Zasedání Stálé rady evropských biskupů 2021

Datum publikace29. 4. 2021, 10.30

Online setkání Stálé rady Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) se uskutečnilo 21.4. Setkání se zúčastnil i královéhradecký biskup Jan Vokál.

Foto: www.bihk.cz

Předsednictví diskutovalo o opatřeních navazujících na Shromáždění biskupů EU konané v březnu. Rovněž si vyměnili informace o budoucích společných iniciativách Rady evropských biskupských konferencí a Konference evropských církví a o způsobech integrace církví do Konference o budoucnosti Evropy, která bude zahájena 9.5.

COMECE - Commissio episcopatuum Communitatis Europaeae je organizace, která sdružuje evropské katolické  biskupy s cílem, aby zkoumali politiku a legislativu Evropské unie z hlediska sociální nauky katolické církve. Je třeba ji nezaměňovat s Radou evropských biskupských konferencí (CCEE). Komise byla ustanovena 3.3. 1980. Je složena z delegátů biskupských konferencí všech 26 biskupských konferencí Evropské unie a v  Bruselu má svého stálého generálního sekretáře, který udržuje kontakt s unijními institucemi i s apoštolským nunciem u Evropské unie. Je vedena předsedou (v současné době je jím Jean-Claude Hollerich), jemuž pomáhají čtyři místopředsedové a generální sekretář. Od 8.3. 2018 je jedním z jejich místopředsedů i královéhradecký biskup Jan Vokál.

Více na www.comece.eu.

Zdroj: www.bihk.cz