Zasedání Stálé rady evropských biskupů 2021

Online setkání Stálé rady Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) se uskutečnilo 21.4. Setkání se zúčastnil i královéhradecký biskup Jan Vokál.
Publikováno: 29. 4. 2021 10:30

Foto: www.bihk.cz

Předsednictví diskutovalo o opatřeních navazujících na Shromáždění biskupů EU konané v březnu. Rovněž si vyměnili informace o budoucích společných iniciativách Rady evropských biskupských konferencí a Konference evropských církví a o způsobech integrace církví do Konference o budoucnosti Evropy, která bude zahájena 9.5.

COMECE - Commissio episcopatuum Communitatis Europaeae je organizace, která sdružuje evropské katolické  biskupy s cílem, aby zkoumali politiku a legislativu Evropské unie z hlediska sociální nauky katolické církve. Je třeba ji nezaměňovat s Radou evropských biskupských konferencí (CCEE). Komise byla ustanovena 3.3. 1980. Je složena z delegátů biskupských konferencí všech 26 biskupských konferencí Evropské unie a v  Bruselu má svého stálého generálního sekretáře, který udržuje kontakt s unijními institucemi i s apoštolským nunciem u Evropské unie. Je vedena předsedou (v současné době je jím Jean-Claude Hollerich), jemuž pomáhají čtyři místopředsedové a generální sekretář. Od 8.3. 2018 je jedním z jejich místopředsedů i královéhradecký biskup Jan Vokál.

Více na www.comece.eu.

Zdroj: www.bihk.cz

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež František ustanovil službu laického katechety

Svatý stolec zveřejnil dnes 11. května 2021 Motu proprio „Antiquum ministerium“, kterým papež František ustanovuje službu laického katechety. Cílem je podpořit evangelizaci současného světa zdola, v laickém prostředí, aniž bychom - jak zdůrazňuje papež - upadali do klerikalizace.
11.05.2021

Aplikace Noc kostelů pro Android

Pro návštěvníky letošní Noci kostelů je k dispozici další možnost, jak si předem naplánovat vlastní program z široké nabídky, kterou pořadatelé chystají. Kromě již tradičních webových stránek www.nockostelu.cz a různých tiskovin je možné využít také aplikaci pro zařízení se systémem Android.
11.05.2021

Aktualizovaný program: Oslavy 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého - Nepomuk 2021

Přinášíme vám aktualizovaný program oslav 300 let od blahořečení sv. Jana Nepomuckého, kterého si v květnu 2021 připomene město Nepomuk. Jedná se o největší událost v novodobé historii této obce, ve které se celosvětově nejznámější český světec kolem roku 1340 narodil.
11.05.2021

Biskup František Radkovský bude sloužit zádušní mši za oběti koronaviru

V neděli 16. května od 18:00 bude pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka sloužena mše svatá za oběti pandemie covid-19. Mši svatou bude v kostele Povýšení sv. Kříže v Karlových Varech-Rybářích celebrovat biskup František Radkovský.
11.05.2021

Ztišení u Pánových nohou pro zdravotníky a dobrovolníky ve zdravotnictví

Na zájem a přání zdravotníků zastavit se, načerpat síly, ztišit se, ale i vzájemně se obohatit, reaguje „Jsme blízko vám – Institut klinické pastorační péče“ svou nabídkou připravovaných akcí.
11.05.2021