Komise biskupů EU: Respekt k Marxovu rozhodnutí

Komise biskupských konferencí EU reaguje na nabídnutou rezignaci svého bývalého předsedy.
Publikováno: 5. 6. 2021 17:30

Foto: Vatican News

Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE ) reaguje s „velkým respektem“ na nabídnutou rezignaci svého bývalého předsedy, kardinála Reinharda Marxe, na funkci arcibiskupa Mnichova a Freisingu.

„Jeho rozhodnutí musí být výsledkem hluboké a odvážné vnitřní reflexe,“ řekl v pátek večer Marxův nástupce ve funkci předsedy Komise, kardinál Jean-Claude Hollerich. Řekl, že toto rozhodnutí odráží „vážnost, kterou se vždy řídilo Marxovo jednání jako pastýře“. Hollerich uvedl, že rezignace lituje, ale cítí „hlubokou úctu ke kardinálu Marxovi a jeho rozhodnutí“.

Kardinál Hollerich, jezuita a lucemburský arcibiskup také ocenil Marxovy zásluhy za šest let jeho působení v čele Komise biskupských konferencí Evropské unie. Jeho přínos jako zástupce Německa a později jako předsedy (2012-2018) byl „velmi cenný“. Marx učinil z komise biskupů „dynamičtějšího aktéra“ v dialogu s institucemi EU a v úsilí o humánnější politiku pro společné dobro.

Komise biskupských konferencí Evropské unie sdružuje biskupské konference 27 členských států EU. Její sekretariát sídlí v Bruselu. Zástupci církve zde udržují kontakty s parlamenty a vládami, aby pomohli utvářet politiku ve smyslu sociálního učení církve.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021