banner sekce
Sekce

Mládež

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Sluníčko už nám konečně vykouklo zpoza mraků a my si můžeme jaro užívat plnými doušky. Věříme, že k dobré náladě vám přispěje i květnový IN!
Publikováno: 4. 5. 2021 21:18

Rozhovor

Hudba a cestování spolu tak nějak souvisí. U hudebníka Františka Soukupa to platí určitě. František je známý hlavně jako Faana, je hudební nadšenec, kytarista, zpěvák a hudební producent. Možná si ho někteří vybaví jako hlavního kytaristu, který se scholou Sněženka doprovázel program Celostátního setkání mládeže v Olomouci. Nebo možná znáte jeho funkově laděné skladby z YouTube a Spotify. Málokdo by při poslechu jeho chytlavých melodií a hravých anglických textů hádal, že jejich autor pochází ze Šumperka, kde kdysi s kamarády zkoušel své první písničky v místním farním středisku. Faana si o  svých začátcích a mnohém dalším s námi povídal online ze svého londýnského domova poblíž Tower Bridge.

 Rady a tipy

Květen není bohužel jen o krásných procházkách, ale také o učení, zkouškách a blížícím se konci školním roku. Jak vyzrát na učení, jak vše stihnout a ještě získat ty nejlepší výsledky, je přání každého studenta. Každá rada, která k tomu vede, je nad zlato, hlavně v případě, když se celý předešlý rok student koukal na on-line hodiny a osobní přístup k učení i k učitelům se vytratil. Ale nic není ztraceno. V květnovém čísle máme pár rad jak se s touto situací se ctí vyrovnat.

 Kreativní tipy

Vše se probouzí, kvete a voní. Inspirujme se přírodou a buďme také kreativní. Je jedno, jestli budeme psát příběhy, básničky nebo skládat písničky, jestli malujeme a kreslíme, šijeme, pleteme, modelujeme z keramiky nebo z fima nebo jestli tvoříme cokoliv jiného... Díky kreativitě vytváříme nové, úžasné věci. Kreativita se také dá procvičovat. Pokud máte pocit, že ta vaše zrovna stávkuje nebo si chcete vyzkoušet něco nového, můžete se pustit do našich cvičení. Zkuste se překonat a udělejte si alespoň některá. Budete jistě mile překvapeni, co v sobě objevíte.

 Víra

Před Pána nepřicházíme jako jednotlivci, jen sami za sebe, ale především jako rodina a společenství Božích dětí. V tom je síla mše svaté. „Otče náš, jenž jsi na nebesích,…“ kolikrát už jsme se takto modlili? Při osobní modlitbě, při společném setkávání, při každé mši svaté, kde tato modlitba nesmí chybět. Proč? Jaký výzvnam mají slova této modlitby? A  jaký je význam gest, zpěvů a slov pronášených po této modlitbě při bohoslužbě? Odpovídá P. Gabriel Malich OP.

 Téma IN!

Jak říci “mám tě rád” lidem kolem sebe? Tuto větu neříkají jen zamilovaní. Okolo nás je mnoho lidí, kteří jsou pro nás důležití a kterým bychom měli umět říci, že nám na nich záleží, že jsou pro nás jedineční a důležití. Každý z nás ale vnímá projevy lásky trochu jinak, a tak ji dává jiným způsobem najevo. Pojďme společně odkrýt některá tajemství “zakódované” lásky.

 Měsíc květen je měsíc Panny Marie a také měsíc našich maminek a babiček. Všem jim moc děkujeme, že tu s námi jsou, že se o nás starají, že jejich úsměv a objetí umí léčit.

Děkujeme.

Redakce IN!

 PS.: Pár rad, jak udělat své mamince (v každém věku) radost,  máme v květnovém IN!

Další aktuality

Proběhl akreditovaný kurz hlavních vedoucích dětských táborů

V prvním víkendu měsíce června proběhl kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů, do kterého se letos zúčastnilo dvacet vedoucích.
09.06.2021

Novou zábavou bylo streamování modliteb a mší

Diecézní centrum života mládeže MAMRE (DCŽM Mamre) je fara v Osové Bítýšce, která již více než dvacet let slouží všem mladým lidem. Na faře neustále žije a pracuje tým dvou kněží a čtyři mladí laičtí spolupracovníci. V akademickém roku 2020/2021 to jsou konkrétně: P. Juris Jeniš, P. Tomáš Žižkovský, Dan Fiala, Domča Forbelská, Lukáš Mráz a Maruška Kyliánová, která se podělila o své zkušenosti na DCŽM Mamre.
04.06.2021

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Čas slunce, prvního ovoce a volnosti. Konečně můžeme vydechnout úlevou a nadechnout se z plných plic. Nejen venku, ale i v červnovém IN! najdete spoustu slunce, zajímavostí, zodpovězených dotazů, ale také zamyšlení o tom, co znamená jít s Pánem.
28.05.2021

Úřad pro laiky: Diecézní den mládeže je „epochální pastorační prioritou“

Úřad pro laiky, rodinu a život dnes zveřejnil nový pastorační dokument, který se zaměřuje na slavení Světového dne mládeže na diecézní úrovni. Příručku, kterou 22. dubna – ve výroční den předání kříže Světových dní mládeže – schválil papež František, dnes představili její autoři ze zmíněného vatikánského úřadu v Tiskovém středisku Svatého stolce.
19.05.2021

6.5. 2021 PROBĚHLA KONFERENCE O MLÁDEŽI

Začátkem měsíce května uspořádal sekretariát sekce pro mládež ČBK konferenci o mládeži. Vzhledem k momentálním omezením bylo nutno konferenci uspořádat online formou.
17.05.2021