Papež šokován zprávami z Kanady

Papež František včera ve svém pozdravu po modlitbě Anděl Páně hovořil o nálezu těl více než 200 domorodých dětí v Kanadě poblíž katolické školy a vyzval k objasnění.
Publikováno: 7. 6. 2021 11:00

„Drazí bratři a sestry,

s bolestí sleduji zprávy z Kanady o šokujícím nálezu ostatků 215 dětí, žáků indiánské rezidenční školy v Kamloops v provincii Britská Kolumbie. Připojuji se ke kanadským biskupům a celé katolické církvi v Kanadě a vyjadřuji svou blízkost kanadskému lidu, který byl touto šokující zprávou traumatizován. Tento smutný nález ještě více prohlubuje naše povědomí o bolesti a utrpení minulosti. Kanadské politické a náboženské autority budou i nadále odhodlaně spolupracovat, aby tuto smutnou událost objasnily a pokorně se vydaly cestou smíření a uzdravení.

Tato těžká doba je pro nás všechny silnou výzvou, abychom se odvrátili od kolonizačního modelu - a také od dnešních ideologických kolonizací - a abychom kráčeli bok po boku v dialogu, vzájemném respektu a uznání práv a kulturních hodnot všech dcer a synů Kanady.

Svěřujeme Pánu duše všech dětí, které zemřely v kanadských rezidenčních školách, a modlíme se za zarmoucené rodiny a komunity původních obyvatel Kanady.“

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021