Ztišení u Pánových nohou pro zdravotníky a dobrovolníky ve zdravotnictví

Na zájem a přání zdravotníků zastavit se, načerpat síly, ztišit se, ale i vzájemně se obohatit, reaguje „Jsme blízko vám – Institut klinické pastorační péče“ svou nabídkou připravovaných akcí.
Publikováno: 11. 5. 2021 9:00

V sobotu 10. července se v Klášterní budově Regina ve Zlíně uskuteční duchovní obnova pro zdravotníky. Povede ji P. Václav Tomiczek, koordinátor nemocničních kaplanů v ostravsko-opavské diecézi a nemocniční kaplan ve Fakultní nemocnici Ostrava (člen paliativního týmu) a mobilním hospici Ondrášek.

Na sobotu 17. července se v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci připravuje další duchovní obnova pro zdravotníky pod vedením P. Martina Moravce, lékaře 1. interny Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

Obě duchovní obnovy jsou pro účastníky zdarma, jako poděkování zdravotníkům v boji s pandemií koronaviru.

Dobrovolníkům v pastorační péči ve zdravotnictví je určena duchovní obnova s P. Antonínem Krasuckým, OP s názvem „Pojďte ke mně a já vás občerstvím“. Proběhne v sobotu 24. července v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci.

V sobotu 14. září je pak v plánu interdiecézní setkání pro dobrovolníky v pastorační péči ve zdravotnictví s přednáškami P. Aleše Opatrného na téma „Pastorace a spiritualita seniorů v nemocnicích“.

Bližší informace o připravovaných akcích a registrace je na webu institutu www.jsmeblizkovam.cz

Autor článku:
Jiří Gračka

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021