banner sekce
Sekce

Mládež

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Sluníčko už nám konečně vykouklo zpoza mraků a my si můžeme jaro užívat plnými doušky. Věříme, že k dobré náladě vám přispěje i květnový IN!
Publikováno: 4. 5. 2021 21:18

Rozhovor

Hudba a cestování spolu tak nějak souvisí. U hudebníka Františka Soukupa to platí určitě. František je známý hlavně jako Faana, je hudební nadšenec, kytarista, zpěvák a hudební producent. Možná si ho někteří vybaví jako hlavního kytaristu, který se scholou Sněženka doprovázel program Celostátního setkání mládeže v Olomouci. Nebo možná znáte jeho funkově laděné skladby z YouTube a Spotify. Málokdo by při poslechu jeho chytlavých melodií a hravých anglických textů hádal, že jejich autor pochází ze Šumperka, kde kdysi s kamarády zkoušel své první písničky v místním farním středisku. Faana si o  svých začátcích a mnohém dalším s námi povídal online ze svého londýnského domova poblíž Tower Bridge.

 Rady a tipy

Květen není bohužel jen o krásných procházkách, ale také o učení, zkouškách a blížícím se konci školním roku. Jak vyzrát na učení, jak vše stihnout a ještě získat ty nejlepší výsledky, je přání každého studenta. Každá rada, která k tomu vede, je nad zlato, hlavně v případě, když se celý předešlý rok student koukal na on-line hodiny a osobní přístup k učení i k učitelům se vytratil. Ale nic není ztraceno. V květnovém čísle máme pár rad jak se s touto situací se ctí vyrovnat.

 Kreativní tipy

Vše se probouzí, kvete a voní. Inspirujme se přírodou a buďme také kreativní. Je jedno, jestli budeme psát příběhy, básničky nebo skládat písničky, jestli malujeme a kreslíme, šijeme, pleteme, modelujeme z keramiky nebo z fima nebo jestli tvoříme cokoliv jiného... Díky kreativitě vytváříme nové, úžasné věci. Kreativita se také dá procvičovat. Pokud máte pocit, že ta vaše zrovna stávkuje nebo si chcete vyzkoušet něco nového, můžete se pustit do našich cvičení. Zkuste se překonat a udělejte si alespoň některá. Budete jistě mile překvapeni, co v sobě objevíte.

 Víra

Před Pána nepřicházíme jako jednotlivci, jen sami za sebe, ale především jako rodina a společenství Božích dětí. V tom je síla mše svaté. „Otče náš, jenž jsi na nebesích,…“ kolikrát už jsme se takto modlili? Při osobní modlitbě, při společném setkávání, při každé mši svaté, kde tato modlitba nesmí chybět. Proč? Jaký výzvnam mají slova této modlitby? A  jaký je význam gest, zpěvů a slov pronášených po této modlitbě při bohoslužbě? Odpovídá P. Gabriel Malich OP.

 Téma IN!

Jak říci “mám tě rád” lidem kolem sebe? Tuto větu neříkají jen zamilovaní. Okolo nás je mnoho lidí, kteří jsou pro nás důležití a kterým bychom měli umět říci, že nám na nich záleží, že jsou pro nás jedineční a důležití. Každý z nás ale vnímá projevy lásky trochu jinak, a tak ji dává jiným způsobem najevo. Pojďme společně odkrýt některá tajemství “zakódované” lásky.

 Měsíc květen je měsíc Panny Marie a také měsíc našich maminek a babiček. Všem jim moc děkujeme, že tu s námi jsou, že se o nás starají, že jejich úsměv a objetí umí léčit.

Děkujeme.

Redakce IN!

 PS.: Pár rad, jak udělat své mamince (v každém věku) radost,  máme v květnovém IN!

Další aktuality

Patroni SDM Lisabon 2023

Příprava každého Světového dne mládeže, jeho realizace a dynamika, která je vtisknuta setkání mladých lidí z celého světa s papežem, je svěřena patronům, tedy kanonizovaným světcům nebo světcům v procesu kanonizace. Pro Světové dny mládeže v Lisabonu 2023 navrhl místní organizační výbor 13 patronů, žen, mužů a mladých lidí, kteří, jak potvrzuje kardinál patriarcha, "ukázali, že život v Kristu naplňuje a zachraňuje mládež všech dob". Těmito patrony, kteří se narodili ve městě, kde se Světové dny mládeže konají, nebo pocházejí z jiných zemí, jsouvzory pro mladé lidi. Patrony Světových dnů mládeže v Lisabonu 2023 představuje kard. Manuel Clemente, lisabonský patriarcha, který poukazuje na hlavní historické odkazy každého z nich, stejně jako na jejich pastorační a duchovní význam pro přípravu a slavení příštího Světového dne mládeže.
26.05.2022

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Vše kvete a voní a do schránky přistává všem našim čtenářkám časopis IN! Je stejně barevný a pestrý jako příroda na jaře. Plný vůní, zajímavostí a příběhů. Začtěte se!
04.05.2022

Studijně formační kurz Krkonoše 2022

Ve dnech 24.4. - 28.4.2022 proběhl další studijně-formační kurz na Erlebachově chatě v Krkonoších. Tentokrát se vycházelo především z požadavků účastníků, na jaké přednášející a témata cílit.
02.05.2022

Letní škola Tomáše Akvinského 2022

Společné studium nauky a textů Tomáše Akvinského zaměřených na téma stvoření a hledání jejich významu pro život náš a dnešního světa.
21.04.2022

Přejeme vám požehnané Velikonoce

Požehnané Velikonoce 2022 vám přeje Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s.
12.04.2022