Brno dostane další sochu sv. Barbory

Ve čtvrtek 10. června 2021 v 9.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla požehná brněnský biskup Vojtěch Cikrle sochu sv. Barbory z Nikomédie, tentokrát pro ražený tramvajový tunel v rámci stavby Velkého městského okruhu Žabovřesky.
Publikováno: 9. 6. 2021 12:00

Foto: archiv Václava Dohnálka

Litinovou sochu sv. Barbory vysokou  50 cm o hmotnosti  15 kilogramů odlili ve Švýcarsku.  Dle sdělení Ing. Václava Dohnálka, vedoucího projektu Subterra a.s. – Divize 1,  ji pro stavbu věnoval Ing. Vlastimil Horák, ředitel projekční společnosti Amberg Engeneering.

V rámci dalších etap stavby Velkého městského okruhu  se počítá také s rekonstrukcí měststké kaple svatého Antonína z Padovy a sv. Barbory z Nikomédie v blízkosti budoucího jižního portálu tramvajového tunelu v katastrálním území Pisárky.

Jedná se již o druhou sochu sv. Barbory pro Brno. Tu první umístil letos na jaře Dopravní podnik města Brna  u portálu vznikajícího tramvajového tunelu v ulici Netroufalky.

"Kéž na přímluvu svaté Barbory provází Bůh všechny, kteří pracují v nebezpečných podmínkách, a všechny, kteří se k němu jejím prostřednictvím obracejí s prosbami o přímluvu," přeje biskup Vojtěch Cikrle.

Autor článku:
Martina Jandlová

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021