banner sekce
Sekce

Mládež

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Čas slunce, prvního ovoce a volnosti. Konečně můžeme vydechnout úlevou a nadechnout se z plných plic. Nejen venku, ale i v červnovém IN! najdete spoustu slunce, zajímavostí, zodpovězených dotazů, ale také zamyšlení o tom, co znamená jít s Pánem.
Publikováno: 28. 5. 2021 7:42

Rozhovor

Nelly Řehořová, je zpěvačka a herečka, která má mladší generaci jistě co říct. Svěřila se nám, jak prožívala svoje dospívání, jak řešila konflikty s rodiči a co je pro ni přátelství. Zabrousili jsme i na půdu jejích zájmů a koníčků a také proč nešla studovat DAMU, když má k herectví tak blízko.

 Výzva a soutěž

Už je to nějaký pátek, co společně s naším Alfrédem otevíráme knihy a navzájem se inspirujeme co číst, a který žánr je zajímavý. V červnu se ponoříme do poezie. Příroda nás přímo vybízí, abychom i my vzali kus papíru a pod rozkvetlým stromem sepsali báseň. Tak s chutí do toho.

Léto volá

Sluníčko, krátké kalhoty, sukně a snad i plavky. Téma, které se nesmí v tomto období podceňovat. Takže, jak se starat o své nožky, aby byly fit do žabek, aby nebolely a sloužily nám dlouho? Nebo jak se opalovat a jestli je to vůbec nutné? Zda nám sluníčko svědčí či nikoliv? A nakonec, jaké si vybrat správné plavky, abychom byly krásné, ale zároveň dostatečně zahalené. Jaké jsou tipy a rady našich redaktorek, se dočtete právě v IN!

 Mládí a láska

Věčné téma, které naše dospívající čtenářky řeší. Klučičí svět, svoje emoce i společně strávený čas. Kde je hranice přátelství a lásky, co si můžeme dovolit ve vztahu? Jak je možné, že se nikomu nelíbím? Pro dospělé možná úsměvné dotazy, ale pro dospívající životně důležité informace. V červnu si tedy posvítíme na klučičí svět, jak z vážného,  tak i z odlehčeného úhlu pohledu.

 Víra a život

V celoročním cyklu o mši svaté se dostáváme na konec jak mše svaté, tak i našeho rozboru. 

Proč si nezasloužím, aby ke mně Pán přišel? Co znamená „odcházet ze mše ve jménu Páně“? Co dělat nebo jak se modlit po sv. přijímání? Také vám podobné otázky během mše sv. vrtají hlavou? Aby už nemusely, zeptali jsme se na objasnění P. Radka Tichého. A protože je červen také měsíc, kdy slavíme svátek Těla a Krve Páně, vybrali jsme pro vás několik zajímavostí o tomto svátku.

 

 Krásný závěr školního roku, mnoho příjemných chvil v přírodě a případně i chvíle s poezií

přeje redakce IN!dívčí svět

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Varování (nejen) mladých křesťanů před online studiem Bible se sektou Sinčchondžhi

Sekta Sinčchondžhi (Shincheonji), která v minulých letech cílila především na mladé křesťany v pražských ulicích, se v posledních měsících přizpůsobila přesunu do online prostředí. Nadále sice využívá možnosti oslovování křesťanů na základě osobních kontaktů (oslovování rodiny a přátel studenta, případně mladých v jeho farnosti a jiném společenství), ale ve velké míře nyní ke kontaktování využívá sociálních sítí: jedná se především o Instagram, ale používá rovněž Facebook, Pinterest a další sítě.
10.08.2021

Proběhl akreditovaný kurz hlavních vedoucích dětských táborů

V prvním víkendu měsíce června proběhl kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů, do kterého se letos zúčastnilo dvacet vedoucích.
09.06.2021

Novou zábavou bylo streamování modliteb a mší

Diecézní centrum života mládeže MAMRE (DCŽM Mamre) je fara v Osové Bítýšce, která již více než dvacet let slouží všem mladým lidem. Na faře neustále žije a pracuje tým dvou kněží a čtyři mladí laičtí spolupracovníci. V akademickém roku 2020/2021 to jsou konkrétně: P. Juris Jeniš, P. Tomáš Žižkovský, Dan Fiala, Domča Forbelská, Lukáš Mráz a Maruška Kyliánová, která se podělila o své zkušenosti na DCŽM Mamre.
04.06.2021

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Čas slunce, prvního ovoce a volnosti. Konečně můžeme vydechnout úlevou a nadechnout se z plných plic. Nejen venku, ale i v červnovém IN! najdete spoustu slunce, zajímavostí, zodpovězených dotazů, ale také zamyšlení o tom, co znamená jít s Pánem.
28.05.2021

Úřad pro laiky: Diecézní den mládeže je „epochální pastorační prioritou“

Úřad pro laiky, rodinu a život dnes zveřejnil nový pastorační dokument, který se zaměřuje na slavení Světového dne mládeže na diecézní úrovni. Příručku, kterou 22. dubna – ve výroční den předání kříže Světových dní mládeže – schválil papež František, dnes představili její autoři ze zmíněného vatikánského úřadu v Tiskovém středisku Svatého stolce.
19.05.2021