Farnosti mohou uspořádat veřejné projekce historického filmu Fatima

Datum publikace14. 5. 2021, 13.00

Společnost Foxx Media Group, s. r. o. nabízí zájemcům možnost zorganizovat veřejnou projekci historického dramatu Fatima. „U příležitosti výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě vám nabízíme možnost vrátit se v čase do roku 1917 a připomenout si příběh o síle víry, jehož poselství stále trvá,' avizuje Alexandra Lederleitnerová ze společnosti.

Foto: www.fatimathemovie.sk

Film Fatima je název nového historického filmu, který loni přinesla do slovenských kin společnost Continental film. Jeho distribuci na Slovensku i u nás zabezpečí společnost Foxx Media Group, s. r. o. Drama natočené podle skutečných událostí odhaluje příběh dětí, které se staly svědky zázraku. Desetiletá pastýřka Lucie spolu se sestřenicí a bratrancem oznámí, že se jim v portugalské Fatimě zjevila Panna Maria. Inspirují tisíce věřících, ale musí také bojovat s nedůvěrou skeptiků. Fatimské zjevení navždy změní jejich životy.

„Když jsem slyšel o novém filmu věnujícím se událostem ve Fatimě, ptal jsem se, proč zase nový film. Po jeho zhlédnutí jsem pochopil, že dosud šlo v převážné míře o televizní filmy. Toto nové zpracování je však určeno v první řadě pro kina. Tomu odpovídá kvalita jeho zpracování - od hereckých výkonů, přes práci kamery i filmové hudby. Titulní píseň Andrey Bocelliho je v tomto případě třešničkou na dortu,“ říká Jozef Kováčik, programový ředitel TV LUX, která je hlavním mediálním partnerem distributora filmové novinky na Slovensku.

Události ve Fatimě vedly k tomu, že ještě i dnes toto portugalské městečko navštíví ročně miliony poutníků. Stejnojmenný film o tom, co se ve Fatimě před více než 100 lety odehrálo, loni v létě dosáhl skvělého úspěchu v slovenských kinech, když se během premiérového víkendu stal nejnavštěvovanějším představením. Nyní máte možnost prohlédnout si ho ve své komunitě a umocnit tak zážitek, který novodobé zpracování se skvělým hereckým obsazením a tvůrčím týmem v těchto náročných časech nabízí, píše Společnost Foxx Media Group, s. r. o.

Více informací je možné najít na stránce https://www.fatimathemovie.sk

Ti, co mají zájem o veřejnou projekci, se mohou ozvat na adresy: alexandra@foxx-media.com, info@foxx-media.com nebo telefonní čísla +421 907 642 749, +421 904 700 177.

Svatyně ve Fatimě je jedním z nejpopulárnějších poutních míst na světě. V roce 2018 ji navštívilo více než 7 milionů poutníků. Rok předtím, v jubilejním roce fátimských zjevení, do tohoto portugalského města přišlo kolem devíti milionů lidí.

Zdroj: TK KBS

Autor článku: TS ČBK