banner sekce
Sekce

Mládež

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Sluníčko už nám konečně vykouklo zpoza mraků a my si můžeme jaro užívat plnými doušky. Věříme, že k dobré náladě vám přispěje i květnový IN!
Publikováno: 4. 5. 2021 21:18

Rozhovor

Hudba a cestování spolu tak nějak souvisí. U hudebníka Františka Soukupa to platí určitě. František je známý hlavně jako Faana, je hudební nadšenec, kytarista, zpěvák a hudební producent. Možná si ho někteří vybaví jako hlavního kytaristu, který se scholou Sněženka doprovázel program Celostátního setkání mládeže v Olomouci. Nebo možná znáte jeho funkově laděné skladby z YouTube a Spotify. Málokdo by při poslechu jeho chytlavých melodií a hravých anglických textů hádal, že jejich autor pochází ze Šumperka, kde kdysi s kamarády zkoušel své první písničky v místním farním středisku. Faana si o  svých začátcích a mnohém dalším s námi povídal online ze svého londýnského domova poblíž Tower Bridge.

 Rady a tipy

Květen není bohužel jen o krásných procházkách, ale také o učení, zkouškách a blížícím se konci školním roku. Jak vyzrát na učení, jak vše stihnout a ještě získat ty nejlepší výsledky, je přání každého studenta. Každá rada, která k tomu vede, je nad zlato, hlavně v případě, když se celý předešlý rok student koukal na on-line hodiny a osobní přístup k učení i k učitelům se vytratil. Ale nic není ztraceno. V květnovém čísle máme pár rad jak se s touto situací se ctí vyrovnat.

 Kreativní tipy

Vše se probouzí, kvete a voní. Inspirujme se přírodou a buďme také kreativní. Je jedno, jestli budeme psát příběhy, básničky nebo skládat písničky, jestli malujeme a kreslíme, šijeme, pleteme, modelujeme z keramiky nebo z fima nebo jestli tvoříme cokoliv jiného... Díky kreativitě vytváříme nové, úžasné věci. Kreativita se také dá procvičovat. Pokud máte pocit, že ta vaše zrovna stávkuje nebo si chcete vyzkoušet něco nového, můžete se pustit do našich cvičení. Zkuste se překonat a udělejte si alespoň některá. Budete jistě mile překvapeni, co v sobě objevíte.

 Víra

Před Pána nepřicházíme jako jednotlivci, jen sami za sebe, ale především jako rodina a společenství Božích dětí. V tom je síla mše svaté. „Otče náš, jenž jsi na nebesích,…“ kolikrát už jsme se takto modlili? Při osobní modlitbě, při společném setkávání, při každé mši svaté, kde tato modlitba nesmí chybět. Proč? Jaký výzvnam mají slova této modlitby? A  jaký je význam gest, zpěvů a slov pronášených po této modlitbě při bohoslužbě? Odpovídá P. Gabriel Malich OP.

 Téma IN!

Jak říci “mám tě rád” lidem kolem sebe? Tuto větu neříkají jen zamilovaní. Okolo nás je mnoho lidí, kteří jsou pro nás důležití a kterým bychom měli umět říci, že nám na nich záleží, že jsou pro nás jedineční a důležití. Každý z nás ale vnímá projevy lásky trochu jinak, a tak ji dává jiným způsobem najevo. Pojďme společně odkrýt některá tajemství “zakódované” lásky.

 Měsíc květen je měsíc Panny Marie a také měsíc našich maminek a babiček. Všem jim moc děkujeme, že tu s námi jsou, že se o nás starají, že jejich úsměv a objetí umí léčit.

Děkujeme.

Redakce IN!

 PS.: Pár rad, jak udělat své mamince (v každém věku) radost,  máme v květnovém IN!

Další aktuality

Tajemství partnerských vztahů

pro zadané i nezadané. Věříme, že to může být přínosné a zajímavé i pro vás, je to stejně jako na podzim online formou, takže se může připojit kdokoliv odkudkoliv. Můžete se těšit na zajímavá témata, jako např. sebepojetí, vztah, dimenze lásky, chození a etapy chození, mužství a ženství, komunikace ve vztahu. Součástí je i možnost využít individuální konzultace s lektorkou. Začíná se v týdnu od 24.5.2021.
11.05.2021

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Sluníčko už nám konečně vykouklo zpoza mraků a my si můžeme jaro užívat plnými doušky. Věříme, že k dobré náladě vám přispěje i květnový IN!
04.05.2021

7D: Rada

Blíží se čas maturit, čas státnic a odevzdávání diplomových prací. S tím se pojí i spousta rozhodnutí, která budeš muset udělat. A jsou to důležitá a dospělá rozhodnutí. Pokračovat, nebo nepokračovat? Práce, nebo studium? A když studium, tak která z těch škol pro mě bude lepší? Co když mě ta práce nebude bavit? A nedám si radši rok pauzu? Rozhodnutí, ať už jsou jakákoliv, vyžadují spoustu rozmýšlení. Ale někdy je taky dobré se s někým poradit a vidět jiný pohled na věc. Kam se ale pro tuto radu obrátit, aby mi ještě víc nezamotala hlavu, ale pomohla mi? Pár myšlenek k tomuto tématu nabízí následující článek, který je dalším ze série textů o darech Ducha Svatého.
04.05.2021

Konference o mládeži 2021

Konference o mládeži proběhne online z důvodů nepříznivé situace pro setkávání a to 6.5.2021. Letošním tématem je Mladí v dnešním světě. Promluví zde odborníci z řad pracovníků s mládeži, specialistů na online prostor a psychologů.
08.04.2021

Akreditovaný kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů

Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s. (AKSM) organizují kurz pro hlavní vedoucí táborů či jiných prázdninových pobytů pro děti (s akreditací MŠMT).
31.03.2021