Bandité v Nigérii zabili jednoho katolického kněze a dalšího unesli

Datum publikace21. 5. 2021, 14.00

Ozbrojení bandité zabili P. Alphonsa Bella, faráře v severní Nigérii a dalšího kněze, P. Joea Kekeho, násilně unesli.

Foto: P. Alphonsus Bello, Vatican News

Dnes ráno byl P. Alphonsus Bello, farář v kostele sv. Vincenta Ferrera v Malunfashi ve státě Katsina v severní Nigérii, nalezen mrtvý, zatímco další kněz, P. Joe Keke, byl údajně unesen neznámými bandity. Tragédie je důkazem rostoucí nejistoty v zemi.

Zprávu o úmrtí potvrdil národní ředitel sociální komunikace Katolického sekretariátu Nigérie (CSN), P. Mike Umoh, který ve svém prohlášení uvedl, že mrtvé tělo P. Bella bylo nalezeno na zemědělské půdě za Katechetickou školou v Malumfashi.

Útok v noci

P. Umoh uvedl, že tragická smrt P. Bella nastala poté co byl farní dům sv. Vincenta Ferrera napaden skupinou asi patnácti banditů. Kněží Alphonsus Bello a Joe Keke byli během útoku touto ozbrojenou skupinou uneseni.

Stále není známo kam P. Kekeho (75) unesli. Únosci navíc zatím nikoho nekontaktovali.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Autor článku: TS ČBK