Skupina katolíků unesených v dubnu na Haiti je již na svobodě

Datum publikace3. 5. 2021, 11.30

Na svobodě je již všech deset členů skupiny katolíků, kteří byli uneseni na Haiti 11. dubna, když cestovali do farnosti nedaleko hlavního města Port-au-Prince na slavnost uvedení nového faráře do služby. Ve skupině pěti kněží, dvou řeholnic a tří laiků byli i dva francouzští občané.

Foto: ilustrační foto - Haiti, Vatican News, slovenská sekce

Kněžská společnost Saint-Jacques, ke které zmínění kněží patří, potvrdila, že k propuštění poslední části unesených došlo v noci ze čtvrtka na pátek 30. dubna a všichni jsou zdraví. Její představitelé zároveň poděkovali velvyslancům Francie a USA za pomoc při osvobození.

Zdroj: Vatican News, slovenská sekce

Autor článku: TS ČBK