Svatá země: Papež vybízí celou církev k modlitbě za mír

Papež František vyzval biskupy z celého světa, aby se připojili k Svatodušní vigilii katolíků ve Svaté zemi. Modlitbu povedou katoličtí ordináři v kostele sv. Štěpána v Jeruzalémě.
Publikováno: 21. 5. 2021 16:30

Foto: Vatican Media

Celá církev se v předvečer Letnic spojí v modlitbě s katolickou komunitou ve Svaté zemi. Papež František to ohlásil dnes dopoledne po skončení promluvy k novým velvyslancům nerezidujícím v Římě. Papež vybízí místní církve celého světa k modlitbě za mír ve Svaté zemi.

“Obracím se v myšlenkách k tomu, co se v těchto dnech děje ve Svaté zemi. Děkuji Bohu za rozhodnutí zastavit ozbrojené střety a vyjadřuji přání, aby se přistoupilo na cesty dialogu a míru. Zítra večer budou katoličtí biskupové Svaté země slavit spolu se svými věřícími v kostele sv. Štěpána v Jeruzalémě Svatodušní vigilii, při níž budou prosit o dar míru. Využívám této příležitosti a obracím se na všechny pastýře a věřící katolické církve s prosbou, aby se k jejich modlitbě připojili. Kéž se ze všech společenství pozvedne modlitba k Duchu svatému, aby Izraelci a Palestinci našli cestu dialogu a odpuštění, aby byli trpělivými strůjci míru a spravedlnosti a krok za krokem se otevírali společné naději na soužití mezi bratřími,” vybídl papež František.

Zdroj: Vatican News - česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021