Konference o ochraně nezletilých ve Varšavě

Papežská Komise pro ochranu nezletilých organizuje letos v září ve Varšavě mezinárodní konferenci určenou pro církve ve střední a východní Evropě. Informuje o tom zpráva z plenárního zasedání této vatikánské instituce, které probíhalo v minulém týdnu virtuální formou. Varšavská konference měla proběhnout už před rokem, kvůli pandemii však byla odložena. ČBK bude na této konferenci zastupovat biskup Zdenek Wasserbauer, do jehož agendy patří i téma ochrany nezletilých a zranitelných v rámci ČBK.
Publikováno: 27. 4. 2021 10:30

Jak čteme ve vatikánském sdělení, konference potrvá čtyři dny a bude probíhat pod heslem: Naše společné poslání v ochraně Božích dětí. Členové komise naváží dialog s biskupy, řeholníky a laickými představiteli církví různých obřadů, aby dobře pochopili potřeby a úkoly, s nimiž se setkávají při zavádění strategií prevence a péče o ty, kdo byli zraněni v důsledku zneužívání ze strany duchovních osob.

Zpráva z plenárního zasedání informuje také o dobrém přijetí Juana Carlose Cruz, kterého před měsícem jmenoval do komise papež František. Patří mezi oběti suspendovaného kněze Fernanda Karadimy, neblaze proslulého kvůli zneužití mnoha dospívajících chlapců a mladých mužů, který se stal symbolem sexuálních skandálů v chilské církvi. Cruz vyjádřil naději, že jeho podíl na práci Papežské komise bude pobídkou k většímu nasazení církve v pozornosti, přijetí a pomoci obětem zneužívání.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Papež přijal křesťany, kteří uprchli z Afghánistánu

Vatikán. Před středeční generální audiencí se papež František setkal s asi patnácti lidmi, včetně sedmi dětí, kteří mu vyprávěli o svém útěku z Afgánistánu do Itálie: „Čtyři dny a noci jsme byli zavření ve sklepě ze strachu, že nás zatknou.“ Zprávu o setkání přináší dnešní vydání deníku Svatého stolce, L´Osservatore Romano.
23.09.2021

Pavel Svoboda: Svoboda vyznání se týká každého člověka, i nevěřícího

Pavel Svoboda je bývalým europoslancem za KDU-ČSL, expertem na evropské právo a „otcem“ Červené středy v České republice. Mezinárodní akce Červená středa se letos v České republice uskuteční již počtvrté, a to 24. listopadu, kdy se po celé zemi, ale také ve světě, rozsvítí načerveno stovky budov, modliteben a kostelů. Proč si pronásledované pro víru připomínáme a odkud se tato připomínka vzala?
23.09.2021

Celostátní akce Den Charity začala. Předvedeme vám, co umíme

Oslavme to spolu! V těchto dnech probíhá série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Dny otevřených dveří, kulturní akce, či bohoslužby se konají od začátku září a pokračují i během října. „Máme čím se pochlubit, ale bez zájemců, příznivců a dárců, kteří nás podporují, bychom svoji práci dělat nemohli,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo a předem děkuje návštěvníkům akcí za dodržení všech platných bezpečnostních pravidel.
23.09.2021

Arcibiskup Gänswein: Emeritní papež se stále aktivně podílí na životě církve

Emeritní papež Benedikt XVI. se i nadále aktivně podílí na životě církve, uvedl pro německou redakci Vatikánského rozhlasu jeho osobní sekretář. Arcibiskup Georg Gänswein byl jedním z přednášejících na letošním setkání kruhu nových studentů Josepha Ratzingera, které se zabývalo vykoupením a Božím příslibem spásy.
23.09.2021

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021