Přípravy na eucharistický kongres vrcholí

Přípravy na Mezinárodní eucharistický kongres v Budapešti, plánovaný původně na rok 2020, ale kvůli pandemii odložený na letošní rok, vstupují do závěrečné fáze. Jak potvrdil organizační výbor, bude probíhat v Budapešti od 5. do 12. září a to “na živo”, nikoli on-line. Pokles počtu nakažených koronavirem a masivní očkovací kampaň, která v současné době probíhá v Maďarsku, dovolují doufat, že se tato velká akce bude konat za relativně dobrých podmínek. Na závěrečnou mši svatou přicestuje do Budapešti papež František.
Publikováno: 19. 5. 2021 14:45

Informativní tisková zpráva zdůrazňuje mezinárodní charakter akce. Pozvání k účasti na kongresu již přijali kardinál Robert Sarah z Vatikánu, kardinál Yeom Soo-jung ze Soulu, kardinál Orani João Tempesta z Ria de Janeira a patriarcha Louis Raphaël I Sako z Iráku. Organizátoři počítají také s přílivem zahraničních poutníků. Ujišťují, že jsou připraveni je přijmout, a vyzývají je, aby se přihlásili na webových stránkách kongresu (www.iec2020.hu).

Kongres bude zahájen 5. září mší na Náměstí hrdinů v centru Budapešti. Pro katolické školy bude spojena s prvním svatým přijímáním a začátkem školního roku. V následujících dnech až do 10. září se kongres přesune do haly Hungexpo. Program bude zahrnovat přednášky, svědectví, katecheze, panelové diskuse a kulturní akce.

Eucharistický kongres vyvrcholí ve dnech 11. a 12. září. Kardinál Péter Erdő bude sloužit mši na Kossuthově náměstí a poté povede eucharistické procesí na Náměstí hrdinů. Tam také bude eucharistický kongres následujícího dne zakončen bohoslužbou s papežem Františkem. Všechny akce budou dostupné na internetu, a to i ve znakové řeči.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021