Modleme se za Mezinárodní eucharistický kongres

Datum publikace7. 6. 2021, 13.45

Z pověření otce biskupa Mons. Jana Vokála, delegáta pro Eucharistické kongresy při ČBK, přinášíme modlitbu za Mezinárodní eucharistický kongres v Budapešti. Plakátek, který je přiložen je určen k šíření ve farnostech a společenstvích a ke společné modlitbě.

Kongres bude zahájen 5. září mší na Náměstí Hrdinů v centru Budapešti. Pro katolické školy bude spojena s prvním svatým přijímáním a začátkem školního roku. V následujících dnech až do 10. září se kongres přesune do haly Hungexpo. Program bude zahrnovat přednášky, svědectví, katecheze, panelové diskuse a kulturní akce.

Eucharistický kongres vyvrcholí ve dnech 11. a 12. září. Kardinál Péter Erdő bude sloužit mši na Kossuthově náměstí a poté povede eucharistické procesí na Náměstí Hrdinů. Tam také bude eucharistický kongres následujícího dne zakončen bohoslužbou s papežem Františkem. Všechny akce budou dostupné na internetu, a to i ve znakové řeči.

Aby byl eucharistický kongres skutečně světový, musí začínat už na úrovni jednotlivých farností. S myšlenkou na to, že se s námi ve stejných chvílích spojují křesťané z celého světa, postavme Eucharistii do centra svých společných aktivit. Modleme se proto, za nadcházející Mezinárodní eucharistický kongres například slovy:

Nebeský Otče,
prameni života,
naplň nás svým Svatým Duchem,
abychom rostli v lásce ke Kristu,
který za nás obětoval svůj život,
a poznávali ho přítomného v Eucharistii.
On je náš Pán a Mistr,
náš pokrm a náš přítel,
náš lékař a náš pokoj.
Dej nám odvahu,
abychom přede všemi vydávali svědectví
o jeho radosti a síle.
Dej, aby příprava
na eucharistický kongres
i jeho slavení
vedly k opravdové duchovní obnově
křesťanských společenství,
měst, národů Evropy i celého světa.
Amen.

Kdo by se chtěl zapojit do české delegace mířící do Budapešti, může sám či přes duchovního správce kontaktovat Poutní centrum královéhradecké diecéze, které přípravu cesty koordinuje. E-mail: poutnik@bihk.cz nebo telefon 731 598 752. Potřebné informace najdete rovněž na stránkách www.cirkev.cz.
Doufejme, že cestování po Evropě – za předepsaných hygienických podmínek – bude bezproblémové. Blíže budou jednotliví účastníci informováni podle vývoje. Ostatní věřící vyzýváme, aby se k eucharistickému kongresu připojili modlitbou právě ve farnostech či jiných společenstvích.

Autor článku: Tereza Myslilová