Děkovná mše svatá za 15 let vysílání televize Noe s arcibiskupem Graubnerem

Datum publikace13. 5. 2021, 10.00

V neděli 9. května navštívil Ostravu olomoucký arcibiskup a předseda České biskupské konference Mons. Jan Graubner. Důvodem jeho cesty byla oslava narozenin televize Noe, která začala pravidelně vysílat 10. května 2006. Za toto mediální dílo, u jehož zrodu stál salesián P. Leoš Ryška SDB, byla v kostele sv. Václava celebrovaná mše svatá.

Foto: Pavel Zuchnický

Děkovné bohoslužbě předsedal arcibiskup Jan Graubner. Společně s ním mši svatou sloužil ředitel televize Noe P. Leoš Ryška. Událost přímo v kostele prožívali zaměstnanci televize dobrých zpráv a jejich nejbližší. Při mši svaté se děkovalo také za ty, kdo již z řad zaměstnanců televize a spolupracovníků odešli na věčnost. Děti v obětním průvodu přinesly fotografie čtyř mužů, jejichž památku tak televize uctila.

Mezi obětními dary byla také různá technika a vybavení, které slouží k zajištění televizního vysílání. Bohoslužbu mohli v přímém přenosu sledovat diváci televize Noe.

Televize připravuje pro své diváky na 20. května narozeninový koncert operní hvězdy Evy Urbanové. Tímto koncertem zpěvačka oslaví také své významné životní výročí. V přímém přenosu z Národního divadla moravskoslezského odvysílá televize Noe její narozeninový galakoncert.

Další fotografie z bohoslužby naleznete na stránkách diecéze.

Autorem fotografií je Pavel Zuchnický.

Zdroj: www.doo.cz

Autor článku: TS ČBK