Noc kostelů 2021 již tento pátek

Noc kostelů se bude konat již tento pátek 28. května, a to již po třinácté, a to za dodržení všech epidemiologických opatření. Nově je návštěvníkům letos k dispozici také mobilní aplikace.
Publikováno: 25. 5. 2021 14:45

Foto: www.nockostelu.cz

V pátek 28. května se otevřou kostely a modlitebny křesťanských církví napříč Českou republikou během již tradiční akce Noc kostelů. Letošní, již třináctý, ročník bude opět jiný, než jak jsme byli zvyklí v době před pandemií. Pořadatelé se museli vypořádat s nejistotou a reagovat na aktuální epidemickou situaci.

Bezpečnost na prvním místě

Letos více než kdy jindy organizátoři dbají na bezpečný průběh akce.:

„Ve snaze předejít potížím bychom vás chtěli poprosit o vzájemnou ohleduplnost a respektování aktuálních opatření.

Mnoho z vás je očkovaných, mnoho z vás se testuje, ale…

  • Pamatujte na dezinfekci rukou. Prostory, kam vcházíte, jsou vybaveny dezinfekčními prostředky. Prosíme, používejte je. Maximálně omezte fyzický kontakt a pokud možno se nedotýkejte nikoho a ničeho.
  • Mějte po celou dobu řádně nasazený respirátor, chirurgickou roušku, či nanoroušku. Víme, že je to nepohodlné a omezující, ale především v uzavřených prostorách je tato ochrana nutná. Jde o akt ohleduplnosti.
  • Je nutné dodržovat vzájemné rozestupy mezi sebou. Smyslem je zabránit shlukování návštěvníků na jednom místě. Prosíme, netvořte zástupy, ale snažte se o dodržování bezpečné vzdálenosti od ostatních.
  • Tak jako všude, kde se setkávají lidé, mějte u sebe doklad o platném negativním testu na SARS-COV-2, potvrzení o prodělaném onemocnění, či potvrzení o očkování. Chceme bezpečí pro všechny.“

V letošním ročníku je aktuálně přihlášeno 1218 kostelů a modliteben. 

Pro návštěvníky je připraveno celkem 4145 programů.

Nově je k dispozici také aplikace Noci kostelů do mobilů.

Pro návštěvníky letošní Noci kostelů je k dispozici další pomocník, jak si předem naplánovat vlastní program z široké nabídky, kterou pořadatelé chystají. Kromě již tradičních webových stránek www.nockostelu.cz a různých tiskovin je možné využít také aplikaci pro zařízení se systémem Android.

Aplikaci Noc kostelů je možné instalovat v mobilním zařízení z obchodu Google Play na této adrese: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.biskupstvi.nockostelu.

Více informací naleznete na webové stránce: https://www.nockostelu.cz 

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Arcibiskup Babjak: Papež na Slovensku byl skutečný zázrak

Prešovský arcibiskup metropolita a předseda Rady hierarchů Řeckokatolické církve na Slovensku, arcibiskup Ján Babjak, hodnotí návštěvu papeže Františka: „Viděli jsme ho naplněného Duchem svatým. Slavení božské liturgie, které poprvé v historii předsedal papež, bylo velkou Boží odměnou za léta komunistického pronásledování.“
20.09.2021

Poselství Svatého otce Františka ke 107. světovému dni migrantů a uprchlíků

Přinášíme vám překlad celého textu poselství papeže Františka ke Světovému dni migrantů a uprchlíků, který letos připadá na neděli 26. září 2021.
20.09.2021

Kardinál O´Malley vyzval k pastoračnímu obrácení v souvislosti se sexuálním zneužíváním v církvi

Předseda Papežské komise pro ochranu nezletilých v neděli ve Varšavě zahájil mezinárodní konferenci o ochraně nezletilých. V úvodním proslovu zopakoval výzvu papeže Františka, aby církev ve východní a střední Evropě prošla pastorační proměnou.
20.09.2021

Poslankyně finského parlamentu čelí soudu za tvít s citátem z Bible

Soud ve Finsku již oznámil datum soudního slyšení s bývalou ministryní finské vlády, na kterou bylo podáno trestní oznámení za to, že uveřejnila na svém účtu na sociální síti Twitter verš z Bible. Soud s lékařkou a matkou pěti dětí Päivi Räsänenovou proběhne 24. ledna 2022.
20.09.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 20. do 26. září 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
20.09.2021