Františkem v Šaštíně

Ve středu 15. září 2021 dorazila řada poutníků do slovenského Šaštína, kde se poblíž baziliky Sedmibolestné Panny Marie v 10.00 hodin konala mše svatá s papežem Františkem. Mezi poutníky byli také biskupové a generální vikáři z Čech i Moravy. Po skončení bohoslužby měli čeští poutníci příležitost se u šaštínské baziliky setkat se svými biskupy a kněžími. Přinášíme fotogalerii.
16.09.2021

Německé vyznamenání pro biskupa Václava Malého za zásluhy o smíření mezi Čechy a Němci

Velvyslanec Spolkové republiky Německo Andreas Künne předal dne 16. září 2021 Mons. Václavu Malému, pražskému pomocnému biskupovi, německé vyznamenání, Kříž za zásluhy první třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo, za jeho přínos k česko-německému smíření.
16.09.2021

Papež při tiskovce v letadle: Potrat je vražda, církev musí být nablízku a soucitná, ne politická

Během zpátečního letu z Bratislavy do Říma papež hovořil s novinářským doprovodem při obvyklé tiskové konferenci. Spíše než k právě zakončenému pobytu na Slovensku se vyjádřil k aktuálním tématům – od očkování proti Covidu-19 přes vzrůstající antisemitismus a postoj církve k potratům a redefinici manželství po odmítání eucharistie politikům, kteří prosazují potratové zákony.
16.09.2021

Konference o spiritualitě diecézního kněze

Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci zve na konferenci s názvem „Spiritualita diecézního kněze“. Uskuteční se v úterý 5. října 2021 od 9.30 v budově fakulty na adrese Univerzitní 22 a zváni jsou na ni kněží, jáhni, řeholníci, bohoslovci i laici, které toto téma zajímá.
16.09.2021