Papež František vyzdvihuje krásu manželství: Láska vyžaduje trpělivost, ale stojí za to

Papežská nadace Celosvětové sítě modlitby s papežem (Apoštolátu modlitby) dnes zveřejnila videoposelství, kterým Svatý otec doprovází červnový evangelizační úmysl, obětovaný „za krásu manželství“.
Publikováno: 3. 6. 2021 11:15

Videonahrávka, připravená ve spolupráci s Úřadem pro laiky, rodinu a život, je součástí zvláštního Roku věnovaného rodině, který začal 19. března.

„Je pravda, co někdo říká, totiž že mladí lidé nechtějí uzavírat manželství, zvláště v této těžké době?“, ptá se papež František na začátku videoposelství a pokračuje: „Sňatek a sdílení života je něco krásného. Je to náročná a někdy svízelná, konfliktní cesta, ale vyplatí se riskovat. Na této celoživotní cestě nejsou manželé sami: Ježíš je doprovází. Manželství není pouhý sociální úkon, nýbrž povolání, které se rodí v srdci, vědomé rozhodnutí na celý život, vyžadující zvláštní přípravu. Prosím, nikdy na to nezapomínejte! Bůh si pro nás vysnil lásku a žádá, abychom s tímto snem souzněli. Přisvojme si tuto Bohem vysněnou lásku. A modleme se mladé lidi, kteří se s podporou celého křesťanského společenství připravují na manželství: ať rostou ve velkodušné, věrné a trpělivé lásce. Láska si totiž žádá velikou trpělivost. Ale stojí za to, nemyslíte?“

Táže se papež v závěru videoposelství k červnovému úmyslu Apoštolátu modlitby.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021