Bandité v Nigérii zabili jednoho katolického kněze a dalšího unesli

Ozbrojení bandité zabili P. Alphonsa Bella, faráře v severní Nigérii a dalšího kněze, P. Joea Kekeho, násilně unesli.
Publikováno: 21. 5. 2021 14:00

Foto: P. Alphonsus Bello, Vatican News

Dnes ráno byl P. Alphonsus Bello, farář v kostele sv. Vincenta Ferrera v Malunfashi ve státě Katsina v severní Nigérii, nalezen mrtvý, zatímco další kněz, P. Joe Keke, byl údajně unesen neznámými bandity. Tragédie je důkazem rostoucí nejistoty v zemi.

Zprávu o úmrtí potvrdil národní ředitel sociální komunikace Katolického sekretariátu Nigérie (CSN), P. Mike Umoh, který ve svém prohlášení uvedl, že mrtvé tělo P. Bella bylo nalezeno na zemědělské půdě za Katechetickou školou v Malumfashi.

Útok v noci

P. Umoh uvedl, že tragická smrt P. Bella nastala poté co byl farní dům sv. Vincenta Ferrera napaden skupinou asi patnácti banditů. Kněží Alphonsus Bello a Joe Keke byli během útoku touto ozbrojenou skupinou uneseni.

Stále není známo kam P. Kekeho (75) unesli. Únosci navíc zatím nikoho nekontaktovali.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Kolínský kardinál Woelki se dočasně stahuje, papež mu však vyslovil důvěru

Po prozkoumání výsledků apoštolské vizitace kolínské arcidiecéze kvůli řešení případů zneužívání papež František přijal žádost kardinála Woelkiho o přestávku. Zároveň zamítl odstoupení dvou pomocných biskupů Puffa a Schwaderlappa.
25.09.2021

Varšavská konference otevřela cesty spolupráce do budoucna

Ve Varšavě skončila mezinárodní konference o ochraně nezletilých. Podle jednoho z členů organizačního výboru P. Żaka SJ její průběh předčil všechna očekávání. Vyplynuly z ní reálné naděje na spolupráci mezi středoevropskými a východoevropskými církvemi v boji proti sexuálnímu zneužívání nezletilých duchovními. Konferenci uspořádala Papežská komise pro ochranu nezletilých ve spolupráci s polskou biskupskou konferencí a za podpory polské Nadace sv. Josefa.
24.09.2021

Poslední rozloučení s biskupem Esterkou

24. září 2021 v 9.30 hodin proběhlo poslední rozloučení s brněnským emeritním pomocným biskupem Mons. ThDr. Petrem Esterkou, který zemřel po dlouhé nemoci v Kalifornii 10. srpna 2021. Mši svaté v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla předsedal apoštolský nuncius v České republice Mons. Charles Daniel Balvo za účasti brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho. Za Českou biskupskou konferenci se bohoslužby účatnil P. Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK. Připojujeme také pozdrav biskupa americké diecéze Orange v Kalifornii, Kevina W. Vanna, J.C.D, ve kterém vzpomíná na zesnulého biskupa.
24.09.2021

Už vím - Proč Pán Ježíš chce, abychom si ubližovali?

Přinášíme další video v rámci pořadu P. Romana Vlka s názvem "UŽ VÍM", ve kterém odpovídá na otázky dětí.
24.09.2021

O prvním říjnovém víkendu Uherský Brod ožije Růžencovou poutí

Tradiční pouť k Panně Marii Růžencové se v Uherském Brodě uskuteční o víkendu 2. a 3. října 2021. Na programu je kromě řady mší svatých také modlitební bdění pro mládež nebo krojované procesí. Celebrantem hlavní mše svaté v neděli dopoledne bude provinciál dominikánů v ČR P. Lukáš Fošum OP a kazatelem P. Gerard Timoner OP generální představený dominikánského řádu.
24.09.2021