Bandité v Nigérii zabili jednoho katolického kněze a dalšího unesli

Ozbrojení bandité zabili P. Alphonsa Bella, faráře v severní Nigérii a dalšího kněze, P. Joea Kekeho, násilně unesli.
Publikováno: 21. 5. 2021 14:00

Foto: P. Alphonsus Bello, Vatican News

Dnes ráno byl P. Alphonsus Bello, farář v kostele sv. Vincenta Ferrera v Malunfashi ve státě Katsina v severní Nigérii, nalezen mrtvý, zatímco další kněz, P. Joe Keke, byl údajně unesen neznámými bandity. Tragédie je důkazem rostoucí nejistoty v zemi.

Zprávu o úmrtí potvrdil národní ředitel sociální komunikace Katolického sekretariátu Nigérie (CSN), P. Mike Umoh, který ve svém prohlášení uvedl, že mrtvé tělo P. Bella bylo nalezeno na zemědělské půdě za Katechetickou školou v Malumfashi.

Útok v noci

P. Umoh uvedl, že tragická smrt P. Bella nastala poté co byl farní dům sv. Vincenta Ferrera napaden skupinou asi patnácti banditů. Kněží Alphonsus Bello a Joe Keke byli během útoku touto ozbrojenou skupinou uneseni.

Stále není známo kam P. Kekeho (75) unesli. Únosci navíc zatím nikoho nekontaktovali.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Evropské dotační možnosti pro poskytovatele sociálních služeb

I v novém programovém období EU pokračuje dotační podpora pro poskytovatele sociálních služeb, a to jak na investiční aktivity, tak na ty neinvestiční. Kromě sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb. je podpora směřována i do sociálního bydlení, sociálního podnikání a vzdělávání zaměstnanců.
07.12.2022

Kdo si odnese letos ceny SIGNÁLY AWARDS 2022 ?

06.12.2022

Pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera k 2. neděli adventní

Přinášíme vám druhý pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, o mši svaté.
04.12.2022

Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.
02.12.2022

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022