Děkovná mše svatá za 15 let vysílání televize Noe s arcibiskupem Graubnerem

V neděli 9. května navštívil Ostravu olomoucký arcibiskup a předseda České biskupské konference Mons. Jan Graubner. Důvodem jeho cesty byla oslava narozenin televize Noe, která začala pravidelně vysílat 10. května 2006. Za toto mediální dílo, u jehož zrodu stál salesián P. Leoš Ryška SDB, byla v kostele sv. Václava celebrovaná mše svatá.
Publikováno: 13. 5. 2021 10:00

Foto: Pavel Zuchnický

Děkovné bohoslužbě předsedal arcibiskup Jan Graubner. Společně s ním mši svatou sloužil ředitel televize Noe P. Leoš Ryška. Událost přímo v kostele prožívali zaměstnanci televize dobrých zpráv a jejich nejbližší. Při mši svaté se děkovalo také za ty, kdo již z řad zaměstnanců televize a spolupracovníků odešli na věčnost. Děti v obětním průvodu přinesly fotografie čtyř mužů, jejichž památku tak televize uctila.

Mezi obětními dary byla také různá technika a vybavení, které slouží k zajištění televizního vysílání. Bohoslužbu mohli v přímém přenosu sledovat diváci televize Noe.

Televize připravuje pro své diváky na 20. května narozeninový koncert operní hvězdy Evy Urbanové. Tímto koncertem zpěvačka oslaví také své významné životní výročí. V přímém přenosu z Národního divadla moravskoslezského odvysílá televize Noe její narozeninový galakoncert.

Další fotografie z bohoslužby naleznete na stránkách diecéze.

Autorem fotografií je Pavel Zuchnický.

Zdroj: www.doo.cz

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021