Projekt „Děti nebe“

Ztráta dítěte je jednou z nejbolestnějších lidských zkušeností. Ročně přicházejí v České republice o své děti v různém věku a za různých okolností stovky rodičů. Podporu v tomto těžkém období nabízí projekt „Děti nebe“, realizovaný Centrem pro rodinu a sociální péči v Brně.
Publikováno: 12. 5. 2021 16:15

„Chceme, aby rodiče na tuto bolest nebyli sami,“ říká Jana Jakešová koordinátorka pastoračních programů Centra pro rodinu a sociální péči v Brně.Poskytujeme podporu a doprovázení formou individuálního psychologického poradenství. Na setkáních svépomocné rodičovské skupiny nabízíme citlivý prostor pro podporu a sdílení s dalšími rodiči. Dotýkáme se důležitých témat jako truchlení, prožívání ztráty, vnímání sebe, vztahy s lidmi, návrat do práce a další.“

Pro zdravotníky i další pomáhající profese je určen specializovaný workshop na téma „Perinatální ztráta – Jak být rodičům oporou a (zároveň) nevyhořet“.

Na  webových stránkách  Centra pro rodinu a sociální péči v Brně je k dispozici ke stažení brožurka „Děti nebe“ – průvodce pro rodiče, která nabízí praktické rady, psychologické provedení procesem truchlení a sdílení osobních příběhů.

Projekt podpořila Nadace ČEZ a Magistrát města Brna.

Bližší informace naleznete https://www.crsp.cz/nabizime/provazeni-a-poradenstvi/ztrata-ditete/

 

Autor článku:
Martina Jandlová

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021