Svatá země: Papež vybízí celou církev k modlitbě za mír

Papež František vyzval biskupy z celého světa, aby se připojili k Svatodušní vigilii katolíků ve Svaté zemi. Modlitbu povedou katoličtí ordináři v kostele sv. Štěpána v Jeruzalémě.
Publikováno: 21. 5. 2021 16:30

Foto: Vatican Media

Celá církev se v předvečer Letnic spojí v modlitbě s katolickou komunitou ve Svaté zemi. Papež František to ohlásil dnes dopoledne po skončení promluvy k novým velvyslancům nerezidujícím v Římě. Papež vybízí místní církve celého světa k modlitbě za mír ve Svaté zemi.

“Obracím se v myšlenkách k tomu, co se v těchto dnech děje ve Svaté zemi. Děkuji Bohu za rozhodnutí zastavit ozbrojené střety a vyjadřuji přání, aby se přistoupilo na cesty dialogu a míru. Zítra večer budou katoličtí biskupové Svaté země slavit spolu se svými věřícími v kostele sv. Štěpána v Jeruzalémě Svatodušní vigilii, při níž budou prosit o dar míru. Využívám této příležitosti a obracím se na všechny pastýře a věřící katolické církve s prosbou, aby se k jejich modlitbě připojili. Kéž se ze všech společenství pozvedne modlitba k Duchu svatému, aby Izraelci a Palestinci našli cestu dialogu a odpuštění, aby byli trpělivými strůjci míru a spravedlnosti a krok za krokem se otevírali společné naději na soužití mezi bratřími,” vybídl papež František.

Zdroj: Vatican News - česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež František: Věrnost Bohu znamená ochotu sloužit

Papež František se při promluvě před nedělní modlitbou Anděl Páně zamýšlel nad tématem služby a řekl, že když sloužíme druhým, přijímáme Boží objetí. 
19.09.2021

Fotogalerie: Národní pouť ke sv. Ludmile

V sobotu 18. září 2021 proběhla na louce nad obcí Tetín národní poutní mše svatá. Mši celebroval český rodák a papežský legát, vídeňský arcibiskup a metropolita, kardinál Christoph Schönborn. Liturgii doprovodil orchestr Hudby Hradní stráže a Policie ČR se sborem Collegium hortense. Přinášíme fotogalerii.
19.09.2021

Kardinál Schönborn: Svatá Ludmila měla vliv na celé naše dějiny

U příležitosti 1100. výročí umučení sv. Ludmily se v sobotu 18. září konala na Tetíně národní poutní mše svatá. Mši celebroval papežský legát, vídeňský arcibiskup a metropolita, kardinál Christoph Schönborn.
18.09.2021

Už vím: Proč se učedníci Ježíše báli?

Přinášíme další díl z videosérie P. Romana Vlka s názvem Už vím.
18.09.2021

Rozhovor s Jaroslavem Šturmou o ochraně dětí před zneužíváním

V souvilosti s regionální konferencí o prevenci zneužívání dětí, kterou ve Varšavě pořádá Papežská komise pro ochranu nezletilých ve spolupráci s Polskou biskupskou konferencí ve dnech 19. až 22. září, jsme oslovili jednoho z delegátů České biskupské konference, dětského psychologa a psychoterapeuta Jaroslava Šturmu. Z hlediska své dlouholeté praxe pro nás předestřel situaci v naší zemi.
18.09.2021